Mandat za parkowanie
#1
No i stało się. Będąc w Hajduszoboszlo, zaparkowałem na parkingu, nie zauważyłem parkomatu. No i po rozkoszowaniu się kąpieliskiem, wracają do auta, zauważyłem w małej niebieskiej foliowej kopercie mandat (przynajmniej tak mi się wydaje że to jest mandat). pozwoliłem sobie zrobić temu zdjęcie. Może mi ktoś pomoże jak mam teraz postąpić. Poczytałem trochę na forum no i po ok roku może mi przyjść wezwanie do zapłaty z firmy EPC na kwotę dużo większą. Najlepiej to bym zapłacił bo to nie jest wielka kwota (chyba 5600 ft), tylko jak to zrobić. proszę o pomoc.
[Obrazek: 2a960dl.jpg]
[Obrazek: 2ywbi1w.jpg]
Odpowiedz
#2
Tak, w ciagu 15 dni musisz zaplacic ten mandat, bo po uplywie 15 dni suma bedzie wynosic 4x tyle. Udaj sie na najblizsza poczte i wplac 5 600 HUF. Musisz wypelnic ten zolty papierek: sume liczebna i slownie, a takze swoje dane. Wysle Ci wiadomosc na PW.
Odpowiedz
#3
(26-07-2013, 12:18)Ribizli napisał(a): ... Wysle Ci wiadomosc na PW ...

Nie każdy ma dostęp do netu i życzliwych, więc wkleję metodę Karalusa /mój zmiennik/ Uśmiech

1. Znajduję za szybą mandat.
2. Złorzeczę.
3. W najbliższym sklepie kupuję dobrą czekoladę.
4. Biorę mandat + druczek i idę do najbliższej poczty /Posta/.
5. Jak przychodzi moja kolej kładę przed urzędniczką mandat + druczek + DO + czekoladę i robię zbolałą minę.
6. Pani wzdycha i wypełnia druczek.
7. Płacę, dziękuję, wychodzę.

Punkt 2. można pominąć.
Pana na poczcie jeszcze nie spotkałem, dlatego czekolada a nie wino.


Taką instrukcję mamy wydrukowaną i jak dotąd jest niezawodna Oczko
Odpowiedz
#4
Komarek może za gorąco i nie kumam co to jest DO? dowód osobisty?
Nie dostałem mandatu ale jak by Zmieszany
Odpowiedz
#5
Załączony do mandatu blankiet należy uzupełnić o wskazane dane.
Udać się na pocztę węgierską i zapłacić.
Według mojej pamięci nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata.

[Obrazek: oktxed.jpg]

Obsługa na poczcie odda Ci podstemplowany okrągłą pieczęcią wąski odcinek (ten z lewej strony)
Odpowiedz
#6
Na tym blankiecie należy dopisać przy danych: marka auta + nr.rejestracyjny-PL
Odpowiedz
#7
(26-07-2013, 13:59)Sztasek napisał(a): Na tym blankiecie należy dopisać przy danych: marka auta + nr.rejestracyjny-PL

Na zamieszczonym tak, ale na wskazanym przez forumowicza nie. Bo co do zasady ta informacja jest zawsze na blankiecie (patrz napis: opłata za parkowanie i opłata dodatkowa z podaniem numeru blankietu z drukarki i numeru rejestracyjnego pojazdu). Chyba, że kontrolujący był wyjątkowo leniwy!
Odpowiedz
#8
(26-07-2013, 13:16)Bodek05 napisał(a): ... co to jest DO? dowód osobisty?

Tak Oczko
Panna dopisze na blankiecie imię i nazwisko bo dane auta ma już na mandacie.

Raz płaciłem w Budapeszcie bo przedłużyłem parking przy hali ponad opłaconą godzinę.
Odpowiedz
#9
(26-07-2013, 13:40)Waldek napisał(a): Według mojej pamięci nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata ...

Nie jest - płaciłem w czerwcu w Budapeszcie Zmieszany
Odpowiedz
#10
A słuchajcie tak może w temacie czy nadal parkingi w Budapeszcie w soboty-niedziele są bezpłatne i nie musimy interesować się parkometrami? Bo w tym roku na pożegnanie spędzę kilka godzin w Budapeszcie i mam zamiar przyczaić się w okolicy nadbrzeża jak mi się udało kiedyś - dość blisko kolejki na wzgórze zamkowe.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat za brak winiety.... paulo99 4 1,357 25-08-2022, 18:16
Ostatni post: eplus
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,128 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Mandat za parkowanie agi_iwan@o2.pl 8 4,559 05-08-2019, 20:41
Ostatni post: Waldek
  Faktura Vat za pobyt w apartamencie wiesiara 2 1,541 28-07-2019, 20:43
Ostatni post: wojti76
  Niesłusznie wystawiony mandat na Węgrzech Kuwal 20 8,816 20-07-2019, 19:27
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości