Zwiedzanie Budapesztu w autobusie
#1
Podpowiem, że jeśli jesteś pierwszy raz w Budapeszcie, warto kupic bilet na autobusy typowo dla turystów. Wydaje mi się, że porównując ceny, najtaniej wyszło w informacji turystycznej.

http://pl.tripadvisor.com/Attraction_Rev...ngary.html

Zobacz punkt 2: http://www.budapest-tourist-guide.com/bu...tours.html

Bilet ważny jest dwa dni. Wsiadasz gdzie chcesz i wysiadasz gdzie chcesz. Do dyspozycji masz trzy linie autobusowe sieci HOP ON HOP OFF, oraz jedna linia statku na Dunaju.

Myślę, że więcej wydasz, za każdym razem kupując bilet czy to na metro, czy tramwaj.

W autobusach na każdym siedzeniu są słuchawki i masz możliwośc wyboru 20 języków w tym nasz. Na bieżąco informowany jesteś o nazwie przystanku, oraz słuchasz przewodnika, który objaśnia ci turystyczne ciekawostki Budapesztu.

Dodam, że oprócz czerwonych autobusów HIP ON HIP OFF są jeszcze ze trzy typowo turystyczne linie autobusowe.

Mapki tras turystycznych są rozdawane przez ichniejszych naganiaczy, których jest pełno w Budapeszcie.


Polecam.
Odpowiedz
#2
(07-08-2013, 17:22)Joy napisał(a): (...)Mapki tras turystycznych są rozdawane przez ichniejszych naganiaczy, których jest pełno w Budapeszcie.Polecam.

Wiesz co polecasz?
Jak to można porównywać z publiczną komunikacją miejską?
Cisną się jeszcze inne, bardziej oczywiste pytania.
Odpowiedz
#3
(07-08-2013, 17:30)Waldek napisał(a):
(07-08-2013, 17:22)Joy napisał(a): (...)Mapki tras turystycznych są rozdawane przez ichniejszych naganiaczy, których jest pełno w Budapeszcie.Polecam.

Wiesz co polecasz?
Jak to można porównywać z publiczną komunikacją miejską?
Cisną się jeszcze inne, bardziej oczywiste pytania.

Kolego, to jest tylko moja sugestja.
Planując wyjazd do Budapesztu nie wiedziałem, że jest taka możliwośc.
Skoro ktoś potrzebuje informacji w zbliżonym temacie to podpowiadam. Jasne, że trzeba zapłacic, ale w moim przypadku to się opłaciło i jeszcze raz wybrałbym tę opcję. Nikt nikogo nie zmusza, ale warto wiedziec jakie są możliwości transportu. Dodam, że nie mam prowizji od sprzedanych biletów, ani nic wspólnego z tą firmą.
Co do mapek, jest ich również bardzo dużo w informacji turystycznej, którą również polecam.
Odpowiedz
#4
Witam, w piątek bedę w Budapeszie i chętnie skorzystałabym z możliwości zwiedzania autobamiów HIP ON HIP OFF, ale jeżeli dobrze przeczytałam na rozkładzie jazdy, to kursują one tylko do 31 paźzierniak Smutek. Mam rację?
Odpowiedz
#5
(03-11-2013, 21:02)dani139 napisał(a): Witam, w piątek bedę w Budapeszie i chętnie skorzystałabym z możliwości zwiedzania autobamiów HIP ON HIP OFF, ale jeżeli dobrze przeczytałam na rozkładzie jazdy, to kursują one tylko do 31 paźzierniak Smutek. Mam rację?
Giraffe Hop On Hop Off zwiedzanie miasta to impreza całoroczna, jedynie zmianie ulega rozkład jazdy. Mniej kursów jest obecnie, tj. w okrecie czasu zimowego.
Więcej info PO ANGIELSKU MASZ TUTAJ
Odpowiedz
#6
(03-11-2013, 21:23)Sztasek napisał(a):
(03-11-2013, 21:02)dani139 napisał(a): Witam, w piątek bedę w Budapeszie i chętnie skorzystałabym z możliwości zwiedzania autobamiów HIP ON HIP OFF, ale jeżeli dobrze przeczytałam na rozkładzie jazdy, to kursują one tylko do 31 paźzierniak Smutek. Mam rację?
Giraffe Hop On Hop Off zwiedzanie miasta to impreza całoroczna, jedynie zmianie ulega rozkład jazdy. Mniej kursów jest obecnie, tj. w okrecie czasu zimowego.
Więcej info PO ANGIELSKU MASZ TUTAJ

Bardzo dziękuję za informację, a szczególnie za bardzo pomocny link. Teraz tylko skonsultuję się z przyjaciółmi i wszystko wskazuje na to, że zrobimy sobie rezerwację on-line. Mam jeszcze jedno pytanie. Czytała na tym forum, że na tym samym bilecie oprócz przejazdów po mieście są jeszcze dwa rejsy po Dunaju, 2 w dzień i 1 w nocy a także gratisowa kolacja. To prawda, czy może nie dotyczy to okresu zimowego. Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#7
dani139 - kupiony bilet jest ważny przez 2 dni od momentu pierwszej usługi - może to być autobus lub statek. To pierwszy dzień ważności biletu. Odnośnie kolacji - nie wiem. Zapoznaj się z propozycjami programowymi, jest ich kilka w różnych cenach podanych w Euro.
Odpowiedz
#8
jestem aktualnie w Budapeszcie (pada...), cena tego hop on hop off 5000forintow, zalezy kto gdzie ma nocleg, my mamy akurat w centrum, wiec korzystanie z tego autobusu raczej bez sensu, wszedzie mozna dojsc pieszo, nie ma potrzeby czekac 10minut na autobus, ktory zawiezie cie 500metrów. Są 2 linie autobusowe i 1 wodna, jedna z autobusowych ma 13przystankow i na kazdy z nich podjezdza autobus co 30minut, czyli wsiadasz np. na przystanku nr 1, o 10.00, jedziesz do punktu 2, wysiadasz i masz 30minut na zwiedzanie, albo 60, 90 itd, bo z kazdego przystanku bus odjezdza co 30minut. to tez licho, bo polowa, albo wiecej atrakcji przy ktorych zatrzymuje sie bus to budynki na zrobienie fotki i pojscie dalej, wiec czekac te 20minut to strata czasu, lepiej isc pieszo. taka moja sugestia, ja wole sie przejsc, jak ktos bardziej leniwy - wsiadaj w busa. cena 75zl, troche sporo, bo bloczek 10biletow jednorazowych na komunikacje miejska kosztuje 3000forintow, czyli polowe taniej.
Odpowiedz
#9
24-godzinny bilet w Budapeszcie komunikacji BKV kosztuje 1 650 Ft, natomiast bilet tygodniowy - 4 950 Ft.
Odpowiedz
#10
Hm... to mam dylemat. Mam zarezerowowany hotel w centrum - w IX dzielnicy przy bulwarze Ferenca, więc chyba jednak lepiej pospacerować (pod warunkiem, że przestanie padać!). Kiedy wcześniej sprawdzałam prognozę pogody to 8 i 9 XI miało być słonecznie i nawet kilkanaście stopni C. Teraz widzę, że pogoda ma załamać się @! Więc już sama nie wiem czy pieszo czy autobusem. Bardzo dziękuję za aktualne ceny biletów, to cenna informacja. PozdrawiamUśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Do Budapesztu wracają rozświetlone autobusy i tramwaje. Waldek 1 1,074 02-12-2023, 18:02
Ostatni post: eplus
  Uwagi do Nowa atrakcja Budapesztu wieża MOL Waldek 0 442 24-04-2023, 10:58
Ostatni post: Waldek
  Najnowsi honorowi obywatele Budapesztu Waldek 0 435 18-11-2022, 2:57
Ostatni post: Waldek
  Książka Sekrety Budapesztu eplus 8 1,856 13-02-2022, 22:52
Ostatni post: Tudós
  Muzea Budapesztu Geograf 9 3,776 26-09-2019, 0:52
Ostatni post: Geograf



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości