Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie
(06-08-2013, 14:18)jhucal napisał(a): Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś wie czym się różni linia 133E od 233E w okolicach tropicarium? Przystanki teoretycznie inne ale google maps pokazuje mi taką samą trasę obu tych linii. Przyznaję, że znowu zbaraniałem...

Trasa przy Tropicarium pokrywa się. Zobacz tutaj masz mapę komunikacji publicznej w Budapeszcie.
Dałem odnośnik do wersji angielskojęzycznej. Jednak wiem, że ta wersja nie jest jeszcze ostateczna i adres mapy może ulec zmianie. Wystarczy kliknąć na określonej dzielnicy i pobierasz mapę schematyczną w pdf. Poziome kreski na mapie to przystanki dla poszczególnych linii.

Masz dojechać do przystanku przy ulicy Lépcsős.

[Obrazek: 2el9z48.jpg]


Na tym przystanku zatrzymują się autobusy: 33, 114, 133E, 233E, 213, 214.
Odpowiedz
Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógł przetłumaczyć trzeci wiersz z tabelki w prawym, górnym rogu, dotyczącej zniżek dla uczniów (część regulaminu BKK); chyba uczniów, a może to jest część dotycząca studentów, nie wiem ;-)

http://www.bkk.hu/wp-content/uploads/2013/01/4493.pdf

Generalnie zastanawiam się, czy uczeń (17 lat) polskiego liceum ogólnokształcącego w trybie dziennym może korzystać z miesięcznego biletu dla uczniów:

http://www.bkk.hu/en/prices/monthly-buda...lstudents/

I od razu za jednym podejściem ;-) Może ktoś wie, czy polscy seniorzy (powyżej 70 lat) mogą aktualnie korzystać z budapeszteńskiej komunikacji za darmo?

Żeby nie tylko się pytać, ale też dodać coś od siebie. Świetne tu mają mapki komunikacji miejskiej:

http://www.bkk.hu/en/maps/

Jeszcze zimą nie było ich tyle; na pewno nie było mapek z podziałem na dzielnice :-)
Odpowiedz
(12-08-2013, 14:59)Istvan1972 napisał(a):
  1. (...) Generalnie zastanawiam się, czy uczeń (17 lat) polskiego liceum ogólnokształcącego w trybie dziennym może korzystać z miesięcznego biletu dla uczniów (...)
  2. (...) Może ktoś wie, czy polscy seniorzy (powyżej 70 lat) mogą aktualnie korzystać z budapeszteńskiej komunikacji za darmo?
(...)

Trochę zmieniłem układ pytań.
Odpowiedź na pytanie pierwsze była na naszym forum tutaj.
Odpowiedź na pytanie drugie: polscy seniorzy i pozostali z państw członków Unii Europejskiej i ze Szwajcarii, którzy ukończyli 65 rok życia mogą bezpłatnie podróżować środkami komunikacji publicznej w Budapeszcie. Muszą posiadać przy sobie dokument potwierdzający tożsamość (paszport, dowód osobisty)
(Tutaj jest o tym mowa)
[Obrazek: 33vdxrr.jpg]

O mapkach tez wspominałem niedawno.

Który fragment z regulaminu BKK Cię interesuje? Może wkleisz zrzut ekranowy.
Odpowiedz
Waldek, serdeczne dzięki za pomoc. Rzeczywiście nie dość dokładnie studiowałem dotychczasowe wpisy ;-) chociaż ten o Twojej korespondencji z zakładami komunikacji miejskiej widziałem ;-)

Na szybko to nie dam rady wkleić. Interesował mnie ten fragment, który być może potwierdzi Twoją wcześniejszą korespondencję:

Beneficjenci:

Az EU, EGT tagállam és Svájc állampolgára (továbbá a szabad mozgás és tartózkodás jogával nem állampolgárság alapján rendelkező személy), aki ezen államok nappali és esti oktatásban részt vevő tanulója, hallgatója

Przedkładane dokumenty:

Magyar diákigazolvány, az érintett államokban kibocsátott diákigazolvány,
nemzetközi diákigazolvány, 16 éven aluli külföldi gyermek esetében útlevél vagy személyi igazolvány. Magyarországi tanintézménnyel fennálló tanulói,
hallgatói jogviszony igazolására kizárólag a diákigazolványokról szóló jogszabály szerinti magyar diákigazolványok használhatók
Odpowiedz
(12-08-2013, 15:51)Istvan1972 napisał(a): (...)Az EU, EGT tagállam és Svájc állampolgára (továbbá a szabad mozgás és tartózkodás jogával nem állampolgárság alapján rendelkező személy), aki ezen államok nappali és esti oktatásban részt vevő tanulója, hallgatója (...)

Tak to przypadek ucznia lub studenta opisany po części w moim poście.
Odpowiedz
Przeczytałem cały wątek, ale nie znalazłem odpowiedzi na poniższe pytanie.

Czy mając wykupiony 72-godz. bilet za 4150 HUF, mogę na nim wjechać na Górę Janosza?
Odpowiedz
(13-08-2013, 15:06)Rafał napisał(a): (...)Czy mając wykupiony 72-godz. bilet za 4150 HUF, mogę na nim wjechać na Górę Janosza?

Na górę Jánosa można wjechać albo kolejką dziecięcą albo wyciągiem krzesełkowym. Na obu środkach lokomocji bilet 72 godzinny jest nieważny.
Możesz też podjechać autobusem nr 21 lub 21 A z placu Széll Kálmán do przystanku Normafa i dalej z buta około 2,2 km. Zobacz mapki na Google.
Odpowiedz
Witam,
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale nie można kupić miesięcznego biletu dla studenta PL po 3,850 i muszę kupić 7 dniowy po 4950?
Znalazłem coś takiego:
bilet studencki
Może ktoś coś wie.
Odpowiedz
Do 16 lat wystarczy dowód lub paszport.
Powyżej 16 roku życia: potrzebna jest ważna międzynarodowa legitymacja studencka... + dowód lub paszport
LINK
Odpowiedz
(21-08-2013, 19:43)Sztasek napisał(a): Do 16 lat wystarczy dowód lub paszport.
Powyżej 16 roku życia: potrzebna jest ważna międzynarodowa legitymacja studencka... + dowód lub paszport

Nie do końca tak jest jak piszesz!

We wskazanym przez Ciebie dokumencie jest zapis:

[Obrazek: sqoxft.jpg]

Flaga węgierska Az érintett államokban kibocsátott diákigazolvány
~ Flaga polska legitymacja studencka wystawiona (dosłownie: wydana) w zainteresowanych państwach

(Konkretnie chodzi o następujące kraje: Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Wielka Brytania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy.)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 440 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 307 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 88,199 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 324 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Parkingi P+R stają się płatne. Waldek 1 497 01-07-2023, 20:15
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości