Forum Węgierskie

Pełna wersja: Kilka faktów na temat Węgier
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Całkiem interesujące zestawienie ( Flaga brytyjska ). Co sądzicie o tym? Uśmiech

[Obrazek: 6832266_700b_v1.jpg]
Fajne! Po prostu muuuusiało być coś o wynalazkach Oczko
A gdzie to wynalazłeś!? Super, hiper, alleluja!

Ale mam jedno pytanie - dlaczego po angliczańsku Polak - Węgier brzmi kiepsko ale daje się zapamiętać na trzeźwo?
Cytat:and we don't really have a national color or emblem or symbol like most countries

czyżby?

Cytat:"ő" means both "he" and "she" at the same time, so we've been ahead with the whole gender-neutrality thing since ever.

niestety w praktyce nie za bardzo z tej dogodnej cechy węgierszczyzny korzystają, np. do nazw zawodów często dodaje się -nő na określenie kobiet je wykonujących... po co? Smutek w okresie nyelvújításu próbowano nawet urobić żeński zaimek trzeciej osoby: őné... na szczęście się nie przyjęło.

Cytat:the language is so weird that it's sometimes used as throwaway gibberish in films.

ciekawe, nie wiedziałem.
węgierski jest też dość często używany jako przykład dziwnego nieznanego języka w zadaniach lingwistycznych sprawdzających zdolność logicznego myślenia i dedukowania zasad gramatycznych z podanych przykładów.

Cytat:So what DOES Hungarian sound like? See, researchers insist that for example, Hungarian and Finnish are related languages.
On the other hand, both Hungarians and Finns find this hard to believe.

tak jakby pokrewieństwo poznawało się po tym, jak język "brzmi"... no ale żart z dymkami nawet spoko. Oczko


(19-03-2013, 20:11)mordimer napisał(a): [ -> ]dlaczego po angliczańsku Polak - Węgier brzmi kiepsko ale daje się zapamiętać na trzeźwo?

bo jest dosłowne.
varpho napisał(a):bo jest dosłowne.
Błąd... bo jest po angielsku!! JęzykSzeroki uśmiech
(19-03-2013, 20:11)mordimer napisał(a): [ -> ]A gdzie to wynalazłeś!? Super, hiper, alleluja!

A znajomy podesłał. Mnie też się spodobało, więc postanowiłem się podzielić Oczko
na twarzoksiągu wśród nzajomych Węgrów kursuje Uśmiech
ale po fińsku to bardzo brzydkie słowo przemycili w tej graficeUśmiech
(21-03-2013, 1:14)Kamjon napisał(a): [ -> ]A znajomy podesłał. Mnie też się spodobało, więc postanowiłem się podzielić

Pewnie jestem w znakomitej mniejszości jednak po cichu zapytam wersji w języku węgierskim albo polskim nie ma?
Rewelacja, potraktowane z humorem a potrafi uzmysłowić parę naprawdę ważnych rzeczy. Zabrakło mi tylko jednego. Jest to chyba jedyne Państwo mające poza granicami kraju więcej obywateli niż w jego granicach (a może to ja się mylę Uśmiech )?
Stron: 1 2