Forum Węgierskie

Pełna wersja: Komunikacja miejska w google maps
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Siema.
Mam pytanie, czy w kwestii komunikacji miejskiej można zaufać stronie google maps? Chciałbym dojechać z Ferenciek Tere M na Wzgórze Zamkowe i google pokazuje, że dowiezie mnie tam m.in. autobus nr 5. Mogę to przyjąć za pewnik?
Pzdr
Cześć,

tak, myślę, że Google Maps jest pod tym względem wiarygodne. Autobus ten nie zawiezie Cię na sam zamek, lecz do jego podnóża (piszę o tym, bo są też linie, które wjeżdżają na zamek). Jeszcze lepszym narzędziem do wyszukiwania połączeń wydaje się być BKV Route Planner.

Pozdrawiam!
Dzięki za info Uśmiech Wiem, że będę musiał sfinalizować podróż piechotą, ale to nie problem Oczko Te. które wjeżdżają nie jadą chyba z Ferenciek Tere...
Nie jadą - trzeba podejść lub podjechać jeden przystanek metrem na plac Deáka i tam wsiąść do 16. Ona zawiezie na plac Disz i przez całą dzielnicę zamkową do bramy Wiedeńskiej. Ma krótszą trasę i jeździ częściej niż 5.
Dzięks. Bkv i Google pokazuje mi, że trasa 16 kończy się na Disz ter, a gdybym chciał dojechać np. do Palota ut to musiałbym się przesiąść w... 16?
Pzdr
Jeśli wsiądziesz w 16 na placu Deáka, to dojedziesz nią bez przesiadek na Zamkowe Wzgórze i przejedziesz przez nie aż do placu Szélla bez przesiadki.
Ten autobus inaczej wjeżdża i inaczej zjeżdża z Zamku, a przywołany przez Ciebie przystanek zalicza tylko jadąc do Pesztu, na plac Deáka.
Natomiast i 16A, i 116 mają pętlę na placu Disz, ale jadą tylko w stronę placu Szélla, nie zjeżdżają ze Wzgórza z tej strony. Jeśli będziesz jechał na Wzgórze od strony Pesztu, z placu Deáka, to przesiadki Cię nie dotyczą i na przykład pod kościół Macieja dojedziesz jednym kursem. [mapka]
(12-01-2013, 13:05)mk64 napisał(a): [ -> ]Siema.
Mam pytanie, czy w kwestii komunikacji miejskiej można zaufać stronie google maps? Chciałbym dojechać z Ferenciek Tere M na Wzgórze Zamkowe i google pokazuje, że dowiezie mnie tam m.in. autobus nr 5. Mogę to przyjąć za pewnik?
Pzdr

Nie dowiezie, a podwiezie. W okolicy Wzgórza Zamkowego autobus nr 5 jedzie ulicą Attila. Możesz wysiąść na tej ulicy na przystanku Korlát utca i "z buta" pokonać drogę pod górę. Jak lubisz wygodę to tak jak pisał Moziba. Trzeba przejechać jeden przystanek metrem do Deák tér i dalej autobusem 16. Zamiast metra możesz pokonać tą drogę pieszo bo daleko nie jest.
Trasa autobusu 16 z placu Deáka wygląda tak:


[Obrazek: wjp6c.jpg]
Dzięki za wyczerpujące informacje Uśmiech Dojadę sobie do Bécsi Kapu tér i stamtąd ruszę na płd.-wsch.
Mam jeszcze prośbę o odpowiedź na pytanie: czy automat biletowy wydaje resztę? Będę kupował na lotnisku bilet tzw. transferowy (ten za 530HUF) i jestem ciekaw, czy wyda resztę z 1000HUF?
(15-01-2013, 22:43)mk64 napisał(a): [ -> ]Mam jeszcze prośbę o odpowiedź na pytanie: czy automat biletowy wydaje resztę? Będę kupował na lotnisku bilet tzw. transferowy (ten za 530HUF) i jestem ciekaw, czy wyda resztę z 1000HUF?
Na lotnisku są dwa automaty biletowe.
Pierwszy jest zlokalizowany przy wyjściu z terminalu 2A możesz w nim kupić następujące bilety: bilet liniowy, bilet na jazdę metrem na odcinku do 3 przystanków, bilet 24 godzinny i bilet 72 godzinny. Automat przyjmuje bilon, banknoty, oraz akceptuje karty płatnicze. Przy zakupie za gotówkę wydaje resztę w bilonie.
Drugi automat znajduje się przy pętli (krańcówce) autobusu nr 200 przy lotnisku. W tym automacie możesz nabyć bilet liniowy, bilet na przejazd metrem na odcinku 3 stacji i bilet 24 godzinny. Automat przyjmuje bilon i wydaje resztę w bilonie.
Jak widzisz żaden z tych automatów nie oferuje biletu przesiadkowego (átszálló jegy za 530 Ft).

źródło: www.bkv.hu
Stron: 1 2