Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Witajcie,proszę powiedzcie czy na węgierskich drogach obowiązują jakieś winety,bo z tego co wiem to tylko na autostradach,a 5.05 jadę do Harkań,pozdrawiam serdecznie . Trasę znam bardzo dobrze więc nie piszcie mi o trasie.
Odpowiedz
(06-04-2015, 17:37)andriu50 napisał(a): -czy na węgierskich drogach obowiązują jakieś winety,...

Instrukcja (po polsku) Uśmiech
Odpowiedz
Tylko na autostradach potrzebujesz winietki zwykłe drogi dla samochodów osobowych są bezpłatne
Odpowiedz
(06-04-2015, 20:05)wojti76 napisał(a): Tylko na autostradach potrzebujesz winietki zwykłe drogi dla samochodów osobowych są bezpłatne

Wyjątki są w linku z posta Komarka - np. bezpłatna jest M31 (łącznik BP - Godollo) Uśmiech
Odpowiedz
Ponieważ link wygasa podam stronę główną: http://www.nemzetiutdij.hu/ Oczko
Pod trójkącikiem z symbolem autostrady jest aktywna mapa, klikać w okolice BP i wtedy widać cały bałagan jaki powstał z wprowadzeniem opłat na części M0.
Jedyny rozsądny wjazd do BP od wschodu do XV dzielnicy to płatna M3.
Również nic nie daje 'gratisowy' odcinek M31 i M0 bo żeby dojechać do lotniska wpadamy na płatną M4.
Uważam (i nie jest to tylko moje zdanie) że to duże świństwo z wprowadzeniem opłat wokół BP, zwłaszcza że kupa ludzi dojeżdża do pracy do Kispestu i Csepel.
Odpowiedz
(08-04-2015, 11:05)Komarek napisał(a): Ponieważ link wygasa podam stronę główną: http://www.nemzetiutdij.hu/ Oczko
Pod trójkącikiem z symbolem autostrady jest aktywna mapa, klikać w okolice BP i wtedy widać cały bałagan jaki powstał z wprowadzeniem opłat na części M0.
Jedyny rozsądny wjazd do BP od wschodu do XV dzielnicy to płatna M3.
Również nic nie daje 'gratisowy' odcinek M31 i M0 bo żeby dojechać do lotniska wpadamy na płatną M4.
Uważam (i nie jest to tylko moje zdanie) że to duże świństwo z wprowadzeniem opłat wokół BP, zwłaszcza że kupa ludzi dojeżdża do pracy do Kispestu i Csepel.

... "cały bałagan jaki powstał z wprowadzeniem opłat na części M0" ... opłaty za przejazd węgierskimi autostradami robię od wielu lat, ważna (przez np.10 dni) winietka upoważnia do wielokrotnego przejazdu po wszystkich płatnych drogach na Węgrzech w okresie jej ważnosci ! Można jeździć też bez "winietek" drogami ogólnodostępnymi, ale liczyć się trzeba z utrudnieniami natężenia ruchu czy nieplanowanego wjazdu na odcinki płatne lub innych ograniczeń Język

Aby od wschodu dojechać do lotniska należy z krajowej drogi nr.4 jechać starą (4) która obecnie ma oznaczenie nr.400. Z centrum Budapesztu przejazd do lotniska jest gratis po drodze szybkiego ruchu.
Odpowiedz
Sztasku, nie podejmuję się dyskusji nad wyższością Świat WN nad Bożym Narodzeniem.
Wg mnie było OK, teraz absolutnie nie jest OK, ale ja na wiele rzeczy patrzę z pozycji pracującego w BP, czego gość (turysta) nie jest w stanie zrozumieć.
Nawiasem mówiąc jazda 400 w dzień roboczy to masakra. Jedyny rozsądny dojazd na parkingi jest od M4.

BTW mam całoroczną matricę na każdym aucie którym jeżdżę, co nie zmienia faktu że postrzegam wprowadzenie nowych zasad jako krzywdzące dla mieszkających pod BP i dojeżdżających do pracy.
Odpowiedz
(08-04-2015, 22:16)Komarek napisał(a): ... było OK, teraz absolutnie nie jest OK, ale ja na wiele rzeczy patrzę z pozycji pracującego w BP, czego gość (turysta) nie jest w stanie zrozumieć.
Nawiasem mówiąc jazda 400 w dzień roboczy to masakra. Jedyny rozsądny dojazd na parkingi jest od M4.

BTW mam całoroczną matricę na każdym aucie którym jeżdżę, co nie zmienia faktu że postrzegam wprowadzenie nowych zasad jako krzywdzące dla mieszkających pod BP i dojeżdżających do pracy.

Całkowicie zgadzam sie z Twoją odpowiedzią, wprowadzone zmiany nie dotyczą turystów. Nie jestem turystą, moje węgierskie podróże są częte, znam ból związany z podjęciem decyzji: kupić winietkę na 1 miesiąc i mieć z głowy kłopoty czy kajtać sie po zatłoczonych drogach. Jeśli zależy mi na czasie, wybieram autostrady. Ostatnio zmieniłem kursowanie - jeżdżę przez Zvolen i Esztergom ... omijając płatne M2 i M0. Na szczęście most "Megyeri híd" jest gratis Oczko
Odpowiedz
(09-04-2015, 13:28)Sztasek napisał(a): Całkowicie zgadzam sie z Twoją odpowiedzią, wprowadzone zmiany nie dotyczą turystów. Nie jestem turystą, moje węgierskie podróże są częte, znam ból związany z podjęciem decyzji: kupić winietkę na 1 miesiąc i mieć z głowy kłopoty czy kajtać sie po zatłoczonych drogach. Jeśli zależy mi na czasie, wybieram autostrady. Ostatnio zmieniłem kursowanie - jeżdżę przez Zvolen i Esztergom ... omijając płatne M2 i M0. Na szczęście most "Megyeri híd" jest gratis Oczko

Zatłoczonych drogach - masz na myśli zwykłe drogi? Również nie jestem turystą. (Ja nigdy nie korzystałem z autostrad u Bratanków. Zwykłe drogi na Flaga węgierska to niebo a ziemia w porównaniu z Polską, ja nie spotkałem się z tym, że nie jechało się dobrze.)
Odpowiedz
Jeszcze raz cytuję ...
(08-04-2015, 22:16)Komarek napisał(a): Wg mnie było OK, teraz absolutnie nie ... patrzę z pozycji pracującego w BP, czego gość (turysta) nie jest w stanie zrozumieć.
Nawiasem mówiąc jazda 400 w dzień roboczy to masakra. Jedyny rozsądny dojazd na parkingi jest od M4.

Wczorajszy dzień pokazał z jakimi trudnościami ma na codzień kierowca podróżujący w godzinach szczytu nawet po autostradzie ... było ciasno, miejscami 3-kolumny, a przed rozjazdem na M31 za Gödöllő były już 4-kolumny pojazdów i wszystko jechało 30-40 km/h. Dalej niesamowity tłok na M0, luz niewielki zrobił na pierwszym zjeździe, kolejny zjazd M2 nieco poprawił sytuację. Gorzej było w Budzie od strony Szentendre, na krajowej 11 w stronę Budapesztu korek zaczymał się od krzyżówki na Pomáz...
moja trasa > po zjeździe z mostu Megyeri híd, tankowanie w Budakalász (ON - 349,90Ft/l), Pomáz, Csobánka, Pilisvörösvár, Solymár Piwo
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 493,533 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 617 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,848 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,026 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,324 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 154 gości