Forum Węgierskie

Pełna wersja: Wrzesień na Węgrzech
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam,
na Węgrzech byłem już mnóstwo razy ale nigdy nie byłem tam we wrześniu. W tym roku niestety wcześniej nie będę miał możliwości się tam wybrać. Planujemy urlop ze znajomymi na wrzesień i chcieliśmy jechać tam raczej na camping. Chciałem się dowiedzieć czy: 1) Będzie jeszcze pogoda we Wrześniu na wakacje (opalanie, wodne kąpiele). 2) Czy w miejscowościach: hajduszoboszlo, eger, balaton będzie jeszcze wszystko "żyło"? Tak późno jeszcze nigdy tam nie byłem stąd moje obawy.
Pozdrawiam,
Tomek
Z tą pogodą to trudne pytanie. Chyba nie sposób tego przewidzieć. Podpowiem za to, że kilkukrtonie byłem we wrześniu na Węgrzech i pogoda wówczas była bardzo dobra.

Nie wiem, jak kąpieliska termalne, ale Balaton będzie zył na pewno. Wrzesień to już co prawda końcówka, ale wciąż sezon.
(20-05-2013, 13:19)mazolke napisał(a): [ -> ](...) Planujemy urlop ze znajomymi na wrzesień i chcieliśmy jechać tam raczej na camping. Chciałem się dowiedzieć czy: 1) Będzie jeszcze pogoda we Wrześniu na wakacje (opalanie, wodne kąpiele). 2) Czy w miejscowościach: hajduszoboszlo, eger, balaton będzie jeszcze wszystko "żyło"? (...)

Jeśli idzie o Balaton to zwyczajowo główny sezon turystyczny trwa od początku lipca do ostatniej niedzieli sierpnia. Później do około 15. września można już spotkać się z korektą czasu otwarcia placówek gastronomicznych czy atrakcji turystycznych.
Dokładnie. Ja byłem nad Balatonem w tym roku, we wrześniu i wiele knajp/sklepów było już pozamykane. Główny deptak nad jeziorem w Siófok wyglądał jak z horroru o opuszczonym mieście Uśmiech Zdziwiłem się, że już po sezonie. Ale jezeli chodzi o pogodę - wrzesień jeszcze jest cieplutko i balaton ciepły.

Eger myślę również będzie jeszcze żył.
We wrześniu chyba będzie taniej.
(20-05-2013, 13:19)mazolke napisał(a): [ -> ]Witam,
na Węgrzech byłem już mnóstwo razy ale nigdy nie byłem tam we wrześniu. W tym roku niestety wcześniej nie będę miał możliwości się tam wybrać. Planujemy urlop ze znajomymi na wrzesień i chcieliśmy jechać tam raczej na camping. Chciałem się dowiedzieć czy: 1) Będzie jeszcze pogoda we Wrześniu na wakacje (opalanie, wodne kąpiele). 2) Czy w miejscowościach: hajduszoboszlo, eger, balaton będzie jeszcze wszystko "żyło"? Tak późno jeszcze nigdy tam nie byłem stąd moje obawy.
Pozdrawiam,
Tomek

Witaj w Hajduszoboszlo we wrześniu nie byłem ale byli znajomi w pierwszy tydzień września mówili ze tłoku nie było na basenach a wiekszość barów było otwarte za kwaterę zapłacili tyle samo co w sezonie wakacyjnym a spodziewali się ze będzie taniej
W razie ochłodzenia we wrześniu na wszelki wypadek warto nad Balaton wziąć łyżwy. Oczko
Witam.

Na Węgrzech we wrześniu byłem 2 razy.Jednego roku padało, w następnym roku była super pogoda.Istna ruletka.

Pozdrawiam.
Mieszkam w Egerze od 3 lat. Zawsze najcieplej było w sierpniu. Wrzesień tez był ładny tyle, że chłodniejszy (25 C to chłodno tutaj). Zwykle druga połowa lata, wraz ze wrześniem jest bardziej pogodna (mniej dni deszczowych). Mam nadzieję, że w tym roku też się to sprawdzi, bo do tej pory padało dość często.
Jeździłam do Hajdu. we wrześniu i zawsze była pogoda, ostatni raz w tym okresie byłam 2 lata temu - temp. 30+, osób o wiele mniej więc fajnie było na basenach, nocleg był tańszy bo udało nam się utargować właśnie zasłaniając się tym, że już koniec sezonu więc i tak nie wiele już zarobią Uśmiech
minusem jest to, że deptak jest całkiem inny.. sezon kończy się w sierpniu i niestety większość atrakcji na deptaku czy też parasolek itp. jest nieczynne. No ale coś za coś.
Stron: 1 2 3