Covid - wjazd na Węgry
#21
(01-08-2020, 8:51)Sztasek napisał(a):
(31-07-2020, 22:45)Cz@rek napisał(a): Toscana Apartman w Gyuli -ja tam właśnie widze info że kasują za cały pobyt - chyba że coś źle interpretuje.
Toscana Apartman, Gyula: kasują za cały pobyt  ! .
Jak na razie, to cały okręg Békés megye doskonale zapobiega zakażeniom, jest jedynym okręgiem na Węgrzech w którym nie ma aktywnie zakażonego wirusem Covid-19. Gyula jest miastem granicznym i wiadomo, że sytuacja w Rumunii nie napawa optymizmem (ponad 1000 zakażeń dziennie). Dostosowując się do miejscowych zaleceń, nie powinno być źle.
Udało mi sie skontaktować z obiektem.Napisali że jeśli jest to siła wyższa i granica byłaby zamknięta to nie muszę płacić.
Nie wiem czy można tym zapewnieniom ufać (do tego obiektu jadę pierwszy raz),w innych w tym terminie brak miejsc-przynajmniej na bookingu. Z drugiej strony zawsze można by się odwołać do bookingu właśnie bo coś w tym stylu widziałem na ich informacjach związanych z Covidem.


Cz@rek [b] [/b]No my jedziemy z poniedziałku na wtorek więc może zdążymyOczko. Jak nie zapłaciłeś z góry, to może masz jakieś puste konto bankowe.Zmień na nie w booking i gdyby właściciel okazał się nie uczciwy , to nie będą mogli Ci z niego nic ściągnąć a nie sądzę żeby ktoś się bawił w jakieś sprawy sądowe.
Odpowiedz
#22
Ale to jest bardzo proste. To jest dobra wola wlasciela. Tylko, że pieniądze ściąga booking z karty kredytowej. I booking ma wyraźnie napisane że za covid nie bierze odpowiedzialnosci. Piszę więcej, że trzeba robić taka rezerwację, która umożliwia bezkosztowa rezygnację
Dodatkowo nie podaje się żadnego nr konta tylko nr karty kredytowej. A oszustów booking ściga przez kancelarie windykacyjne, identycznie jak węgierska policja piratów drogowych z Polski.
Odpowiedz
#23
Takie coś jest na bookingu:
Jakie są zasady odwoływania rezerwacji w związku z koronawirusem?

Możesz bezpłatnie odwołać rezerwację z powodu sytuacji związanej z koronawirusem. Jest to jednak uzależnione od kilku czynników, w tym od miejsca planowanego pobytu, daty dokonania rezerwacji, daty wyjazdu oraz przyjazdu, kraju pochodzenia oraz powodu podróży.

Jeśli przyczyna odwołanie rezerwacji ma związek z koronawirusem, obiekt jest zobowiązany do zwrotu pieniędzy lub zaoferowania bezpłatnej zmiany terminu pobytu / środków na pobyt w przyszłości.
Zaloguj się i wybierz rezerwację, aby sprawdzić dostępne opcje.
...
Odpowiedz
#24
Pisze też:

W przypadku rezerwacji dokonanych 6 kwietnia 2020 r. i później zalecamy rozważenie ryzyka związanego z koronawirusem (COVID-19) oraz rządowych rozporządzeń. Jeśli nie zarezerwujesz opcji objętej elastycznymi zasadami, zwrot może Ci się nie należeć. Twoja prośba o odwołanie rezerwacji będzie rozpatrywana przez obiekt na podstawie zasad dotyczących wybranej opcji i prawa konsumenckiego tam, gdzie ma ono zastosowanie. W niepewnych czasach zalecamy rezerwację opcji z bezpłatnym odwołaniem. Jeśli Twoje plany ulegną zmianie, możesz odwołać rezerwację bezpłatnie do momentu upłynięcia terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji.

Tak więc w sumie booking może dowolnie interpretować.
Odpowiedz
#25
(02-08-2020, 22:44)josef.svejk napisał(a): Pisze też:

W przypadku rezerwacji dokonanych 6 kwietnia 2020 r. i później zalecamy rozważenie ryzyka związanego z koronawirusem (COVID-19) oraz rządowych rozporządzeń. Jeśli nie zarezerwujesz opcji objętej elastycznymi zasadami, zwrot może Ci się nie należeć. Twoja prośba o odwołanie rezerwacji będzie rozpatrywana przez obiekt na podstawie zasad dotyczących wybranej opcji i prawa konsumenckiego tam, gdzie ma ono zastosowanie. W niepewnych czasach zalecamy rezerwację opcji z bezpłatnym odwołaniem. Jeśli Twoje plany ulegną zmianie, możesz odwołać rezerwację bezpłatnie do momentu upłynięcia terminu bezpłatnego odwołania rezerwacji.

Tak więc w sumie booking może dowolnie interpretować.
pracowałam kilka lat w hotelach i jezeli chodzi o anulacje na booking to jest to dobra wola hotelu. Przynajmniej tak było przed pandemia.
Odpowiedz
#26
tak się zastanawiam jak to będzie wyglądać w przyszłym roku.
pociągiem chciałem pojechać do Budapesztu, ale coś się nie zanosi :/
Odpowiedz
#27
(01-12-2020, 12:40)latArek napisał(a): tak się zastanawiam jak to będzie wyglądać w przyszłym roku.
pociągiem chciałem pojechać do Budapesztu, ale coś się nie zanosi :/
IC 131 BATORY na trasie Terespol Flaga polska - Budapest Flaga węgierska  ciągle kursuje ...
Odpowiedz
#28
Witam Uśmiech

Takie pytanie zniecierpliwionego turysty, który chce po latach w tym roku odwiedzić Węgry : czy na Węgrzech mówi się coś o odblokowaniu wjazdu do tego kraju ? Jestem zaszczepiony dwiema dawkami itd i kurczę nie wiem czy sobie mogę już spokojnie rezerwować noclegi czy poczekać. Co się o tym mówi o Madziarów ?
Odpowiedz
#29
(17-05-2021, 23:59)Miłośnik76 napisał(a): Witam Uśmiech

Takie pytanie zniecierpliwionego turysty, który chce po latach w tym roku odwiedzić Węgry : czy na Węgrzech mówi się coś o odblokowaniu wjazdu do tego kraju ? Jestem zaszczepiony dwiema dawkami itd i kurczę nie wiem czy sobie mogę już spokojnie rezerwować 'noclegi czy poczekać. Co się o tym mówi o Madziarów ?
Obecne obostrzenia węgierski parlament w dniu 22 lutego przedłużył na okres 90 dni ...  Zegar
Odpowiedz
#30
(18-05-2021, 5:31)Sztasek napisał(a):
(17-05-2021, 23:59)Miłośnik76 napisał(a): Witam Uśmiech

Takie pytanie zniecierpliwionego turysty, który chce po latach w tym roku odwiedzić Węgry : czy na Węgrzech mówi się coś o odblokowaniu wjazdu do tego kraju ? Jestem zaszczepiony dwiema dawkami itd i kurczę nie wiem czy sobie mogę już spokojnie rezerwować 'noclegi czy poczekać. Co się o tym mówi o Madziarów ?
Obecne obostrzenia węgierski parlament w dniu 22 lutego przedłużył na okres 90 dni ...  Zegar
Czyli na dniach można się spodziewać albo poluzowania i otwarcia albo dalszego ciągu zamknięcia...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,824 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,177 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,113 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,196 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości