Koleje linowe na Węgrzech
#1
Ja wiem, że Węgry krajem nizinnym są... ale są też krajem karpackim i urokliwych górskich zakątków trochę posiadają. W związku z tym byłoby fajnie gdyby użytkownicy forum skomasowali wiedzę na temat górskich kolejek linowych - czy to gondolowych, czy krzesełkowych, czy nawet linowo-terenowych (naziemnych) - na Węgrzech.

János-hegy (527 m), Góry Budańskie
Kolejka pozwala na odpuszczenie sobie ostrego podejścia pod G. Jana, od górnej stacji na szczyt jeszcze ok. 10 min podejścia szlakiem przez las, lub łagodniej wzdłuż drogi. Cennik i rozkład jazdy na stronie BKK. Dojazd do dolnej stacji kolejki autobusem 291.
Osobiście byłem i polecam. Widoki zarówno z wieży na szczycie G. Jana, jak też z kolejki (w kierunku w dół) fantastyczne i szerokie. Porada: lepiej wsiąść pełne obuwie chroniące kostki, ponieważ podejście szlakiem na szczyt ma charakter górski, a poza tym jadąc kolejką co jakiś czas nogi ocierają się o chaszcze i wierzchołki drzew.

Magas-hegy (513 m), Góry Tokajskie koło Sátoraljaújhely.
Kompleks składa się z kolejki krzesełkowej, zjeżdżalni rurowej i innych atrakcji, mają swoją oficjalną stronę www, z tym, że w wersji wyłącznie węgierskiej i nie dopatrzyłem się na niej żadnego cennika. Na innej stronie wydaje się być cennik w wersji "narciarskiej".
Odpowiedz
#2
Cennik: na głównej stronie wybrać "informacio" (po lewej stronie, po zakończeniu prezentacji zdjęć), na kolejnej stronce "arak" z paska na górze.
Odpowiedz
#3
(16-02-2014, 16:03)eplus napisał(a): Cennik: na głównej stronie wybrać "informacio" (po lewej stronie, po zakończeniu prezentacji zdjęć), na kolejnej stronce "arak" z paska na górze.
Dzięki ale dalej nie wiem co jest co:
"Teljes retúr" "Féltáv retúr" "Felnőtt" "Gyerek" Zdziwiony czy mógłby ktoś przetłumaczyć? bo do tej pory metodą dedukcji udało mi się tylko skojarzyć, że "Libegő" to kolejka krzesełkowa (linowa?).
Odpowiedz
#4
(16-02-2014, 16:16)Rafał napisał(a): Dzięki ale dalej nie wiem co jest co:
"Teljes retúr" "Féltáv retúr" "Felnőtt" "Gyerek" Zdziwiony czy mógłby ktoś przetłumaczyć? bo do tej pory metodą dedukcji udało mi się tylko skojarzyć, że "Libegő" to kolejka krzesełkowa (linowa?).

Libegő - wyciąg krzesełkowy

Ceny biletów:
Dzieci do 3 lat bezpłatnie
Bilet dla dorosłych:
* w jedną stronę 900 Ft
* powrotny 1400 Ft
Bilet dla dzieci od 3 do 14 lat:
* w jedną stronę 600 Ft
* powrotny 800 Ft
Bilet grupowy dla młodzieży od 15 do 18 roku w grupie powyżej 10 osób:
* w jedną stronę 600 Ft od osoby
* powrotny 800 Ft od osoby
Odpowiedz
#5
Dzięki eplus, Waldek.
Ale dalej coś jest nie tak - albo szybko zmienili ceny, albo nie widzę w cenniku pozycji 900 / 1400 HUF za dorosłego góra / w obie strony.

TłumaczGoogle wypluł mi następujące tłumaczenie:
felnőtt - dorosły
gyerek - dziecko
teljes retúr - całkowity powrót Uśmiech
féltáv retúr - Féltáv powrót Zły

z powyższego mogę się domyślać, że teljes retúr oznacza bilet w górę i w dół, a féltáv retúr jazdę w jedną stronę, niezależne czy w górę, czy w dół. Z tego wynikałoby, że 700/1250 HUF kosztuje bilet na Magas-hegy w 1/2 strony dla dorosłego (odpowiednio 550/1000 HUF dla dziecka). Jeżeli się walnąłem gdzieś w moich wywodach, proszę o korektę.
Odpowiedz
#6
Podałem Ci ceny na wyciąg krzesełkowy na János hegy (Zugliget).

Tutaj jest link do źródła

Na stroni Zemplén kaland park masz następujące ceny na wyciąg krzesełkowy:
[Obrazek: 262nrea.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,279 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 900 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,762 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości