Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.]
#11
(21-07-2013, 0:29)basia1992 napisał(a): Witam!
Jestem tutaj nowa Uśmiech za 3 dni wyjezdzam do Hajduszoboszlo i nie wiem jaka walute ze soba zabrac. Posiadam zarówno euro jak i zlotówki i mam problem czy wymienic je w Polsce czy na Węgrzech. Prosze o podpowiedz Uśmiech z góry dziekuję Szeroki uśmiech
Ja byłem początkiem lipca w Hajduszoboszlo , forinta kupowałem w Polsce po 1.48 PLN- za 100 forint w W kantorach w Hajduszoboszlo płacili za Euro 285-290 forint więc różnica prawie żadna.Proponuje kupić cześć forintów w Polsce a potem można na bieżąco wymieniać euro w kantorach Jesli chodzi o złotówki to nie pamiętam jaki był kurs. Pozdrawiam i życzę miłego pobytu
Odpowiedz
#12
A jak zabraknie euro na wymianę, to też się nie przejmuj: bankomaty węgierskie wypłacą na zwykłą kartę debetową, np. w systemie Visa. Ja wiele razy korzystałem w Egerze, Tokaju i Budapeszcie.
Odpowiedz
#13
a propos kursów walut; to jeden z najwiekszych banków węgierkich
https://www.otpbank.hu/portal/en/Rates/CashandFX
Odpowiedz
#14
Witam, kurs euro z dnia 24.07.2013 - 290 forintów, kurs złotego - 67 forintów, kantor w Tesco w Mezokovesd przy trasie na baseny.
Odpowiedz
#15
Najwięcej o wymianie walut na terenie Węgier jest tutaj: LINK
Wybierz walutę, miasto, kliknij na Keresés
Odpowiedz
#16
Witam
W sierpniu wybieram się na Węgry. Wie ktoś może czy bardziej opłaca się wymienić pln na huf w Polsce czy może nie zabierać za sobą za dużo gotówki i wypłacać pieniądze w bankomatach? Mam konto w ING ale nie wiem czy nie będzie jakiejś prowizji.
Odpowiedz
#17
(31-07-2013, 12:34)drink napisał(a): Witam
W sierpniu wybieram się na Węgry. Wie ktoś może czy bardziej opłaca się wymienić pln na huf w Polsce czy może nie zabierać za sobą za dużo gotówki i wypłacać pieniądze w bankomatach? Mam konto w ING ale nie wiem czy nie będzie jakiejś prowizji.

Witam,

właśnie wróciliśmy z Bogacs. Też mam konto w ING (Direct). Ostatni zakup z płatnością kartą Maestro (z niedzieli) wyszedł po zaksięgowaniu 1.4697 zł za 100 HUF, wypłata w bankomacie 1.5182. W ING jest przy wypłacie z bankomatu za granicą 3% prowizji niezależnie od kwoty. Oczywiście wszystko też zależy od aktualnego kursu Euro.
Przy okazji polecam sprawdzić limit dla transakcji zagranicznych na karcie. Ja dostałem nową i było 0 zł Uśmiech. Miałem na szczęście laptopa i natychmiast mogłem to zmienić. Ale przy bankomacie poczułem się dziwnie, jak nie chciał dać ani forinta.

pozdrawiam
Odpowiedz
#18
dzięki za odpowiedź. przekonałem się chyba do tego, że nie będę zabierał zbyt wiele gotówki. trochę euro, forintów a resztę zawsze można wypłacić.
Odpowiedz
#19
Może moje pytanie wyda się głupie, ale sporo osób pisze o zabieraniu ze sobą i HUF i Euro. Dlaczego? Bardziej opłaca się przy wymianie? Ja rozważałam zabranie jakiejś sumy w forintach a resztę ewentualnie z bankomatu. A teraz mam przeczucie, że coś mnie omija w związku z moją niewiedzą Uśmiech
Odpowiedz
#20
(08-08-2013, 11:33)milag92 napisał(a): ... sporo osób pisze o zabieraniu ze sobą i HUF i Euro. Dlaczego?

Na codzienne wydatki mam forinty, ale za nocleg często płacę w euro.
Mam rachunki z Węgier wystawiane w euro, mimo że obowiązuje forint.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z wymianą 10,000 forintów maciekd27 7 4,825 19-08-2019, 19:30
Ostatni post: maciekd27
  Tani przelew w EURO na Węgry maciej.h 7 5,641 20-07-2016, 22:06
Ostatni post: eplus
  Złotówki, Forinty czy Euro? - Półroczny wyjazd do Budapesztu kamo99 3 8,837 10-01-2015, 16:12
Ostatni post: Simon
  Mandat za parkowanie - Euro Parkin Collection - co zrobić? Polo87 0 5,886 16-11-2013, 21:21
Ostatni post: Polo87
  Wymiana USD na Forinty szybkibil 6 9,452 21-05-2013, 14:18
Ostatni post: szybkibil



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości