Forum Węgierskie

Pełna wersja: Park Pomników
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W czerwcu 1993 roku otwarto Szoborpark - Park Pomników. Znajdują się tam pomniki i symbole władzy komunistycznej. 30 czerwca 1991 roku Węgry opuścił ostatni żołnierz radziecki - Park otwarto w 2 rocznicę tego wydarzenia.
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTqe6HIkUFYq24zo_8CGG0...olDeOaLbXU]
Park Pomników położony jest na przedmieściach miasta, na południowych obrzeżach Budy. Dziś jest to jedyny skansen komunizmu na świecie.
(16-04-2013, 14:22)Aattaa napisał(a): [ -> ]W czerwcu 1993 roku otwarto Szoborpark - Park Pomników. Znajdują się tam pomniki i symbole władzy komunistycznej. 30 czerwca 1991 roku Węgry opuścił ostatni żołnierz radziecki - Park otwarto w 2 rocznicę tego wydarzenia(...)

W uzupełnieniu tej wiadomości podaję adres parku:
Memento Park
1223 Budapest, róg ulic Balatoni i Szabadkai.
Strona: www.mementopark.hu
Więcej wiadomości po polsku: http://www.budapeszt.infinity.waw.pl/joo...&Itemid=38
(proszę ew.admina o poprawienie zdjęć, jakoś w tinypic odwraca mi je, mimo że wcześniej odwróciłem te fotki w irfanwiev)

Słynne buty Stalina zburzonego w trakcie wydarzeń 1956 roku.

[Obrazek: xn6wyx.jpg]


[Obrazek: 4fvmsg.jpg]


[Obrazek: 29ei61.jpg]


[Obrazek: 2vtxls7.jpg]


[Obrazek: 2j6aj9t.jpg]


[Obrazek: 8x92zt.jpg]


[Obrazek: 250mb1d.jpg]


[Obrazek: 20f6syp.jpg]

[Obrazek: 14103s3.jpg]


[Obrazek: oprcro.jpg]


[Obrazek: av4dax.jpg]


[Obrazek: ke65qs.jpg]


[Obrazek: 25z477c.jpg]


[Obrazek: e7cy9t.jpg]


[Obrazek: 2q8r9c6.jpg]


[Obrazek: 2qw239g.jpg]
A tak muzeum-park prezentuje się z lotu ptaka:

[Obrazek: x5s9ko.jpg]

W mojej skromnej opinii atrakcja nie jest godna specjalnej uwagi. Rzeźb jest stosunkowo niewiele (praktycznie wszystkie można zobaczyć na fotografiach Tudósa post wyżej). Dodatkowo odstrasza położenie parku - obrzeża miasta. Całość może robić wrażenie na zachodnich turystach, którzy chcą zobaczyć namiastkę ustroju socjalistycznego. Dla nas nie jest to ciekawe...