Forum Węgierskie

Pełna wersja: Budapeszt: Imprezy kulturalne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W dniu 07 października 2012 roku (niedziela) o godz. 18.00 w sali teatralnej Centrum Kultury Aranytiz w V. dzielnicy Budapesztu odbędzie się spektakl pt. "Hotel Babilon" w wykonaniu krakowskiego Teatru Ludowego.

Zespół Teatru zastał zaproszony przez działający w V. Dzielnicy Budapesztu Polski Samorząd, który jest organizatorem corocznych imprez kulturalnych tego typu.

Wstęp wolny.
Dobrze, że są takie imprezy.
Szkoda, że organizator dał przysłowiowego ciała.
Zobacz jak wygląda program domu kultury na niedzielę.

[Obrazek: 2w4bf2h.jpg]
I co tu mówić o popularyzacji? No chyba, że jednak wstęp za zaproszeniem to
zmienia sytuację.
No rzeczywiście, słabo...
Co prawda wstęp wolny, ale może faktycznie na zaproszenia impreza.
Można podesłać maila z pytaniem, czy taka impreza ma mieć miejsceUśmiech. Ale trzeba znać węgierskiSmutek
(04-10-2012, 20:18)julka napisał(a): [ -> ](...)Można podesłać maila z pytaniem, czy taka impreza ma mieć miejsceUśmiech. Ale trzeba znać węgierskiSmutek (...)

Z mailami to różnie bywa. Ja czekam na odpowiedź na niektóre już ponad miesiąc. Bratanki nie zawsze posługują się bez zwłoki pocztą elektroniczną.
Zobaczyłem jednak, że na stronie www.polonia.hu w październikowym programie jest informacja więc impreza pewnie będzie tylko przy tak małym nagłośnieniu tworzy się impreza zamknięta. Link do informacji: http://www.polonia.hu/index.php?option=c...&Itemid=19
Witam,

Wielkie dzięki za tą informację - dzięki forum dowiedziałem się o tym przedstawieniu a że akurat w tym czasie wybieraliśmy się do Budapesztu to skorzystaliśmy. Powiem jedno ludzi było sporo tak myślę, że około setki a ubaw niesamowity. Hotel Babilon w wykonaniu Pani Aldony Jankowskiej powalił mnie jak i moją żonę z nóg. Półtorej godziny śmiechu aż do łez.

Pozdrowionka 4all
Z opisu miśka34 widać, że impreza udana. Fajnie, że tak się ułożyło i mieliście okazję skorzystać.

Organizatorem był Polski Samorząd działający w V. Dzielnicy Budapesztu.

Z pewnością więcej jest tego typu imprez w Budapeszcie zważywszy na to, że mniejszość polska posiada swój samorząd aż w 16 dzielnicach tego miasta.
Wszystko fajnie ale,

Z wstępu przed występem, który wygłosiła jakaś Pani okazuje się, że to już piąty występ Teatru Ludowego z Krakowa, ale tak jak już było pisane wcześniej nagłośnienie tego występu było bardzo marne. Polacy mieszkający w Budapeszcie w innych niż V dzielnica dowiedzieli się od nas Polaków mieszkających w Polsce, że jest taki występ (a my dzięki temu forum). Plakat w wewnątrz domu kultury był przyklejany dopiero jakieś pół godziny przed przedstawieniem. To taka mała uwaga z mojej strony.

Pozdrowionka
Potwierdzasz to na co zwrócił uwagę Waldek.

Dzięki forum przynajmniej jedna osoba się dowiedziała i to skutecznieUśmiech, to już coś.