Forum Węgierskie

Pełna wersja: Wegierska cukiernia na Manhattanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jesli bedziecie na Manhattanie, to na pewno odwiedzicie Katedre Swietego Jana (Cathedral of St. John the Divine). Bardzo blisko, prawie na przeciwko jest znana na Manhattanie cukiernia (na rogu 111th&Amsterdam Avenue): The Hungarian Pastry Shop. Warto wstapic na chwile albo na dluzej!

[Obrazek: 11huh3n.jpg]
O wiele lepsza ,ma węgierski klimat , moim zdaniem jest Andre's Cafe na 1631 2nd Ave pomiedzy 84th St & 85th St .

[Obrazek: ffd1si.jpg]
Hmm... no nie wiem... pozwolę sobie na dygresję: może po dłuższym przebywaniu w NY albo od późnej jesieni do wczesnej wiosny... w tamtejszym smrodzie jakoś sobie nie wyobrażam, by cokolwiek mogło mi smakować... nawet, jeśli węgierskie.

Nie trawię tego miasta z ponurymi kanionami ulic, wiecznym ruchem, zgiełkiem ulicznym i tym specyficznym smrodem... jeśli już muszę, to zaczynam od Chinatown a potem przez jakiś czas wszystko inne pachnie Język - albo nie otwieram szyb i wybiegam z auta dopiero przy Battery Park, przed obowiązkowym rejsem na Liberty Island.

A swoją drogą ciekawostka - teraz dopiero skonstatowałem, ze nigdy dotąd w USA nie natrafiłem na nic węgierskiego Zmieszany
Co do smorodu to moze subiektywne odczucie ,znam miasta gorzej wentylowane.
W stanach wegierskich knajp jest jest dość sporo i to w miejscach w których by się człowiek najmniej spodziewał z tym że moim subiektywnym zdaniem najlepsze są w LA i Napa Valley.
Niestety Kalifornia jeszcze na mnie czeka... póki co sprawdziłem i już wiem dlaczego nie mogłem trafić - otóż dobrych węgierskich restauracji w całych Stanach jest aż 13!
No bez jaj na Astoiri jest 9 knajp węgierskich gdzie można zjeść koryto węgierskie czyli drewniany półmisek w Napa znam przynajmnie kilka winiarni wegierskich owszem może nie maja strany ale funkcjonują i to b. dobrze nawet w Chile a konkretnie w Santiago i nie tulko polecam Club Hungaria
Tyle znalazłem w oficjalnym przewodniku restauracyjnym USA... ale spierał się nie będę, bo zasadniczo nie ma to dla mnie jakiegoś szczególnego znaczenia tyle tylko, że polskie są i rzucają się w oczy a węgierskich nie widziałem...

Przewodniki wskazują w NY dwie restauracje węgierskie: Caterina's i Korzo Haus - może się nie reklamują, nie wiem. Następnym razem szczególnie się przyłożę... w Chile nie byłem i nie wybieram się ale na chybił-trafił strzeliłem w Lizbonę - rezultat poniżej:

[Obrazek: wgierskie.png]