Bogács
(10-02-2017, 10:48)wojti76 napisał(a): Można kupić i mają swoje butelki a nawet można spróbować przed zakupem Tylko zwróć trzeba uwagę na cenę a nawet nie na cenę a godzinę zakupu Uśmiech Bo w jednej z piwniczek przy zakupie 4 litrów wina policzyli mi o wiele więcej niż wcześniej jak kupowałem więc pytam dla czego a pni mi mówi że do godziny 19 cena za litr jest 600 ft a po 19 nie jestem pewien ale bodajże 900 ft Uśmiech

Ze zróżnicowaniem cen za wino u producenta, ja też się spotkałem. Potrafią to tłumaczyć na kilka sposobów i przechodzi to, bo trudności ze zrozumieniem drugiej strony i chęć zakupu wina robią swoje.
Uśmiech Od wielu lat kupuję wino tylko w jednej piwniczce i od jednego gospodarza... cenę od 3 lat mam stałą. Przed tygodniem kupiłem w dużym baniaczku, cena w tym roku dla mnie nie zmieniła się.
Odpowiedz
Stasek, jak masz sprawdzone źródełko to się pochwal Uśmiech
Odpowiedz
(10-02-2017, 12:37)mbaworek napisał(a): Sztasek, jak masz sprawdzone źródełko to się pochwal Uśmiech

Tu nie chodzi o sprawdzone źródło, ale o tego jednego który robi najlepsze wino.
To musisz sam ocenić i ... zostać przy tym jednym.
Moje "sprawdzone źródło" jest na południu Węgier (Dunántúl) .
Odpowiedz
Widziałem w marketach Dunantuli Muvel albo Muvei... Czy warto to kupować?
Odpowiedz
Wino to nie w markecie, a u producenta kupuję.
...od wielu-wielu lat to ta jedna piwniczka i ten jeden Winiarz na południu Węgier w regionie Dél-Dunántúl Uśmiech
Odpowiedz
(10-02-2017, 20:21)eplus napisał(a): Widziałem w marketach Dunantuli Muvel albo Muvei... Czy warto to kupować?

Jedną butelkę trzeba wypić wtedy będzie wiadomo czy warto Oczko
Odpowiedz
(10-02-2017, 20:21)eplus napisał(a): Widziałem w marketach Dunantuli Muvel albo Muvei... Czy warto to kupować?

(10-02-2017, 20:46)wojti76 napisał(a): Jedną butelkę trzeba wypić wtedy będzie wiadomo czy warto Oczko

"Dunantuli Muvel albo Muvei" ... być może to tylko litrówka i chodzi o Dunántúli Cuvée Wino
Cuvée jest winem produkowanym z kilku dobranych szczepów winogron owocujących w różnych winnicach.
Jest to mieszanka o składzie znanym tylko producentowi, w wielu przypadkach producent prawnie zastrzega również i nazwę. Takim typowym węgierskim mieszańcem jest "Bikavér ... Bycza krew" produkowana w winnicach Egeru (Egri bikavér), Szekszárd (Szekszárdi bikavér), Villány (villányi bikavér).
Odpowiedz
Poradźcie proszę czy w sobotę po południu znajdę gdzieś w okolicy Bogacs jakiś kantor? czy lepiej będzie wymienić złotówki na forinty w Polsce?
Gdzie robicie zakupy będąc w Bogacs?

Dzięki
Odpowiedz
Po południu w sobotę to tylko kantor w Mezökövesd w Tesco. Ewentualnie w Egerze w Agria Park, ale to raczej nie po drodze i trochę dalej. W Bogács wymienić możesz w Takarék, taki bank powiedzmy spółdzielczy, ale w sobotę jest zamknięty. Pozostaje bankomat, przy wejściu do banku.
Odpowiedz
Wymień w Polsce, spokojna głowa, a różnica kursowa może 12 złotych. No chyba, że kupujesz domek w Bogacs.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości