herby rodzin węgierskich
#1
Witam,

szukam miejsca skąd mógłbym ściągnąć obrazek/ zdjęcie w dobrej rozdzielczości herbu jednej z rodzin węgierskich (na zasadzie jak funkcjonują herby polskich rodzin szlacheckich). czy mógłbym prosić o pomoc gdzie szukać?

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Michał
Odpowiedz
#2
W Internecie - Google + nazwa herbu + pokaż obrazy. Może ktoś by pomógł, ale nie znając nazwy herbu czy nazwiska to trudno. Oczko
Odpowiedz
#3
Chodzi o herb rodziny Bárczy mam nawet obrazek herbu ale nie wiem jak to wkleić na forum ;-)
a w Google nic nie ma albo ja nie umiem znaleźć,a po węgiersku nie mówię ;-)
Odpowiedz
#4
podaję link znaleziony ww. sposobem:

wiki węgierska

[Obrazek: B%C3%A1rczy.JPG]

obrazek powtarza się na forum:

radioforum
Odpowiedz
#5
bardzo dziękuję, ten obrazek, który Pan wkleił jest trochę inny niz ten herb co mam, natomiast obrazek na forum, jest dokładnie ten herb , o który mi chodzi, tylko znowu jakość beznadziejna. Nie znam węgierskiego żeby tam coś napisać czy zapytać, ale tak czy inaczej dziękuje za pomoc
Odpowiedz
#6
No to raczej całkiem inny. Smutek Chodzi o tego lwa z mieczem? Jest dwujęzyczna strona z tym herbem - węgierska i niemiecka: strona niemiecka . Jest tam nazwisko Barczy, ale obrazek tak samo mały.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  przesłuchanie węgierskich chłopców złapanych przez amerykańskie wojska ember 0 1,750 16-07-2019, 21:20
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości