Forum Węgierskie

Pełna wersja: Parkowanie w Budapeszcie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
(09-09-2014, 15:46)Tomas napisał(a): [ -> ]... w tekście angielskim na parkomacie nie było żadnej informacji o sms zwrotnym

To dziwne, bo jest ostrzeżenie po węgiersku:
Figyelem: Pár percen belül SMS-ben értesítjük, ha a parkolás sikeresen elindult!
W moim nieudolnym tłumaczeniu /niech znawcy nie krzyczą/: uwaga, w ciągu kilku minut otrzymasz powiadomienie SMS-em o pomyślnym uruchomieniu parkowania.
Pamiętam też napis na parkometrze bez słowa: Figyelem / Uwaga.

Prawdopodobnie coś poszło nie tak, sam nie znam przypadków kiedy taka forma płacenia zawiodła.
Cześć,

Mam ogromną prośbę o pomoc.
Planuję przyjazd do Budapesztu piątek - niedziala i potrzebuję zostawić auto na 48 godzin (niestety hotel nie ma parkingu). Zdecydowałem się na ten automatyczny parking http://a60.hu/aktualis-akciok/ jednak nie mogę za nic rozgryźć jakie są tam ceny. Bardzo prosiłbym kogoś zorientowanego w temacie o pomoc - ile kosztować będzie mnie zostawienie auta na 2 doby na tym parkingu.
Pozdrawiam i wielkie dzięki za pomoc!
(08-10-2014, 21:07)salas1987 napisał(a): [ -> ]Cześć,

Mam ogromną prośbę o pomoc.
Planuję przyjazd do Budapesztu piątek - niedziala i potrzebuję zostawić auto na 48 godzin (niestety hotel nie ma parkingu). Zdecydowałem się na ten automatyczny parking http://a60.hu/aktualis-akciok/ jednak nie mogę za nic rozgryźć jakie są tam ceny. Bardzo prosiłbym kogoś zorientowanego w temacie o pomoc - ile kosztować będzie mnie zostawienie auta na 2 doby na tym parkingu.
Pozdrawiam i wielkie dzięki za pomoc!

Tutaj ceny są podane w czasie za 30 minut (poł godziny) - w dzień to 150 Ft/pół godziny, w nocy 75 Ft/pół godziny. Taryfa dzienna w godzinach od 8.oo do 20.oo.
W VII. dzielnicy przy Akácfa utca 150 Ft za godzinę ... i w dzień, i w nocy... teraz to taka promocja...
A gdzie w okolicach centrum Budapesztu (nocleg ulica Eotvos Ucta) można znaleźć strzeżony parking 24h w rozsądnej cenie?
Nie do końca rozumiem... Ten parking z VII dzielnicy to ten sam do którego dałem linka? Bo ulica się zgadza? To czemu piszesz o dwóch różnych cenach? To jest od czegoś uzależnione? Dzięki za pomoc!
Na stronie tego garażu parkingowego ceny są takie jak podałem na wstępie. Od pewnego czasu jest tam zniżka na parkowanie, to taka promocja ważna do odwołania, czyli do końca tego roku !
Aby taniej zapłacić za parkowanie, należy taką kartę promocyjną pokazać przy transakcji... myślę, że można też powołać się na internetową promocję Oczko
Potwierdzam ostrzeżenie Tomasa - post 66. Też zapłaciłem za parking SMS-em zgodnie z instrukcją. Mandat 11500 Ft za szybą, strażnicy miejscy obok. Popatrzył bez zainteresowania na mój wyświetlacz i dał mi mandat do ręki. Nie masz wydruku z parkomatu - nie masz argumentów. Rozmowa po angielsku lub francusku oczywiście nie możliwa. Pokazał blokady kół w bagażniku, więc zapłaciłem. Płatności kartą albo banknotami pewnie nie wprowadzą, bo kasowaliby od obcokrajowców za parking 400 Ft a nie 11500 inie byłoby premii dla strażników. Pozostaje zbierać monetki na parking lub odłożyć wyjazdy turystyczne do Budapesztu aż wprowadzą Euro.
(21-10-2014, 7:44)pils napisał(a): [ -> ]Też zapłaciłem za parking SMS-em zgodnie z instrukcją ...

Dostałeś potwierdzenie SMS-em zwrotnym ?

A na filmiku miły Hindus wyjaśnia po brytyjsku:
No a jak się nie dostanie potwierdzenia zwrotnego SMSa, to co robić? Chyba nie ma sensu wysyłać drugiego?
(21-10-2014, 18:54)eplus napisał(a): [ -> ]No a jak się nie dostanie potwierdzenia zwrotnego SMSa, to co robić?...

Nie ma SMS-a => parkowanie jest nieopłacone !!!.
Najczęstszy błąd to wysyłanie SMS-a z błędnym prefixem providera,
np. będąc zalogowanym w T-Mobile używamy prefixu 30, dla Vodafone 70, Telenor ma 20.
Liczy się to, u jakiego dostawcy jesteśmy zalogowani w chwili wysyłania SMS-a
a nie jakiego mamy komórkę !

Jak nie mamy zwrotnego SMS-a to sprawdzamy, pod jaki numer wysłaliśmy go i gdzie jesteśmy zalogowani.
W 99.99 procentach zastosowaliśmy błędny prefix.
Taki SMS nie obciąża naszego konta i można wysłać drugiego już z poprawnym prefixem.
Ważne: aby zatrzymać płacenie trzeba wysłać STOP.
Inaczej licznik bije do końca godzin parkowania w danym dniu.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28