Parkowanie w Budapeszcie
Witam,

Jestem tutaj nowy dlatego proszę o wyrozumiałość. Po nowym roku wybieram się do Budapesztu (przyjazd 02.01.2016, wyjazd rano 04.01.2016), nocleg mam pod adresem: Budapest, V. kerület, Petőfi Sándor utca 12, 1052 Węgry (spisany z map google). Proszę o zasugerowanie/pomoc w wyborze miejsca parkingowego najlepiej w pobliżu miejsca zakwaterowania.
Odpowiedz
Za darmo na ulicy jak znajdziesz miejsce albo platny parking na Servita tér.
Odpowiedz
Witam,

Serdecznie proszę o informację czy w strefie parkowania nr 2 w Budapeszcie poza godzinami postoju płatnego 8-20 można pozostawić samochód na więcej niż 3h. W moim przypadku zastanawiam się czy mogę zostawić samochód na całą noc.

Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam
Odpowiedz
(16-02-2016, 10:42)lukvx napisał(a): ...proszę o informację czy w strefie parkowania nr 2 w Budapeszcie poza godzinami postoju płatnego 8-20 można pozostawić samochód na więcej niż 3h...

Możesz parkować, tylko nie zapomnij zabrać auta o czasie... Szeroki uśmiech
W Budapeszcie od poniedziałku do piątku w godzinach o8.oo-18.oo jest obowiązek płacenia za parkowanie, są wyjątki i te mają odpowiednie oznaczenia na tablicach. W centrum (belváros) w dzielnicach nr.: V, VI, VIII, IX prawie wszędzie godziny płatne to okres od o8.oo do 20.oo .
W soboty, niedziele i święta parkowanie jest gratis - wyjątek to parking w IX. dzielnicy przy Csarnok tér płatny od o7.oo-22.oo i Cytadela przy której zawsze się płaci za parkowanie..
Odpowiedz
Dziękuję za informację.

Mam jeszcze dwa pytania: Uśmiech
Czy w soboty i niedziele obowiązuje też czasowy limit postoju (max 3 lub 4h) w trakcie dnia w strefie 2 czyli darmowej od opłat w te dni?
Czy jest możliwość po godzinie 20 dnia poprzedzającego opłacić w parkomacie początkowe godziny dnia następnego co by o godzinie 8 nie biec do parkomatu opłacić czasu do odjazdu z miejsca postoju ?
Odpowiedz
(16-02-2016, 14:55)lukvx napisał(a): ...Czy w soboty i niedziele obowiązuje też czasowy limit postoju (max 3 lub 4h) w trakcie dnia w strefie 2 czyli darmowej od opłat w te dni?
Czy jest możliwość po godzinie 20 dnia poprzedzającego opłacić w parkomacie początkowe godziny dnia następnego co by o godzinie 8 nie biec do parkomatu opłacić czasu do odjazdu z miejsca postoju ?

W miejscach ograniczających czas postoju do 2-3-4 godzin powinno być oznakowanie pod znakiem parkowania w postaci tablicy z zegarem. Jeśli taka tablica jest, to w dni wolne od opłat w tych miejscach jest obowiązek umieszczenia zegara za przednią szybą w miejscu dobrze widocznym z określeniem godziny rozpoczęcia parkowania. Po tym - określonym czasie - "zalecam przestawić auto" ... gdyż może pracować parkingowy z kamerą lub parking może być monitorowany i wówczas nietrudno o kłopoty. Taki papierowy lub plastikowy zegar można kupić w sklepie ze szkolnymi przyborami.
Jeśli automat parkingowy wystawi bilet za parkowanie na dzień następny to problem z głowy - nigdy o tym nie pomyślałem, gdyż nie zaistniała taka potrzeba z mojej strony. Staram się parkować gratis przy hotelu w którym się zatrzymujemy.
Odpowiedz
Witam

mam do Was pytanie
Będę w dniach 24-28 marca w Budapeszcie
Chcę zostawić auto na bezpłatnym parkingu od 24 do 28 marca i poruszać się komunikacją miejską.

1) Czy pozostawienie auta na 4 dni na parkingu przy Placu Bohaterów to dobry pomysł?. Czy jest tam bezpiecznie?

2) Czy lepiej zostawić w Arena Plaza?

3) Czy 28 marca wszystko jest w Budapeszcie zamknięte (tzn sklepy Lidle, Aldi, oraz knajpy restauracje)

Nocleg będę miał przy ul.Victor Hugo jeżeli ktoś ma inny pomysł na bezpłatny parking to poproszę o informacje.
Odpowiedz
(21-03-2016, 18:56)szachmistrz napisał(a): ...Będę w dniach 24-28 marca w Budapeszcie. Chcę zostawić auto na bezpłatnym parkingu od 24 do 28 marca i poruszać się komunikacją miejską.
1) Czy pozostawienie auta na 4 dni na parkingu przy Placu Bohaterów to dobry pomysł?
2) Czy lepiej zostawić w Arena Plaza?
3) Czy 28 marca wszystko jest w Budapeszcie zamknięte (tzn sklepy Lidle, Aldi, oraz knajpy restauracje).
`Nocleg będę miał przy ul.Victor Hugo jeżeli ktoś ma inny pomysł na bezpłatny parking to poproszę o informacje.

1. i 2. To trochę daleko od ul. Victor Hugo.
Ulica Victor Hugo utca jest dobrym miejscem do parkowania, jest też sporo miejsca na ulicach sąsiednich, ale te miejsca należą do płatnych, więc w dniach powszednich (pracujących) w godz. 08:30 - 18:00 parkowanie dla osobówek kosztuje 440 Ft/h. Od piątku (25.III.) od godz. 18.00 możesz gratis parkować do wtorku (29.III.) do 8.30 rano.
3. Będziesz w okresie świątecznym, więc w poniedziełek Wielkanocny (28.III.) nie licz na supermarkety (te i w każdą niedzielę też są zamknięte).
Odpowiedz
Sztasek dzięki za informacje

Czy możesz mi udzielić jeszcze taką informacje, czy jadąc

trasą Sahy (Słowacja) - Vac - Budapeszt
http://tiny.pl/g7fvm

z Vac na Budapest drogą nr 2, a nie autostradą

będę musiał nabywać węgierską winietę?
Odpowiedz
(21-03-2016, 22:13)szachmistrz napisał(a): Sztasek dzięki za informacje ...
Czy możesz mi udzielić jeszcze taką informacje, czy jadąc trasą Sahy (Słowacja) - Vac - Budapeszt
http://tiny.pl/g7fvm
z Vac na Budapest drogą nr 2, a nie autostradą będę musiał nabywać węgierską winietę?

Trasę źle wytyczyłeś, bo jej kawałek idzie po płatnym odcinku M2. Zjechać w prawo trzeba odrobinę wcześniej, na 48 kilometrze ! kierunek Vác-észak, Szob.
Winietka nie będzie potrzebna, ale licz się z trudnościami przejazdu w dzień - godzin szczytu nie wspomnę...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 284 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 290 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 555,748 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,810 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 313 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości