Turčianske Teplice
#1
Turčianske Teplice - miasto powiatowe (węg. Stubnyafürdő, niem. Bad Stuben) w regionie Turiec, okręg Zilina. Jadąc z Martina na południe drogą nr.65 przejeżdżamy obok miasta (!), wystarczy wjechać, by przekonać się że warto było. Miasto leży w kotlinie nad strumyczkiem, jest ciche, spokojne, sporo możliwości noclegowych. Dwa różne miejsca kapielowe: latem baseny miejskie pod chmurką i całoroczny park wodny SPA z naturalnymi termami leczniczymi. Doskonały klimat, ścieżki rowerowe, dróżki spacerowe, o wędkowanie trudno, polecam grzybobranie jesienią - kilka lat temu zbierałem tam rydze. W pobliżu zamek (była własność węgierskiego rodu Pálffy) w miejscowości Bojnice, ze słynną lipą króla Macieja - warto zwiedzić.
Odpowiedz
#2
A ja dorzucę mała galerię do wpisu Sztaska:

[Obrazek: X6EqjtJ.jpg]
Kompleks basenowy

[Obrazek: zDXHkkO.jpg]
Tenże z lotu ptaka Uśmiech

[Obrazek: OpkPhTh.jpg]
Wejście do kurortu

[Obrazek: l5J2Rve.jpg]
Zamek Bojnice wspomniany przez Sztaska
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Obejrzałam stronkę: turcianskie-teplice.aquapark.sk.

Basen jest fajny ale nie podobają mi się ceny.

Dorośli:
  • 2 godziny - 10,95 €
  • 3 godziny - 12,95 €
  • cały dzień - 16,60 €
Odpowiedz
#4
Od kiedy na Słowacji wprowadzili euro, to ceny niestety zaczęły szaleć i to na wszystko.
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#5
Turčianske Teplice - nocowaliśmy w hotelu, wejściówki do parku wodnego były gratis Oczko .
Poniżej zdjęcie "Lipy Króla Macieja" w parku otaczającym zamek w Bojnicach.
[Obrazek: af832r.jpg]
Odpowiedz
#6
Sztasku - jeżeli nocowałeś w hotelu, to może miałeś możliwość kąpieli w błękitnej łaźni zwanej "Modry Kupel". Wszędzie piszą, że jest to osobliwość uzdrowiska, zbudowana w stylu mauretańskim i dostępna wyłącznie dla kuracjuszy. Brak natomiast szczegółów.
Odpowiedz
#7
Zdjęcie numer 3 z mojego wpisu powyżej przedstawia ten właśnie obiekt, jak coś Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#8
słuchajcie, czy te ceny wstępu dotyczą także spa (bez zabiegów), czy tylko basenów? Pytam, bo prawdopodobnie w niedzielę tam zajrzę, a na ich stronie w żadnym języku nie jest to precyzyjnie wyjaśnione
Odpowiedz
#9
Jako że zabiegi mają swoje, osobne ceny, ja bym obstawiał, że będzie to opłata za samo wejście. Jeszcze poczekajmy na Sztaska - był na miejscu, to będzie najlepiej zorientowany.

Będziemy bardzo wdzięczni za relację z pobytu po powrocie. Informacje z pierwszej ręki są zawsze najbardziej wartościowe Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#10
Wejście (koniec sierpnia) do parku wodnego w Turčianskch Teplicach ... mieliśmy wejściówkę na 3 godziny, to taki chronometr na rękę. Wszystko co z rozrywki było gratis, dżakuzi i sauna też... za masaż, borowiny, maseczki i inne płacić trzeba - to już nie było dla nas.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rajecke Teplice mariusz 0 590 30-05-2022, 16:25
Ostatni post: mariusz



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości