Sytuacja na Ukrainie
#31
(26-09-2014, 14:40)TBela napisał(a): Dzisiaj na łamach GW ukazał się artykuł pt.: "Węgry pomagają Rosji szantażować Ukrainę? Zakręcili kurek z gazem"

"W czwartek nocą państwowa węgierska firma gazociągowa FGSZ niespodziewanie wstrzymała dostawy gazu na Ukrainę. O tej decyzji Węgrzy zawiadomili Ukraińców zaledwie na godzinę przed zakręceniem kurka.
Dostawy wstrzymano bezterminowo, a firma FGSZ stwierdziła, że podjęła taką decyzję, bo z powodu chłodów węgierscy odbiorcy zadeklarowali zwiększenie poboru surowca. Portal "Ukrainskaja.pravda" zwrócił jednak uwagę, że w Budapeszcie nie spadła gwałtownie temperatura powietrza, a w piątek ma wynieść 15 st. C."


Reszta tekstu tutaj: "Węgierski nóż w plecy Ukrainy"

Flaga polska Polska zrobiła to wcześniej Szeroki uśmiech ... http://www.pb.pl/3849427,67621,polska-ws...na-ukraine
Odpowiedz
#32
jestem za Orbanem
Odpowiedz
#33
W niedzielę, 25. października - gdy w Polsce trwały wybory do Sejmu i Senatu - na Ukrainie odbyły się wybory samorządowe do rad wiejskich, miejskich i obwodowych, wybierani byli też merowie miast.
Nie głosowano na Krymie, na terenach kontrolowanych przez separatystów i objętych działaniami frontowymi.
W tych wyborach sukces odniosła węgierska społeczność Zakarpacia. Merem miasta Beregszász (Берегове) ponownie wybrano Zoltána Babjáka.
Odpowiedz
#34
Węgierska społeczność Zakarpacia... Uśmiech

Вибори до Закарпатської обласної ради
Партія угорців України «КМКС» - 153
ВО «Батьківщина» - 125
Єдиний Центр - 107
БПП «Солідарність» - 104
ВО «Свобода» - 48
Об’єднання «Самопоміч» - 45
Недійсних – 41

Вибори депутатів Тячівської районної ради:
Демократична партія угорців - 162
БПП «Солідарність» - 106
Єдиний Центр - 92
ВО «Батьківщина» - 82
Об’єднання «Самопоміч» - 60
Свобода – 57
Опозиційний блок – 29
Відродження – 25
Європейська партія України - 20
Радикальна партія Олега Ляшка – 18
Наш край - 17
Недійсні – 43

За кандидата на посаду Тячівського міського голови Івана Ковача віддали голоси 695 виборців із 717, які взяли участь у голосуванні.
Odpowiedz
#35
Przejeżdżałem przez ten Tyachiv czy Tiaczów w 2010, nawet nocowałem w motelu. To pod rumuńską granicą, nie wiedziałem wtedy, że mniejszość węgierska jest tam tak znacząca.
Odpowiedz
#36
(30-10-2015, 13:34)eplus napisał(a): Przejeżdżałem przez ten Tyachiv czy Tiaczów w 2010, nawet nocowałem w motelu. To pod rumuńską granicą, nie wiedziałem wtedy, że mniejszość węgierska jest tam tak znacząca.

A po rumuńskiej stronie Tiszy (koło Sapanty) jest spora mniejszość ukraińska.
Odpowiedz
#37
Tak, kojarzę dwujęzyczne tablice w tamtych rejonach.
Odpowiedz
#38
(04-11-2015, 18:06)eplus napisał(a): Tak, kojarzę dwujęzyczne tablice w tamtych rejonach.

Me too. Zresztą jest piesze przejście Sighetu Marmatiei/Solotvyno, to Ukraińcy też przechodzą do Rumunii. (Shehyni wersja rumuńska)
Odpowiedz
#39
Kawałek Węgier na Ukrainie
http://www.kresy.pl/publicystyka,reporta...a-ukrainie
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bieżące wydarzenia na Węgrzech fvg 1,226 705,379 08-03-2024, 13:39
Ostatni post: Sztasek
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 195 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 289 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 143 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 462 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości