Dojazd do Egeru
#1
Witam
Czy jadąc do Egeru muszę kupować jakieś winiety (na Słowację czy Węgry) czy jest możliwość przejazdu jakoś bocznymi drogami? I czy to się opłaca?
Odpowiedz
#2
Zależy którą drogą pojedziesz do Eger,jeżeli przez Budapest to tak,jeżeli przez Salgotarjan to nie.W Kisterenye należy skręcić w lewo ,droga nr 23,a potem w Petervasara również w lewo(podrzędna droga,ale w dobrym stanie) dojechać do szosy nr 24 i prosto do Eger.Jeżeli jedziesz przez Słowację to niestety oprócz autostrad jest płatny odcinek Ziar n/Hromom a Zvolen.Raptem 18 km,niestety często można spotkać na niej Słowacką policję która poluje tam na kierowców z Polski.Można ją ominąć zjeżdżając w Turcianskich Teplicach w kierunku Banskiej Bystricy,a potem równoległą drogą do autostrady w kierunku Zvoleń,a potem w prawo do Lucenec i granicy Madziarskiej.Warto skorzystać z tego przejazdu jeżeli masz zamiar zwiedzić B.Bystricę,a warto,piękne,stare Węgierskie miasto.
Odpowiedz
#3
Mała pomyłka, w Zvoleniu oczywiście w lewo w kierunku Lucenec.Uważać na policję na Słowacji i na Węgrzech.Bardzo wysokie kary,lepiej jeździć spokojniej.Pozdrawiam i służę pomocą.
Odpowiedz
#4
(15-07-2013, 18:28)Varfurdo napisał(a): Mała pomyłka, w Zvoleniu oczywiście w lewo w kierunku Lucenec.Uważać na policję na Słowacji i na Węgrzech.Bardzo wysokie kary,lepiej jeździć spokojniej.Pozdrawiam i służę pomocą.

Jadę z Jaworzna ze Śląska przez Cieszyn miałam zamiar jechać czy to dobry pomysł?
Odpowiedz
#5
(15-07-2013, 20:40)submag napisał(a): Jadę z Jaworzna ze Śląska przez Cieszyn miałam zamiar jechać czy to dobry pomysł?

Tak. Pojedź tak, jak sugeruje Varfurdo.
Zilina / Martin / Banska / Zvolen / Lucenec.
Wrzuć w navi opcję 'bez opłat'.
Odpowiedz
#6
Witam
Ja w sobotę wybieram się do Eger i przyznam że nie do końca wiem którędy jechać, czy kupować jakieś winiety itd.Uśmiech Patrząc na mapę pierwsza myśl była na Kraków-Poprad, ale czytając forum widzę że polecacie na Cieszyn/Zlina/...Miałem zamiar jechać spokojnie, widokowo. Rezygnacja z autostrad to nie temat finansowy. Jadę z Zawiercia. Może jakieś sugestie?
Odpowiedz
#7
(16-07-2013, 13:54)furgon napisał(a): ... Może jakieś sugestie?

Zaproponuję jak kilka postów wyżej:
Zilina / Martin / Banska / Zvolen / Lucenec.
Bez opłat, spokojnie, krajobrazowo Oczko
Odpowiedz
#8
(16-07-2013, 13:54)furgon napisał(a): Witam
Ja w sobotę wybieram się do Eger...


My też w sobotę wybieramy się do Egeru do zobaczenia na trasie Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#9
A skąd wyjeżdżacie i którędy będziecie jechać?
Odpowiedz
#10
Wyjezdzam 3.08.2013r.Wyjezdzam z Zakopanego ok 7 rano.Jade prawdopodobnie przez Budapeszt bo wole jechac głównymi drogami niz mam gdzies bladzic.Jak ktos wyjezdza w tym terminie to zapraszam do wspolnej podróży-razem razniej i weselej.Pozdrawiam.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dojazd nad Balaton magdasta 2 3,067 16-07-2020, 12:07
Ostatni post: Pudelek
  Przyjemna i bezpłatna droga z Egeru na Śląsk Wazzki 1 2,509 05-09-2019, 9:21
Ostatni post: kowcio
  Dojazd z Koszyc do Miskolca bez opłat stan 3 3,133 03-12-2018, 10:02
Ostatni post: stan
  Pomysł na dojazd z noclegiem poziom 13 7,422 17-07-2017, 21:39
Ostatni post: Sztasek
  Dojazd do Harkány z Pécsu bez samochodu Orvos 4 4,041 30-06-2016, 16:01
Ostatni post: Orvos



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości