Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.]
Jestem po wyjeździe na Węgrzech. Płaciłem wszędzie karta revolut. Jestem zadowolony. Kursy naprawdę ok. Z bankomatu też wybierałem i też było ok. Bankomat kredyt banku w Tesco w mezokevesed. Pozdrawiam
Odpowiedz
Cześć. Właśnie się wybieram na Węgry i też mam kartę Revolut. Nie mam jednak żadnego doświadczenia z je korzystania ;-) Gdzie płaciłeś kartą? Ani razu nie było problemu? Zakładam, że potrzebuję na wyjazd równowartość 2000zł. Kupując walutę w PL w kantorze jestem stratny 140zł. W Polsce bardzo przyzwyczaiłem się do płacenia kartą a ostatnio poprzez Google Pay - noszę tylko telefon. Czy na Węgrzech płatność kartą jest również tak popularna jak u nas? Bo z tego co czytam to Polska jest w światowej czołówce jeśli chodzi o tego typu rozwiązania jak płatności zbliżeniowe czy normalnie kartą... Wybieramy się do Term w Miszkolcu, do Oceanarium w Budapeszcie, jakieś zakupy w marketach czy jedzenie w restauracji - optymalnie może zrobić 500zł>forinty w gotówce na parking czy inne takie a reszta płatność kartą? Jak polecacie z doświadczenia?
Odpowiedz
Pytanko: wymieniłem wczoraj 50Euro na HUF po kursie 320HUF/Euro. Ale nie dostałem 16.000HUF tylko 15.250HUF. Na paragonie mam jakąś opłatę 750HUF - czy to jakiś podatek? Nie sugerujcie rozmowy z osobą z kantoru - zupełnie nie byłem w stanie się z nią porozumieć...
Odpowiedz
Pokaż proszę paragon. Postaram się pomóc.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Prawdopodobne to była prowizja  niektóre kantory na Węgrzech ją pobierają
Odpowiedz
jeśli dobrze pamiętam "comision", prowizja pobierana prze niektóre kantory przy wymianie walut. Taką prowizje pobiera kantor w Tesco w Mezokovesd
Odpowiedz
Rok temu na Węgry zabrałem HUF z Polski,złotówki i kartę w $.Obecnie tylko PLN (na wszelki wypadek) i kartę $.Wypłata z bankomatu (trzeba znaleźć taki bez prowizji) np. w niedzielę po kursie przewalutowania 0.00363, czyli 1000HUF wyszło po ok. 13.40 dziś,bo jak kupiło się $ wcześniej to jeszcze taniej.W B-furëd, kartę akceptują praktycznie wszędzie,gotówką płaciłem tylko za lody i na targu.
Odpowiedz
(18-07-2018, 0:02)fvg napisał(a): Pokaż proszę paragon. Postaram się pomóc.

foto poniżej:

[url=https://naforum.zapodaj.net/7c20e27e061a.jpg.html][/url]
[Obrazek: 9d3f51da2168.jpg]
Odpowiedz
Przy wymianie waluty pobierają opłatę transakcyjną w wysokości 0,3% zaznaczając to przy wymianie, ale niektóre kantory, czy punkty wymiany ustalają tzw. minimalną cenę za przeprowadzoną transakcję. W twoim przypadku, ten kantor, czy ta kasa bazyje na stawce w wysokości 750 Ft od transakcji... 50x320-750=16000-750
PS. Wczoraj w Budapeszcie za 1EUR płacono 323HUF  !
Odpowiedz
Cwaniaki... nie dość, że zarabiają na różnicy pomiędzy ceną sprzedaży z zakupu, to jeszcze musze im płacić prowizję - w moim przypadku ~5% wartości wymienionej waluty...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z wymianą 10,000 forintów maciekd27 7 4,834 19-08-2019, 19:30
Ostatni post: maciekd27
  Tani przelew w EURO na Węgry maciej.h 7 5,646 20-07-2016, 22:06
Ostatni post: eplus
  Złotówki, Forinty czy Euro? - Półroczny wyjazd do Budapesztu kamo99 3 8,837 10-01-2015, 16:12
Ostatni post: Simon
  Mandat za parkowanie - Euro Parkin Collection - co zrobić? Polo87 0 5,890 16-11-2013, 21:21
Ostatni post: Polo87
  Wymiana USD na Forinty szybkibil 6 9,460 21-05-2013, 14:18
Ostatni post: szybkibil



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości