Forum Węgierskie

Pełna wersja: Kraków - Budapeszt
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Jednak nastąpiła drobna zmiana planów - wyruszam z Łącka (koło Nowego Sącza). W związku z tym pojawiła się alternatywna trasa oprócz zaproponowanej wyżej, tj:

Niedzica ->Poprad -> Tisovec -> Rimavska Sobota -> Lucenec -> Vac -> Budapest.

https://www.google.pl/maps/dir/Budapest,...!3e0?hl=en

Która z nich jest lepsza? Przypominam, że wracał będę w piątek w południe z Budapesztu, więc chcę uniknąć korków.

Z góry dziękuję za odpowiedź Oczko
Witam,
Wybieram się pod koniec sierpnia do Budapesztu. Na chwilę obecną wyznaczyłem dwie trasy. Pierwsza Kraków -> Chyżne -> Bańska Bystrzyca -> Zwoleń -> Sahy -> Budapeszt, druga to Kraków -> Piwniczna -> Preszów -> Miszkolc -> Budapeszt. Mam pytanie, jaki jest stan ty dróg? Która jest lepsza? Chodzi mi o bezpieczna i w miarę szybko podróż. Czy drogi są szeroki czy wąskie? Czy na tych trasach są jakieś szczególnie niebezpieczne odcinki? Jak jest z postojami, stacjami benzynowymi i barami gdzie można coś dobrego zjeść. Dodam jeszcze że dla świętego spokoju będę miał winiety.
(11-07-2015, 18:30)gumiss88 napisał(a): [ -> ]Witam,
Wybieram się pod koniec sierpnia do Budapesztu. Na chwilę obecną wyznaczyłem dwie trasy. Pierwsza Kraków -> Chyżne -> Bańska Bystrzyca -> Zwoleń -> Sahy -> Budapeszt, druga to Kraków -> Piwniczna -> Preszów -> Miszkolc -> Budapeszt. Mam pytanie, jaki jest stan ty dróg? Która jest lepsza? Chodzi mi o bezpieczna i w miarę szybko podróż. Czy drogi są szeroki czy wąskie? Czy na tych trasach są jakieś szczególnie niebezpieczne odcinki? Jak jest z postojami, stacjami benzynowymi i barami gdzie można coś dobrego zjeść. Dodam jeszcze że dla świętego spokoju będę miał winiety.

Na Słowacji trwa rekonstrukcja i przebudowa wielu dróg, jest dużo mijanek i objazdów (na obu tych trasach też) ... w dzień te utrudnienia są czasami bardzo dotkliwe, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Na słowackich drogach dużo policji, jedż według przepisów ruchu drogowego !.
A jak jest z ruchem tirów? Dożo ich jeździ po tych trasach? Zamierzam jechać wcześnie rano żeby ominąć większe natężenie ruchu. A jak wygląda trasa Zwardoń -> Bratysława -> Budapeszt?
(12-07-2015, 11:19)gumiss88 napisał(a): [ -> ]A jak jest z ruchem tirów? Dożo ich jeździ po tych trasach? Zamierzam jechać wcześnie rano żeby ominąć większe natężenie ruchu. A jak wygląda trasa Zwardoń -> Bratysława -> Budapeszt?

Zwardoń - Bratislava - BP... o ile pojedziesz krajówką, tiry raczej nie będą Ci przeszkadzać. Po autostradzie chyba jednak częściej używają czeskiej trasy (Bohumin - Olomouc - Brno - Bratislava).

Więc nawet jak jedziesz autostradą Zilina - Bratislava, to i tak są mniejsze szanse na tiry Uśmiech
Może nie jasno się zapytałem Uśmiech Tirów na autostradzie nie ominę i dobrze o tym wiem Uśmiech Chodziło mi raczej o ruch Tirów na trasach

Kraków -> Chyżne -> Bańska Bystrzyca -> Zwoleń -> Sahy -> Budapeszt

Kraków -> Piwniczna -> Preszów -> Miszkolc -> Budapeszt.

A autostrada w jakim stanie jest? Domyślam się że lepszym niż normalne drogi, ale czy naprawiana cały czas jak A4? Są tam jakieś zwężenia do jednego pasa?
(15-07-2015, 8:23)gumiss88 napisał(a): [ -> ]A autostrada w jakim stanie jest? Domyślam się że lepszym niż normalne drogi, ale czy naprawiana cały czas jak A4? Są tam jakieś zwężenia do jednego pasa?

Nie byłbym pewien, że jest lepsza... sytuacja na tamtych drogach... patrz wyżej. Ale to, czy lepiej autostradą czy zwykłą drogą - kwestia gustu Uśmiech
gumiss88 - moją świeżą recenzje trasy Kraków -> Chyżne -> Bańska Bystrzyca -> Zwoleń -> Sahy -> Budapeszt
masz w temacie "Trasa Skawina-Siofok przez Budapeszt".
Też nie lubię tirów z naprzeciwka i tragedii z nimi nie było.
Natomiast co do Preszów -> Miszkolc -> Budapeszt, to domyślam się że sporo byś musiał nadrobić ,natomiast co do tej trasy to dosyć dawno ja pokonywałem i na Węgierską autostradę narzekać nie mogłem, tak więc jeśli nie ma jakiejś fali remontów to jest ok.
Witam,

W najbliższym czasie wybieram się do Budapesztu. Z tego co przeszukałem forum to większość osób poleca trase z Krakowa
Kraków -> Chyżne -> Bańska Bystrzyca -> Zwoleń -> Sahy -> Budapeszt
i teraz mam pytanie. Gdzie trzeba kupić winiety i ile kosztują.
Z góry dziękuje odpowiedzi

Pozdrawiam
(20-08-2015, 15:28)sajmonns napisał(a): [ -> ]...większość osób poleca trase z Krakowa
Kraków -> Chyżne -> Bańska Bystrzyca -> Zwoleń -> Sahy -> Budapeszt
i teraz mam pytanie. Gdzie trzeba kupić winiety i ile kosztują.

Aby tylko tranzytem przejechać przez Słowację, nie musisz kupować słowackiej winietki - kawałek płatnej ekspresówki R1 pomiędzy Bańską-Bystrzycą a Zwoleniem to tylko 18 km - łatwo go ominąć.
Słowacką winietkę kupisz na granicy, 10 €.
Polecem: Zapoznać się z tym
Jeśli nie potrzebujesz winietki na węgierskie autostrady, to też da się ominąć. Winietkę węgierską kupisz o każdej porze na stacji benzynowej w miejscowości Retsag, to ok. 22 km po przejechaniu granicy. (2975 Ft)
Jest też możliwość kupna winietki na przejściu granicznym Flaga węgierska Šahy-Parassapuszta, ale gdy jest kilka ciężarówek musisz poczekać w kolejce.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13