Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Witam porzebuję pomocy przy przejechaniu przez Słowację, do Presov-Milhost aby ominąć płatne odcinki da się?
Odpowiedz
Da się ale lepiej a powiedz do kąd dokładnie jedziesz ?
Odpowiedz
Tu masz trasę na którą nie potrzebujesz winietki https://goo.gl/maps/otYMTqZ4NiP2 ale w powrotnej drodze musisz uważać przy wylocie z Koszyc bo jak przegapisz zjazd na Budimir to drugiego już nie bedzie i wjedziesz na autostradę. A przegapić ten zjazd jest bardzo łatwo Uśmiech
Odpowiedz
jadę na Chorwację z Lublina.
Odpowiedz
w drodze powrotnej zachaczę chyba o Tokaj.
Odpowiedz
Osobiścię wole trasę Svidnik-Stropkov-Vranov-Trebisov-Slovenskie Nove Mesto-Sátoraljaújhely-Miszkolc około 20 km dalej ale o wiele mniej tirów czasowo pewnie to samo wyjdzie albo i nawet szybciej Uśmiech w preszowie przy wylocie dalej przebudowa drogi i troszke tam korkuje i sa objazdy z tego co mi znajomy opowiadał
Odpowiedz
Kol. Mamut:
Jeszcze raz dzięki za tę Twoją trasę, jeżdżę nią kilka lat, Słowację przejechałem ostatnio w 1:48, zwykle wolniej, całość 256 czy 260 km w 3:42. Raz jak młodzi kierowcy się dorwali, to przejechaliśmy w 3:30 może z minutami, żeby nie przesłodzić. Ale setkę to przekraczam tylko koło Trebisova. Czemu tak późny wyjazd? Bramę otwierają nawet parę minut przed ósmą! Pozdrawiam i szerokiej drogi zawsze!
Odpowiedz
(28-06-2017, 21:20)maj0nez napisał(a): Witam porzebuję pomocy przy przejechaniu przez Słowację, do Presov-Milhost aby ominąć płatne odcinki da się?

1-2 razy w roku pokonuję tą trasę i jak pisał wojti76 wygodniej jechać przez Sátoraljaújhely. Przed Trebisovem (Dvorianky-Hriadky) są roboty drogowe, da się je ominąć zjeżdżając z drogi nr.79 i wyjechać za Trebisovem (opis objazdu w temacie, post nr.786...790). Większość jadących do Chorwacji jedzie trasą przy Balatonie (M7...M70) przekraczając granicę Letenye-Gorican. Są dni, kiedy tam sie korkuje. Trasa b.dobra, jest mozliwość odpoczynku nad Balatonem - osobiście lubię zatrzymać się na 1-2 dni w okolicach Fonyód.
Ostatni przejazd, to całkiem inna droga. Od Budapesztu zjazd na M6, kierunek Pécs. Na rozjeżdzie Mohacs po M60 do Pécs, dalej granica z Chorwacja Barcs-Terezino Polje, dalej: Virovitica, Bjelovar, w miejscowosci Cugovec wjazd na ekspresówkę i dojazd do obwodnicy Zagrzebia.
aktualne ceny paliw, stacja INA:
E95 = 9,07 HRK
E95+ = 9,17 HRK
E100 = 9,61 HRK
Eurodizel = 8,23 HRK
Eurodizel+ = 8,46 HRK
Odpowiedz
Dzięki @Sztasek za podpowiedzi, 2 lata temu jechałem tak do Sostofurdo i było dobrze.
a od Virovitica-Bjelovar to kierować się na Grubisno Polje?
Odpowiedz
maj0nez - dokładnie tak, tylko jeśli jedziesz w nocy to ostrożnie z prędkością, trasa prowadzi przez tereny leśne a w niej zwierzyny nie brakuje. Na drogę wyszły mi jelenie, a jadąc skrótem (jest oznakowany w centrum, rondo w Grubisno Polje) pomiędzy Grubisno Polje a Veliki Grdzevac dwa razy miełem na drodze i jelenie, i łosie. Na końcu tego skrótu przy stopie jedziesz w prawo, tablica na Zagrzeb i Bjelovar dopiero na głównej jest przy cerkwi. Cała trasa jest dobrze oznakowana do Bjelovar, ale przejazd przez samo miasto w dzień kłopotliwy, można się przejechać. (Uwaga: jest miejscowość o podobnej nazwie... Belovar, to nie to samo ! .)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 494,006 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 624 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,923 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,039 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,336 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 35 gości