Forum Węgierskie

Pełna wersja: Pytania klientów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Jak wspominałam - mieszkam w Siófok nad Balatonem - jestem ponadto w miarę ogarniętą dziewczyną, w Polsce pracowałam jako dziennikarka. Mówię po węgiersku, interesuję się tym, co się dzieje wokół mnie i z reguły umiem odpowiedzieć na wiele pytań, choćby się wydawały najgłupsze.

A głupich pytań nie ma, co wszyscy dobrze wiemy. Moja mama jadąc dokądkolwiek musi wiedzieć, czy będzie żelazko, bo nie wyjdzie w nieuprasowanej spódniczce z domu. Ja tam latam w nieuprasowanych, bo i tak mi zaraz jakiś chłopak pogniecie, ale rozumiem, że mama woli, jak jej gniotą uprasowaną. Sprawdzałam już na Węgrzech menu dla bezglutenowców, wiek dzieci, które wpuszczają do wód termalnych i terminy mszy świętych.

Także w tym dziale zachęcam do zadawania najdziwniejszych pytań - na każde postaram się odpowiedzieć.
hej! jakie miejsce proponujecie na pierwszy raz nad Balatonem? Uśmiech
(19-11-2012, 22:56)Kamjon napisał(a): [ -> ]hej! jakie miejsce proponujecie na pierwszy raz nad Balatonem? Uśmiech

Witam! Pytanie o tyle trudne, że nawet nie wiem, czy chodzi o pobyt młodych ludzi, czy rodziny w dziećmi, czy ma być bujne życie nocne, czy cisza i spokój. Każdy z nas jest inny - jedni lubią gwarne deptaki, inni wolą poleżeć z książką na plaży.

Balaton jest bardzo urozmaicony, oferuje całe mnóstwo atrakcji i możliwości, więc w zasadzie każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Ja nie ukrywam, że bardzo lubię Siófok, które ciągnie się 17 km wzdłuż brzegu Balatonu. Można być w centrum, tam gdzie zawsze się coś dzieje, można znaleźć ciche zakątki i wypoczywać w kameralnej atmosferze. To także dobra baza wypadowa do ewentualnych wycieczek - statek na drugi brzeg płynie godzinę, do Budapesztu jest 106 km czyli 40 min. autostradą. Wzdłuż całego Balatonu biegnie też linia kolejowa.

Ale jest oczywiście całe mnóstwo fajnych miejscowości - wybór powinien zależeć od tego, co się chce robić na miejscu.

Pozdrawiam,
Kasia Kociuba
Witam!
Każdego roku staramy się poznać inny region Węgier. W przyszłym roku chcielibyśmy zobaczyć okolice Peczu. Ponieważ staramy się połaczyć relaks ze zwiedzaniem, zatrzymujemy się na kampingach, które połaczone są z kąpieliskami ( chodzi nam o bungalowy, ew. apartamenty jak np. w Kapuvarze). Czy znasz takie miejsce w okręgu ok 50 km?
(24-11-2012, 23:09)lisia312 napisał(a): [ -> ]Witam!
Każdego roku staramy się poznać inny region Węgier. W przyszłym roku chcielibyśmy zobaczyć okolice Peczu. Ponieważ staramy się połaczyć relaks ze zwiedzaniem, zatrzymujemy się na kampingach, które połaczone są z kąpieliskami ( chodzi nam o bungalowy, ew. apartamenty jak np. w Kapuvarze). Czy znasz takie miejsce w okręgu ok 50 km?

Witam!

W Pécs mogę polecić te apartamenty:

Apartamenty Maurycy

Nasi goście bardzo je chwalą, właścicielka uczy się polskiego, dobry standard, fajna miejscówa. Jeśli zależy Wam koniecznie na kempingu, proszę podajcie liczbę osób, jeśli są dzieci, to ich wiek, termin przyjazdu, a rozejrzę się, czy jest coś w okolicy.

Pozdrawiam
Kasia
bungalow 4 osobowy ( dorośli), z łazienką i kuchnią ( aneksem) termin 16-23 sierpień
Rozmawiałam dziś ze wspólnikiem, ma się rozejrzeć za jakimś kempingiem, tyle tylko że cudów nie obiecuję. Proponuję apartament w samym centrum Pécsu za 270 zł za 4 osoby za noc, to wychodzi 67 zł za osobę. Mówimy o absolutnym szczycie sezonu, bo 20 sierpnia jest święto narodowe, dzień św. Stefana - ceny na całych Węgrzech szybują. Dajmy na to, że uda nam się coś znaleźć pod Pécsem za 50 zl. Pytanie, ile wydacie na dojazdy?

Nie, że ja chcę kogoś na coś namawiać, sama wielokrotnie nocowałam na kempingach (we Francji, nie na Węgrzech), ale to i tak zawsze warto przeliczyć, co się tak naprawdę kalkuluje.

Dam znać, jak będę znała konkrety.

Pozdrawiam,
Kasia
WitamUśmiech
Wybieramy się ze znajomymi nad Balaton będzie nas 4 dorosłych i 2 dzieci planujemy wyjechac w okresie od 10 do 17 sierpnia. Gdyby Pani miała namiary na tani domek najlepiej z jakimś placykiem zabaw była bym bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam
(24-01-2013, 15:32)mdomo napisał(a): [ -> ]Wybieramy się ze znajomymi nad Balaton będzie nas 4 dorosłych i 2 dzieci planujemy wyjechac w okresie od 10 do 17 sierpnia. Gdyby Pani miała namiary na tani domek najlepiej z jakimś placykiem zabaw była bym bardzo wdzięczna.

Witam!

Oto parę propozycji, ale zachęcam do przejrzenia samemu naszej bazy, bo mi trudno utrafić, co się komu podoba i co dla kogo znaczy tanio. Proszę też to mnie bezpośrednio napisać, to uzgodnimy szczegóły, na czym Państwu zależy: kociuba@helkatours.hu

Kemping Złote Wybrzeże

Balaton Dom 30

Balaton Dom 21

Apartament Perełka

pozdrawiam serdecznie

Kasia
odpisałam Pani na maila Uśmiech
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9