Zwiedzanie Budapesztu w autobusie
#11
(05-11-2013, 23:19)dani139 napisał(a): ...sprawdzałam prognozę pogody to 8 i 9 XI miało być słonecznie i nawet kilkanaście stopni C. Teraz widzę, że...
Poprawi się pogoda... głowa do góry, będzie ciepło i słonecznie Uśmiech
Odpowiedz
#12
(05-11-2013, 23:31)Sztasek napisał(a):
(05-11-2013, 23:19)dani139 napisał(a): ...sprawdzałam prognozę pogody to 8 i 9 XI miało być słonecznie i nawet kilkanaście stopni C. Teraz widzę, że...
Poprawi się pogoda... głowa do góry, będzie ciepło i słonecznie Uśmiech

"Oby Twoje słowo ciałem się stało" Oczko bo już jutro skoro świt wyruszam w drogę i około 13:00 zamierzam być w stolicy Węgier. A co do zwiedzania Budapesztu autokarem cały czas brak decyzji. Zastanawiamy się też nad zakupem Kart miejskiej Budapeszt 24 - godzinnej. Nie wiem tylko jak to jest dokładnie z jej ważnością, kiedy zaczyna się i czy ważna jest do końca danej zaczętej dobby czy całe 24 godziny?
Odpowiedz
#13
dani139 - 24-godzinny bilet (Budapest 24 órás jegy) ważny jest w okresie 24 godzin od momentu jego użytku... w kasie padnie pytanie od której godziny ma być ważnym, bo data i godziny ważności figurują na bilecie. Podobnie jest z biletem 72 godzinnym (Budapest 72 órás jegy), ten kosztuje 4150 Ft.
Odpowiedz
#14
I oto jestem w Budapeszcie Uśmiech ! Jednak nie zdecydowaliśmy się na zwiedzanie autobusem, bo okazało się, że z naszego hotelu jest wszędzie blisko jeżeli chodzi i Peszt. Do Budy pojechaliśmy dzisiaj tramwajem i od mostu Małgorzaty zeszliśmy aż Hotelu Gellerta, po drodze oglądajć wszystko co najważniejsze. Pogoda dopisuje, pozdrawiam wszystki forumowiczów Oczko
Odpowiedz
#15
(09-11-2013, 18:13)dani139 napisał(a): I oto jestem w Budapeszcie Uśmiech ! Jednak nie zdecydowaliśmy się na zwiedzanie autobusem, bo okazało się, że z naszego hotelu jest wszędzie blisko jeżeli chodzi i Peszt. Do Budy pojechaliśmy dzisiaj tramwajem i od mostu Małgorzaty zeszliśmy aż Hotelu Gellerta, po drodze oglądajć wszystko co najważniejsze. Pogoda dopisuje, pozdrawiam wszystki forumowiczów Oczko
dani139 - Jeszcze w niedzielę ma być fajnie, od poniedziałku załamanie pogody i deszczowo, więc...
zapowiada się pracowita niedziela Uśmiech
Odpowiedz
#16
(09-11-2013, 18:38)Sztasek napisał(a):
(09-11-2013, 18:13)dani139 napisał(a): I oto jestem w Budapeszcie Uśmiech ! Jednak nie zdecydowaliśmy się na zwiedzanie autobusem, bo okazało się, że z naszego hotelu jest wszędzie blisko jeżeli chodzi i Peszt. Do Budy pojechaliśmy dzisiaj tramwajem i od mostu Małgorzaty zeszliśmy aż Hotelu Gellerta, po drodze oglądajć wszystko co najważniejsze. Pogoda dopisuje, pozdrawiam wszystki forumowiczów Oczko
dani139 - Jeszcze w niedzielę ma być fajnie, od poniedziałku załamanie pogody i deszczowo, więc...
zapowiada się pracowita niedziela Uśmiech

I tak też było Uśmiech Niedziela okazała się najpiękniejszym dniem w ciągu naszej krótkiej przygody z Budapesztem Oczko Pogoda była przepiękna, zwłaszcza do południa, kiedy to zwiedziliśmy wzgórze Gellerta. Odwiedziłam też kościółek w skale,o którym wcześniej nie wiedziałam, nie czytałam i trafiłam na niego, będąc już tu na miejscu. PIękne pozdrowienia z pięknej stolicy Wegier. Jutro już roszamy w drogę powrotą Smutek (ale dopiero po południu Oczko
Odpowiedz
#17
Powrót jest zawsze trudny... polecam po drodze małą wycieczkę, o ile jest to kierunek na Zvolen. Trasa: Szentendre (skansen), Esztergom (bazylika), granica na moście Mária Valéria híd, Štúrovo (Párkány), droga nr.564 Pastovce, Sazdice, Demandice, w prawo droga nr.75 doprowadzi do E77. Tędy jeżdżę, gdy w godzinach szczytu zablokowany jest Peszt w kierunku na Vác, Parassapuszta (H) - Sahy (SK).
Odpowiedz
#18
(10-11-2013, 18:56)Sztasek napisał(a): Powrót jest zawsze trudny... polecam po drodze małą wycieczkę, o ile jest to kierunek na Zvolen. Trasa: Szentendre (skansen), Esztergom (bazylika), granica na moście Mária Valéria híd, Štúrovo (Párkány), droga nr.564 Pastovce, Sazdice, Demandice, w prawo droga nr.75 doprowadzi do E77. Tędy jeżdżę, gdy w godzinach szczytu zablokowany jest Peszt w kierunku na Vác, Parassapuszta (H) - Sahy (SK).

Dziękuję za ciekawe polecenie wycieczki w drodze powrotnej. Niestety, nasza droga powrotna wiodła w kierunku Brna. Poniedziałek w Budapeszcie przywitał nas rzęsistym deszczem, a chcieliśmy jeszcze odwiedzić Halę Targową koło mostu wolności. I odwiedziliśmy Uśmiech Zakupiłam typowe pamiątki i wyruszyliśmy ... Wypad do Budapesztu uważam za udany, ale czuję niedosyt. Myślę, że wrócę tu w przyszłym roku, ale tym razem poszukam jakiś tanich lotów z Wrocławia. Samochód w Budapeszcie w ogóle nie jest przydatny, a podróż autem trochę się dłuży. Dużo chodziliśmy pieszo, ale w przyszłości zakupię jednak kartę miejską. Dziękuję za cenne informacje o tym pięknym mieście i pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Do Budapesztu wracają rozświetlone autobusy i tramwaje. Waldek 1 1,074 02-12-2023, 18:02
Ostatni post: eplus
  Uwagi do Nowa atrakcja Budapesztu wieża MOL Waldek 0 442 24-04-2023, 10:58
Ostatni post: Waldek
  Najnowsi honorowi obywatele Budapesztu Waldek 0 435 18-11-2022, 2:57
Ostatni post: Waldek
  Książka Sekrety Budapesztu eplus 8 1,858 13-02-2022, 22:52
Ostatni post: Tudós
  Muzea Budapesztu Geograf 9 3,776 26-09-2019, 0:52
Ostatni post: Geograf



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości