Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.]
A orientujesz się czy bez problemu wypłacę po to 800zł+-66000ft z bankomatu? Bo żonie założę konto na revolut czyli z dwóch kart. Druga sprawa, wchodząc na revolut, mój plan standard i wypłata z bankomatu mam oczywiście 800zł, biorę wyszykuj bankomatu i każdy na Węgrzech pokazuje Opłata operatora bankomatu: nieznana, czyli opłaty mogą być?
Wypłacając w Węgierskim bankomacie wybieram walutę? czy jeżeli mam forinty na koncie to od razu wypłaci z konta z forintami?
Odpowiedz
(24-05-2022, 7:53)rustin napisał(a): A orientujesz się czy bez problemu wypłacę po to 800zł+-66000ft z bankomatu? Bo żonie założę konto na revolut czyli z dwóch kart. Druga sprawa, wchodząc na revolut, mój plan standard i wypłata z bankomatu mam oczywiście 800zł, biorę wyszykuj bankomatu i każdy na Węgrzech pokazuje Opłata operatora bankomatu: nieznana, czyli opłaty mogą być?
Wypłacając w Węgierskim bankomacie wybieram walutę? czy jeżeli mam forinty na koncie to od razu wypłaci z konta z forintami?

800 zł to nie jest wielki pieniądz. Nie spotkałem w Polsce bankomatu który by nie pozwolił, więc nie spodziewam się problemów na Węgrzech.
Przeszukaj watek wstecz - były chyba info o limitach węgierskich bankomatów.
Ale to jest niecałe 200 euro, nie wierzę w tak niski limit bankomatu.

Tutaj:
Posty o Węgrzech
m
asz linka do forum Revoluta na ten temat.
Wygląda na to, że należy unikać:
- Euronetu (jak u nas Szeroki uśmiech ) - jedno doniesienie o opłacie (900HUF na 10 000HUF wypłaty)
- DCC - mogącej się pojawić propozycji przeliczenia przez bankomat HUF na PLN lub EUR. Odmówić, wybrać obciążenie karty w HUF
Generalnie bankomaty banków (nie Euronetu) opłat nie mają.

Tutaj:
Forum Revoluta
masz linka do wątku o bankomatach na całym świecie.
Tamże możesz ściągnąć sobie arkusz kalkulacyjny z danymi dla całego świata (dość stary, aktualizowany w 2019r).

BTW powyższy arkusz i forum oszczędziły mi prowizji w Czechach.
Na podstawie sporadycznych wizyt wyrobiłem sobie mylny pogląd, że czeskie banki po 2018r wprowadziły opłaty w bankomatach od zagranicznych kart.
A tymczasem w 2018tr wypłacałem z Komercni Banka (bez opłat) a w 2019r z Ceska Sporitelna (145 CZK opłaty), Moneta Bank (chyba z 200CZK, zrezygnowałem)
I tak jest do dzisiaj Szeroki uśmiech 
Komercni Banka, Air Bank, Oberbank, mają bankomaty bez opłat (ten ostatni również w Austrii, co tam jest rzadkością)

Jeśli bankomat zapyta o wybór waluty, to wybierasz HUF.
Revolut pobierze z subkonta w forintach.
Chyba, że salda braknie to przeliczy z PLN (albo innego dostępnego)
Odpowiedz
A tymczasem Revolut zapodaje:
1 PLN = 86,32 HUF
1 HUF = 0, 0116 PLN
Odpowiedz
(29-05-2022, 14:52)Slavekk napisał(a): A tymczasem Revolut zapodaje:
1 PLN = 86,32 HUF
1 HUF = 0, 0116 PLN
Proszę powiedz ile forintów dostanę za 1Eur.w kantorach na Węgrzech
Odpowiedz
(30-05-2022, 10:38)jurow napisał(a):
(29-05-2022, 14:52)Slavekk napisał(a): A tymczasem Revolut zapodaje:
1 PLN = 86,32 HUF
1 HUF = 0, 0116 PLN
Proszę powiedz ile forintów dostanę za 1Eur.w kantorach na Węgrzech

Nie wiem, nie używam kantorów.
Z mojego niewielkiego doświadczenia, to używanie kantorów na Węgrzech (poza Budapesztem) to słaby pomysł.
Odpowiedz
(30-05-2022, 10:41)Slavekk napisał(a):
(30-05-2022, 10:38)jurow napisał(a):
(29-05-2022, 14:52)Slavekk napisał(a): A tymczasem Revolut zapodaje:
1 PLN = 86,32 HUF
1 HUF = 0, 0116 PLN
Proszę powiedz ile forintów dostanę za 1Eur.w kantorach na Węgrzech

Nie wiem, nie używam kantorów.
Z mojego niewielkiego doświadczenia, to używanie kantorów na Węgrzech (poza Budapesztem) to słaby pomysł.
W kantorach bywa czasami lepiej z kursem niż karta ale są to małe różnice . Natomiast kursy w poszczególnych kantorach bywają różne  (ok 5%). Ja korzystam z kantorów ,czasami zdarzały się miejsca gdzie moja karta nie dokonywała płatności np. ich Tesco lub jakieś knajpy. Najlepszy kurs maiłem w sieci EXC gorszy w kantorach w marketach.
Odpowiedz
Chyba najlepiej będzie na revolucie wymienić i w bankomacie wypłacić, nawet jak wezmą prowizję za kwotę powyżej 800zł to i tak taniej wyjdzie niż wymienić w polsce w kantorze, czy źle myślę ?
Odpowiedz
Ja też tak myślę.
A czy to dobrze to już każdy sam ocenia.
Odpowiedz
W Polsce kupowanie forintów się nie opłaca ale na Węgrzech w kantorach wymieniając Euro na forinty chyba tak , tylko może ktoś wie jaki jest na dzisiaj przelicznik Euro do forinta
Odpowiedz
(30-05-2022, 15:46)jurow napisał(a): W Polsce kupowanie forintów się nie opłaca ale na Węgrzech w kantorach wymieniając Euro na forinty chyba tak , tylko może ktoś wie jaki jest na dzisiaj przelicznik Euro do forinta
Dlaczego się nie opłaca  Zdziwiony
Kupuje praktycznie co  roku od 25 lat i dużych różnic nie widzę
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z wymianą 10,000 forintów maciekd27 7 4,886 19-08-2019, 19:30
Ostatni post: maciekd27
  Tani przelew w EURO na Węgry maciej.h 7 5,676 20-07-2016, 22:06
Ostatni post: eplus
  Złotówki, Forinty czy Euro? - Półroczny wyjazd do Budapesztu kamo99 3 8,863 10-01-2015, 16:12
Ostatni post: Simon
  Mandat za parkowanie - Euro Parkin Collection - co zrobić? Polo87 0 5,920 16-11-2013, 21:21
Ostatni post: Polo87
  Wymiana USD na Forinty szybkibil 6 9,488 21-05-2013, 14:18
Ostatni post: szybkibil



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości