Forum Węgierskie

Pełna wersja: Przejazd przez Dunaj podczas powodzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Mam pytanie do osób które obecnie przebywają na Węgrzech. Dzisiaj wyjeżdżam na Chorwację i nie wiem jak w obecnej sytuacji przebić się na południe, czy mosty na Dunaju sa pozamykane ? Czy jechać na południe od Budapesztu i tam przekraczać Dunaj, czy wbijać się na obwodnicę?
Akurat będę w Budapeszcie gdzieś nad ranem. Co robić? W Polsce informacje są mała szczegółowe Poradżcie
(09-06-2013, 10:24)bambioch napisał(a): [ -> ]Witam
Mam pytanie do osób które obecnie przebywają na Węgrzech. Dzisiaj wyjeżdżam na Chorwację i nie wiem jak w obecnej sytuacji przebić się na południe, czy mosty na Dunaju sa pozamykane ? Czy jechać na południe od Budapesztu i tam przekraczać Dunaj, czy wbijać się na obwodnicę? Akurat będę w Budapeszcie gdzieś nad ranem. Co robić? W Polsce informacje są mała szczegółowe Poradżcie

Mosty są przejezdne. Jednak bulwary naddunajskie są wyłaczone z ruchu. Dodatkowo utrudnienia w Budzie w związaku z zamknięciem
dostepu na Wyspę Małgorzaty. Nie można dostać się do tzw. skrzyżowania BAH w Budzie. Ponizsza mapka podaje możliwości objazdów.

[Obrazek: 2mxra8h.jpg]


Kulminacyjna fala powodziowa powinna dzisiaj wieczorem dotrzeć do Budapesztu. Według prognoz poziom wody w Dunaju osiągnie wówczas 895 centymetrów i bedzie o 35 cm wiekszy od rekordowego
poziomu wody w 2006 roku.