Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie
Na dole jest informacja, że strona została przetłumaczona przy pomocy Google Translatora, który tłumaczy słowo forint jako złotówka.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
oj fvg wiem, ale to śmieszneJęzyk
Wszystko przetłumaczyło, tylko te nieszczęsne ręczniki zostały.Szeroki uśmiech
Odpowiedz
Zarezerwowałem sobie pokoik w Kocsisie na maj 2013. Czas oczekiwania na maila od nich to jest góra 2-3h. Za 4 osoby (pokój 3os + dostawka) wyszło 26.400 HUF (beds of the triple room: 2400 HUF / night / person + one extra bed: 1600 HUF / night / person) czyli jakieś 385zł.
Odpowiedz
Cześć Wszystkim Uśmiech

tak czytam i czytam i czytam...i wszystko tu jest bardzo przydatne Uśmiech kusicie opiniami o Kocsisie, jego cena też kusząca, zastanawia mnie tylko, jak bardzo daleko on jest od względnego centrum? Wychodzi na to, że w podróż do Budapesztu wybiorę się samotnie i właśnie się zastanawiam, czy wydać trochę więcej pieniędzy, ale mieszkać zupełnie w centrum i się nie martwić o dojazdy, czy zaoszczędzić ale dojeżdżać. Może tu też macie jakąś wskazówkę dla samotnej podróżniczki?

Piątka!
Odpowiedz
Problem w tym, że w przypadku Budapesztu ciężko wskazać miejsce, które można by określić mianem centrum Oczko Jeżeli to pomoże, to jest to około 5 min tramwajem od Móricz Zsigmond körtér.

Piąteczka! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Dokładnie o tym myślałam, pisząc "względnego centrum" - to miasto jest niesamowite jak się je zwiedza "palcem po mapie" Oczko dzięki Fvg Uśmiech
Odpowiedz
Nie ma za co! W razie pytań, wal śmiało. Postaramy się pomóc Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Dzięki za info. Bardzo przydatne. Dla mnie tym bardziej, bo niedługo wybieram się do Budapesztu. A znacie tam jakieś inne hotele bądź hostele?
Odpowiedz
(14-10-2012, 18:41)misiek34 napisał(a): Witam serdecznie,

Od trzech lat jeżdżę z żoną do Budapesztu w październiku a od dwóch lat wynajmujemy mieszkanie od Polki, która mieszka niedaleko Budapesztu i ma w Budapeszcie dwa samodzielne mieszkania w kamienicach jedno przy Oktogonie a drugie przy Almassy ter.

Mieszkanka (mieszkaliśmy zarówno w jednym jak i w drugim) są ekstra i cena też bardzo przystępna jak na samodzielne mieszkania i to w samym sercu Budapesztu. Kontakt z Panią Lidką (oczywiście po polsku) jest bardzo miły i sympatyczny zarówno mailowy jak i telefoniczny i co bardzo pomocne to wpłatę robi się na konto w Polsce i w polskiej walucie także odpada wymiana i problemy z wysyłaniem kasy na zagranicę w innej niż polska walucie.

Także ze swojej strony z czystym sumieniem polecam apartament 2bratanki i to zarówno dla dwóch osób jak spokojnie 4 osoby mogą mieszkać zarówno w jednym jak i w drugim apartamencie. Link do strony

Pozdrowiokna 4all
Mieszkałem w mieszkaniu koło Oktagonu i moge potwierdzić
1)doskonałe połozenie w centrum miasta
2)swietne warunki mieszkaniowe
3)świetna cena,od 25 do 40 złoty za osobę
4)Pani Lidka mówi po polsku
5)blisko do Bisztro Oktogon ,gdzie za 1090 Ft. jesz do oporu dania węgierskie
6)niedaleko dla zmotoryzowanych jest bezpłatny parking

pozdro
Odpowiedz
Jako, że w ostatnim czasie dwukrotnie miałem okazję przebywać i nocować w Budapeszcie, postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami - może komuś się przydadząUśmiech.

W listopadzie zwiedzałem Budapeszt ze znajomym, wybór noclegu padł na chyba najczęściej wspominane na forum Kocsis Szálló. Rezerwacji dokonałem jakoś tydzień przed wyjazdem (mailowo, w języku angielskim, po kilku godzinach otrzymałem wiadomość zwrotną potwierdzającą rezerwację). Byliśmy w Budapeszcie od czwartku do poniedziałku, zatem w rezerwacji podkreśliłem, że chciałem zarezerwować pokój dla 2 osób w promocji "Bónusz éjszaka" (i w wiadomości zwrotnej taka informacja też widniała, że mamy do zapłaty 9900HUF) - co na miejscu okazało się dość istotne (przy meldunku pan z recepcji dał klucze i pilot od telewizora, coś powiedział niezbyt wyraźnie i wystawił rachunek na około 1500HUF) - ze znajomym odebraliśmy, że pewnie jest to jakaś kaucja za klucze itp. Jednak później przechodząc koło recepcji pan zawołał nas i sprostował, że za dużo pieniążków od nas wziął, bo przeoczył, że my łapiemy się na tą promocyjną cenę. Oddał pieniążki i przeprosił serdecznie Uśmiech. Co do samych warunków noclegowych: pokój bardzo przestronny, działająca lodówka, telewizor (jakaś niemiecka kablówka), własny prysznic (z mikroskopijną umywalką) i toaleta. Pościel i ręczniki znajdowały się w szafach, do dyspozycji na pewno były szklanki - czy coś więcej nie pamiętam. Do dyspozycji była wspólna kuchnia znajdująca się na korytarzu - lecz nie było w niej żadnych naczyń itp. Warto w miarę możliwości zabrać własny czajnik elektryczny do pokoju. Generalnie wygląd pokoju taki jak na fotografiach na stronie hotelu. Luksusów nie ma, ale jest w miarę wygodne i przestronne miejsce noclegowe w bardzo atrakcyjnej cenie. Auto można zaparkować na placyku za hotelem lub gdzieś na ulicy przed hotelem. Co do lokalizacji - okolica raczej spokojna, do sklepu jakieś 5 - 10 minut spacerkiem, tak samo jak na przystanek autobusowy czy tramwajowy. Przy przystanku autobusowym Kelenföld városközpont (linie 7, 7E, 173, 173E umożliwiające dojazd do Ferenciek Tere i dworca Keleti) znajduje się supermarket, pełno małych sklepików, plac targowy, budki z jedzeniem (i także Burger King albo inna sieciówka). Miejsce naprawdę godne polecenia.

Drugi mój pobyt w Budapeszcie miał miejsce niecałe 2 tygodnie temu. Tym razem byłem sam i zdecydowałem się na dwa noclegi w hostelu 11th Hour Hostel and Cinema . Rezerwacji dokonałem przez hostelworld.com. Wybrałem nocleg w pokoju 7 osobowym. Cały hostel to jedna kamienica. Mój siedmioosobowy pokój okazał się być dwupokojowym mieszkaniem z łazienką i toaletą i nieurządzoną kuchnią - w jednym pokoju było 5 łóżek, w drugim "moim", zasadniczo 2 (tzn były 2 dwupiętrowe, ale górne były "nieużywane"). Warunki typowo hostelowe, ale bardzo czysto, miła obsługa. Może trochę głośno - ale to urok spania w hostelach Uśmiech. Do dyspozycji w pełni urządzona kuchnia przy recepcji, kilka komputerów i mini sala kinowa (projektor). Dużym atutem jest świetna lokalizacja w centrum.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 273 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 284 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 555,474 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,772 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 307 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości