Pociąg Budapeszt - Belgrad
#1
Witam,

Potrzebuję informacji na temat pociągu D 341 BEOGRAD Budapeszt - Belgrad. Na stronie http://rozklad.sitkol.pl/bin/trainsearch.exe/pn? pociąg prowadzi wagony z miejscami do siedzenia od stacji Subotica. Natomiast na stronie mav.hu jest oferta za 15 EURO, to chyba trochę za tanio za bilet + miejsce leżące. Dlatego czy jest ktoś kto będzie może w nie dalekiej przyszłości na dworcu na Węgrzech i mógłby zapytać w kasie czy w informacji czy w tym pociągu kursują wagony z miejscami do siedzenia na całej trasie?
Ewentualnie jeśli by było tak faktycznie że są tylko wagony sypialne to wtedy ile kosztuje miejsce leżące w D2 (Double)?

Z góry dziękuję.
Odpowiedz
#2
Z tego co ja tu widzę, to bilet z Budapestu z Keleti pu. do Belgradu jest 15 euro w jedną stronę , a w obie strony 26 euro. Masz wybór pomiedzy kuszetką a łóżeczkiem i w zależności od tego ilu pasażerów w jednym "pokoju" to dopłacasz dodatkowo.
Odpowiedz
#3
Jeździłem tym pociągiem często do Nowego Sadu. Na całej trasie były miejsca siedzące. Mam nadzieję, że to coś pomaga Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#4
Pociąg, o który konkretnie pyta Shinzon jest nocnym expresem i nazywa się Beograd.
Kuszetka w przedziale 6-osobowym kosztuje 8 euro, a w przedziale 4-osobowym 10 euro.
W wagonie sypialnym: w przedziale 2-osobowym (double): 18 euro.

Odsyłam na stronę http://www.elvira.hu/utazas/kulfoldi_uta...5661a856e4
Odpowiedz
#5
(01-01-2014, 14:01)Ribizli napisał(a): Z tego co ja tu widzę, to bilet z Budapestu z Keleti pu. do Belgradu jest 15 euro w jedną stronę , a w obie strony 26 euro. Masz wybór pomiedzy kuszetką a łóżeczkiem i w zależności od tego ilu pasażerów w jednym "pokoju" to dopłacasz dodatkowo.

Czyli płacę 15 euro za np kuszetkę i jeśli nie ma nikogo więcej to dopłacam?? Jest to dla mnie dziwne co napisałeś.

(01-01-2014, 14:11)fvg napisał(a): Jeździłem tym pociągiem często do Nowego Sadu. Na całej trasie były miejsca siedzące. Mam nadzieję, że to coś pomaga Uśmiech

Dawno jechałeś? Ponieważ zminił się rozkład jazdy i teraz może są tylko sypialne i leżące.
Odpowiedz
#6
Na trasie Budapest- Belgrad kursuje więcej niż jeden pociąg. Napisałeś, że Ty jedziesz pociągiem 341 czyli nocnym expresem, ktory wyrusza z Budapesztu z Dworca Wschodniego o 22:20. Nie wiem, którym pociągiem jeździł fvg i ile lat temu.
Wysłałam Ci stronę, z której podałam Ci informację. Nie napisałam, że cały bilet kosztuje 15 euro. Przecież musisz wybrać jeszcze, czy chcesz kuszetkę czy wagon sypialny i w zależności, którą opcję wybierzesz, dopłacisz odpowiednią sumę.
Możesz również napisać e-mail do MÁVu( szybko odpowiadaja) albo zatelefonować, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.
Odpowiedz
#7
(01-01-2014, 14:53)Shinzon napisał(a): Dawno jechałeś? Ponieważ zmienił się rozkład jazdy i teraz może są tylko sypialne i leżące.

Z linka podanego przez Ribizli masz taką oto informację:

[Obrazek: nwcymo.jpg]

Z Budapesztu do Belgradu koleje węgierskie uruchamiają dwa wagony (nr 422 i 423) z miejscami do siedzenia klasy 2.
W tych wagonach możesz podróżować na bilet promocyjny za 15 Euro.
Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj korzystając z PW.
Odpowiedz
#8
Waldek, czy proponujesz koledze Shinzon, aby siedział przez całą noc? Przecież ten pociąg wyrusza o 22:20.
Odpowiedz
#9
(01-01-2014, 23:55)Ribizli napisał(a): Waldek, czy proponujesz koledze Shinzon, aby siedział przez całą noc? Przecież ten pociąg wyrusza o 22:20.
Przecież to nie jest nic nadzwyczajnego. Jedynie 8 godzin i 12 minut jazdy według rozkładu. Trzeba twardym być. Najkrótsza podróż np. ze Szczecina do Przemyśla przez Warszawę trwa 12 godzin i 59 minut.
Nie ma sypialnego ani kuszetki bo pociąg jedzie od świtu do późnego popołudnia.
Odpowiedz
#10
Ale jeśli jest wybór kuszetki albo sypialnego, bo pociąg jedzie nocą, to po co się umęczyć? Myślałam, że kolega Shinzon był zainteresowany wagonem sypialnym.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Budapeszt - Szigetvar i z powrotem F1fan 1 1,559 26-06-2019, 7:23
Ostatni post: Sztasek
  Południowa wielkopolska- Budapeszt-Vonyarcvashegy matys12 0 1,349 23-02-2019, 3:06
Ostatni post: matys12
  Jaka trasa Łódź - Budapeszt. Nawigacja i Roaming perfekt 18 7,977 09-10-2018, 9:40
Ostatni post: eplus
  Do odsprzedania bilety kolejowe Budapeszt-Warszawa 23.09.2018 Promocyjna Cena!! kieloni 1 1,610 14-09-2018, 13:40
Ostatni post: kieloni
  Trasa Szczecin - Budapeszt prezes 3 3,154 29-06-2018, 10:36
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości