Forum Węgierskie

Pełna wersja: Budapeszt - Szklarska Poręba
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, wybieram się w podróż z Krakowa do Budapesztu. Z tego co wyczytałem mam dwie trasy i z pewnością, któraś z nich będzie przeze mnie zastosowana. Ale proszę o małą podpowiedź bo po pobycie w Budapeszcie udajemy się w drogę do Szklarskiej Poręby. Z tego co się orientuję to trasa będzie wyglądała następująco : Budapeszt - Bratysława - Brno - Praga - Szklarska. Ale nie wiem czy nie biorę tego nazbyt ogólnikowo. Czy ktoś może mi w tej kwestii doradzić? Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
(19-05-2013, 21:40)artur_joden napisał(a): [ -> ]Ale proszę o małą podpowiedź bo po pobycie w Budapeszcie udajemy się w drogę do Szklarskiej Poręby. Z tego co się orientuję to trasa będzie wyglądała następująco : Budapeszt - Bratysława - Brno - Praga - Szklarska. Ale nie wiem czy nie biorę tego nazbyt ogólnikowo. Czy ktoś może mi w tej kwestii doradzić?
Podpowiedź faktycznie będzie mała Oczko
Jadąc tą trasą będziesz potrzebował winietek na wszystkie kraje po drodze.
Węgry pewnie masz, w Czechach kawał drogi - OK
Ale przez Słowację pojedziesz chyba całe 60km autostradą, winietka 10EUR - do rozważenia...
Tyle, że każda inna trasa będzie dłuższa czasowo.
Można chyba trochę skrócić jadąc przez Pardubice zamiast przez Pragę - strata czasowo niewielka a kilometrów chyba z 80 mniej
Aha - Czesi zaczynają(kontynuują?) remont autostrady Brno-Praha. Mogą być zatwardzenia - będą wyłączać całą jezdnię
Czy na coś szczególnego muszę zwrócić uwagę czy droga jest w miarę czytelna...?
Jadąc przez Czechy najkrótsza droga to z Brna na Svitavy, Hradec Kralowe, Harrachov, Jakuszyce i Szklarska Poręba. Wzdłuż autostrady z Bratysławy do granicy jest droga równoległa (ale traci się na czasie). Jadąc od granicy do Brna odrobinę wytrzepie na płytach betonowych.
Szczerze powiedziawszy to bardziej zależy mi na długości trasu niż na czasie więc Twoja opcja spolnik przez hradec kralove jest o 100km krótsza. A to jest już dużo! Wielkie dzięki za podpowiedź!!!
Uważaj na policje naszych braci-Słowian!
Aż tak z nimi źle? Tak bardzo niegościnni...?