Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(23-08-2019, 15:01)Sztasek napisał(a): Flaga węgierska  Od kilkunastu dni tanieją paliwa na Węgrzech, dzisiaj tylko benzyna potaniała -2 Ft/l, zdrożał olej napędowy +3 Ft/l.
Jak wcześniej zauważyłem, teraz też najtaniej zatankujemy w Budapeszcie na stacji paliw Auchan, 2040 Budaörs, Sport u. 2-4.
E95 - 358,- Ft/l
E98 - 383,- Ft/l
ON - 374,- Ft/l
ONPrémium - 399,- Ft/l
 Zazdroszczę takich cenOczko
w Keszthely najtaniej tankowałem jakoś 379 za E95
Shell na M7 w ogóle zaszalał - 410Oczkoteż za E95
Natomiast ostatnia stacja przed granicą Słowacką(kierunek na Bratysławę) , gdzieś koło 390 więc też drogo.

Co ciekawe, jadąc na Węgry trasą Krk-Ostrava-Brno-Bratysława-Keszthely, Słowacką winietę udało mi się kupić dopiero na drugiej stacji. Do tego był automat i płatność tylko kartą.
Normalnie jechał bym przez Bańską ale z psem to bezpieczniej okrążyć trochę ale tylko ostatnie 80 km nie było autostradą/ekspresową.
Odpowiedz
Budapeszt: Stacja paliw Auchan, 2040 Budaörs, Sport u. 2-4. prawdopodobnie jest jedną z najtańszych, oto dzisiejsze ceny paliw:
E95 - 363,- Ft/l
E98 - 388,- Ft/l
ON - 381,- Ft/l
ONPrémium - 406,- Ft/l

Od środy 9.września zdrożeje ropa +2Ft/l ... cena benzyny bez zmian.
Odpowiedz
Słowacja - Trwają prace drogowe w centrum miasteczka Czadca. W dzień są kolejki, już nie tak straszne jak latem, ale swoje trzeba odczekać - ok. 1,5 godz. Jest droga omijająca, da się przejechać samochodem do 3,5T. Brak oznakowania, więc trzeba mieć głowę na karku. Objazd prowadzi przez Oszczadnicę. Wyjazd w Skalite na drodze prowdzącej do starego przejścia drogowego. 
Z ekspresówki S1, jadąc na Słowację, trzeba zjechać wcześniej w kierunku Zwardonia. Łatwo przeoczyć skrót w Skalite, to zjazd w lewo tuż przed przystankiem autobusowym, na wąską drogę pomiędzy zagrodami...
Ceny paliw w Štúrovo (Párkány), stacja w pobliżu dworca kolejowego:
E95 - 1,33 €
ON - 1,23 €
Odpowiedz
Rok temu wracając znad Balatonu,skorzystaliśmy z tego objazdu. Przy zakorkowanej Czadcy,to na pewno jakieś wyjście,ale miejscami było tak wąsko że dwa auta nie minęły się,trzeba było zjeżdżać na pobocza i wjazdy do domów...za to widoki extra Szeroki uśmiech
Odpowiedz
Flaga węgierska  Oddano odnowiony odcinek autostrady M2 od miasta Vác do Budapesztu, to oddzielne dwa pasy ruchu.
Mam nadzieję, że łatwiejszą będzie podróż do węgierskiej stolicy w godzinach szczytu ...  Uśmiech

PS. Od dziś tańsza benzyna i ropa o -2 Ft/l
Odpowiedz
Czyli rozumiem że od Vac do BP jest pełnoprawna autostradaOczko?
Odpowiedz
Teraz ten odcinek M2 jest autostradą.

Powoli do końca dobiega przebudowa odcinka M15 od autostrady M1 do granicy w Rajka. Prace maja być ukończone wiosną 2020 r.
Odpowiedz
Małe a cieszy - zawsze wkurzało mnie to (nawet nie chodziło o kasę ale zasady), że jadąc tylko do BP, musiałem opłacać winietę, mimo iż tam może z 5 km było jezdni oddzielonej od aut jadących w drugą stronę, a mimo iż to jest tylko 400 km to jednak droga przez Bańską i użeranie się na Słowacji ciągle tymi '50/70/90' to męcząca sprawa, dobrze że te pewnie gdzieś 40 ostatnich kilometrów , będzie komfortowe
Odpowiedz
Od kiedy rozpoczęto prace na tym odcinku od Vác do Budapesztu, zmieniłem trasę dojazdu.
Omijałem przejście graniczne Šahy(Ipolyság), wcześniej za miejscowością Horné Semerovce(Felsőszemeréd) na skrzyżowaniu kierowałem się na Štúrovo(Párkány) - Esztergom.
Odpowiedz
Czy od Barwinka do m. Gyula przez Svidnik, stropkow, Slovenske Nowe Mesto, Tokay, Nyregyhaza, Debreczyn są odcinki płatne?
Prosze o info.
Pozdrawiam Sławek
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 500 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,243 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,153 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 933 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,199 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 27 gości