Szanse na dostanie się
#1
Witam!

Chciałem spytam się użytkowników forum, jako że znając życie pewnie większość z nich (jeśli nie wszyscy) są w trakcie lub też po studiach na kierunku filologii węgierskiej:

Czy realne są szanse dostania się na ten kierunek, gdy jest się 47. na liście, a ostatnia przyjęta osoba z "pierwszego ognia" była na miejscu 41.? Kierunek mam jako nr 1 w priorytecie na ERK i bardzo chcę się na niego dostać (chciałbym mieć gdzie się uczyć języka węgierskiego i historii tego narodu i jakoś związać z tym swoją przyszłość), jednak boję się, że się nie dostanę. Powodem między innymi jest słaby wynik z języka polskiego (50%, poziom rozszerzony...), który podciąga angielski (80%, poziom rozszerzony). Myślę, że jakieś szanse są w co pokładam głęboką nadzieję.

Piszę to jeszcze przed wynikami rekrutacji na UW na filologię ugrofińską z językiem węgierskim, ale szczerze mówiąc na celowniku mam Kraków jako miasto, w którym chciałbym się uczyć. Mimo to, jestem również gotowy przeprowadzić się do Warszawy.

Jak myślicie? Są szanse, że się dostanę? Jak było w Waszym przypadku?

PS.: Żeby wątek nie poszedł na marne i zachować się ekonomicznie, proponuję, aby wątek został w przyszłości wykorzystany przez teraźniejszych bądź też późniejszych kandydatów, którzy będą chcieli tak jak ja uczyć się madziarskiego Oczko
Odpowiedz
#2
Witaj, no cóż - jeżeli rozumiem te nowe zasady rekrutacji (ja dostałem się na KFW UJ 9 lat temu...) to musiałoby 6 osób zrezygnować, żebyś skoczył na "premiowane miejsce"?

Teoretycznie szanse są, gdyż (przynajmniej w moich czasach) filologia węgierska była kierunkiem często dodatkowym bądź zdawanym "na wszelki wypadek" gdyby dany kandydat nie dostał się na inne studia. No chyba że trendy się zmieniły i teraz wszystkie 41 osób to zapaleńcy którzy myślą tylko i wyłacznie o nauce języka węgierskiego...

życzę powodzenia
z hungarystycznym pozdrowieniem
Odpowiedz
#3
I jestem. Uśmiech Z jakimi wynikami, widać powyżej. Jak powiedziałem wcześniej, zostawiam ten wątek niepewnym swego dostania się na kierunek w przyszłości. Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#4
Gratuluję i życzę wytrwałości. Nie wiem jak jest w Krakowie, ale w Warszawie w czasie pierwszego roku rezygnuje nawet do połowy studentów, pewnie po części związane jest to z tym, o czym wspominał Tudós, czyli wybieranie hungarystyki jako dodatkowego kierunku, bo samych studiów (chociaż czasochłonnych) za bardzo trudne bym nie uznał.
Odpowiedz
#5
Czasochlonne moze, ale "bardzo trudne" czy nawet "trudne" to nie jest chyba wlasciwe slowo jesli chodzi o tego rodzaju kierunki studiow.
Odpowiedz
#6
Witam Uśmiech
Myslę o studiowaniu hungarystyki na UJ i w zwiazku z tym mam kilka pytań Oczko Na ile procent trzeba mniej więcej zdac maturę rozszerzona z polskiego i angielskiego żeby spokojnie sie dostać? Jak dokładnie wyglądaja studia w Krakowie? No i czy jest szansa, żeby po ich skończeniu faktycznie pracowac z językiem wegierskim? Oczko Co do tego ostatniego pytania to wiele osób mówi mi, że z takim językiem raczej cięzko o pracę... Smutek
Odpowiedz
#7
Pracować z językiem na pewno się da - świadczą o tym liczne oferty pojawiające się chociażby na łamach naszego forum. Pytanie brzmi, jakiego rodzaju praca by Cię interesowała. Jeśli jakakolwiek z węgierskim, to na pewno taką znajdziesz.

Jeśli chodzi o ilość potrzebnych punktów, to nie pomogę, bo zdawałem egzaminy jeszcze w tzw. starym systemie.

Pozdrawiam! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#8
Witam,
Chciałabym prosić o opinię w szczególności ZMarchewa (jako,że starał się o dostanie rok temu). Drodzy forumowicze, czy myslicie,że będąc na 64 pozycjii rankingowej w liście rezerwowej, gdzie ostatnia przyjeta osoba znajduje się na 45 pozycji mam szansę się dostać ?
Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady w tym temacie Uśmiech
Odpowiedz
#9
Nie wiem jak to jest na UJ, ale ja składałam w tym roku na UW. Zarówno na fińską jak i węgierską - na każdej jest po 25 miejsc. W I turze byłam 2 na rezerwowej na węgierskiej, a po pierwszych przesunięciach 15 na normalnej liście. Z fińską było tak, że na początku byłam 72 na liście rezerwowej, obecnie jestem 42 - zatem przesunięcia są, przynajmniej w Warszawie Oczko
Odpowiedz
#10
Witam, czy z takimi wynikami matur:

polski podst. 74%
polski roz. 78%
angielski podst. 90%
angielski roz. 46%
matematyka podst. 82%
historia roz. 88%

mam cokolwiek szukać na filologi węgierskiej na uj?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Progi i opinie o hungarystyce na UJ olicca0 2 6,241 09-07-2018, 1:01
Ostatni post: Deirdre
  Czy do rekrutacji na hungarystykę angielski jest konieczny? Nadzieja 1 4,185 14-07-2015, 23:11
Ostatni post: Apate
  Stypendium na ELTE - dokumenty - pomocy! Anima 0 4,308 09-11-2014, 19:26
Ostatni post: Anima



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości