Budapeszt 3 dni z dzieckiem :)
#1
Witam wszystkich Uśmiech

Na koniec sierpnia wybieramy się z rodzinką na tydzień na Węgry Uśmiech Naszą bazą wypadową będzie Agard nad jeziorem Velence. Pomijając plany na przejażdżki i zwiedzanie miast i miasteczek nad Balatonem - zaplanowane mamy 3 dni w Budapeszcie a może i 4ty z rezerwowych... Dni niekoniecznie muszą być bezpośrednio po sobie i w zaplanowanej kolejności Uśmiech

Założenie w szukaniu atrakcji jakie zobaczyć mamy takie, że jedziemy z 2 letnim dzieckiem i w miare sporym wózkiem spacerowym w którym w dzień córa będzie mogła się przespać Uśmiech Tak więc z oczywistych względów odpadają jakieś atrakcje, do których prowadzą duże ilości schodów czy ciągłe zwiedzanie kościołów Uśmiech No i maksymalnie z 7-8 godzin będzie do dyspozycji z dnia ze względu na zmęczenie nasze i głównie dziecka Uśmiech

Jako, że nocujemy poza Budapesztem, to będziemy musieli dojechać i gdzieś zostawić auto. Gdzie będzie najwygodniej dojechać (będziemy mieli winietki) i zostawić auto za free? Najlepiej gdzieś przy stacji metra czy jakieś P+R. Bilet na komunikację miejską jakiś kupować będziemy i tak. A tak w ogóle to czy za wózek się płaci w komunikacji miejskiej?

Na jeden dzień standardowo turystycznie zaplanowane zwiedzanie Budy czyli Wzgórze Gelerta i Wzgórze zamkowe. Wyspę Elżbiety jeszcze dam radę odwiedzić? Uśmiech Biletu całodobowego raczej kupować nie będziemy. Tylko tyle, żeby jakoś z parkingu do centrum się dostać Uśmiech

Na drugi dzień Pest, czyli Parlament, Synagoga, Plac Bohaterów, Lasek Miejski. Co jeszcze możecie zaproponować? Czy myśleć raczej o spacerkach między tymi atrakcjami? Czy raczej zaopatrzyć się w bilet całodobowy i jeździć? Ze względu na wózek nie chciałbym się pchać po jakiś autobusach czy wysokopodłogowych tramwajach. Czy już raczej nie ma takich?

No i co moglibyście zaproponować jeszcze na 3ci dzień? Lubię jeździć metrem czy tramwajami więc gdzieś można się przemieszczać. Jakieś połączenie może kolejki dziecięcej z "kolejką zębatą" i czymś jeszcze, żeby gdzieś samochód niedaleko zostawić i wrócić do niego po 2-3 godzinach co by wózka nie targać? Uśmiech
A co z wesołym miasteczkiem Vidampark... czy to już całkiem zamknięte czy może chociaż ten drewniany rollercoster jest dostępny?
Jakieś inne niekoniecznie architektoniczne atrakcje?

Będę wdzięczny za pomysły, miejsca i ewentualnie trasy Uśmiech
Odpowiedz
#2
Wyspy Elżbiety pewnie nie zdążysz odwiedzić (jest w Komárom), ale wyspa Małgorzaty po ganianiu z wózkiem po naddunajskich wzgórzach Budy będzie bardzo dobrym pomysłem.
Inne swoje sugestie turystyczne już zamieszczałem, pozostali również - podforum budapeszteńskie nie jest aż tak obszerne - a Waldek, Sztasek i Komarek informowali o parkingach.

Kolejkę dziecięcą zdecydowanie powiązałbym z zębatą. Można spróbować kursu odwrotnego, to znaczy zacząć od Hűvösvölgy (nie znam tylko możliwości parkingowych Doliny) i dojechać z dziećmi do góry Széchenyiego, przejść kawałek do górnej stacji zębatki (łatwo znaleźć) i zębatką zjechać w dół. Przy dolnej stacji jest tramwaj 61 i nim wrócić do Doliny po auto.
Odpowiedz
#3
Oczywiście, że chodziło o wyspę Małgorzaty Uśmiech

Inne wątki o propozycjach też czytam i generalnie pojawiają się wszędzie podobne (czemu się nie dziwie) propozycje miejsc. Ale może zapytam inaczej - czy coś odpada ze względu na potrzebę targania wózka? Uśmiech I co z opłatą za wózek w komunikacji miejskiej? Uśmiech

Co do kolejki dziecięcej to chyba jeszcze ciekawsze połączenie znalazłem Uśmiech Samochód gdzieś (tego jeszcze nie ustaliłem Język ) przy dolnej stacji kolejki zębatej, później kolejką dziecięcą, wieża widokowa Elżbiety (tu już chyba poprawnie imię Uśmiech ) i w dół wyciągiem krzesełkowym i autobusem na dół w okolice zostawionego auta niedaleko Varosmajor Uśmiech

Co do parkowań to jakoś mało trafiłem miejsc opisanych na forum po zachodniej części Dunaju. Większość na wschód. A nie wiem jak to ma się z dojazdem od południa dla mnie. No chyba, że na moim miejscu też byście raczej po tamtej stronie czegoś szukali to dajcie znać Uśmiech
Odpowiedz
#4
Tę trasę, w taki sposób pokonywaną, mam też za sobą i zgadzam się, że jest ona bardzo atrakcyjna. Jednakże jest też dość wymagająca: podejście od stacji kolejki na górę Jana jest forsowne i w dodatku nierówne, co utrudni jego pokonywanie zarówno wózkiem, jak i na malutkich dwuletnich nóżkach. Końcówka pod samą wieżę jest już asfaltowa, ale za to dużo bardziej stroma. Z drugiej strony, dałem sobie z tym radę po ponadtrzydziestoletniej pracy w fotelu i kilkunastu latach uprawiania głównie sportów lotniczych, z pilotem w ręku. Mieliśmy sygnały, że panie w zaawansowanej ciąży dają radę, więc pewnie aż tak źle nie jest.

W kwestii parkingów nie pomogę. Zwykle zostawiam auto na cały pobyt na Akácfa 60 i mam z głowy parkingowe kłopoty.
Odpowiedz
#5
Nie no raczej wózek odpada na takiej trasie, bo na wyciąg krzesełkowy raczej z wózkiem nie wejde Uśmiech A właśnie - czy tam są jakieś ograniczenia wiekowe/wzrostowe? Co by się nie okazało, że córki nie wpuszczą...
A co do malutkich nozek - to śmiga na nich aż miło Uśmiech Pewnie my też damy rade Uśmiech
Odpowiedz
#6
(07-07-2014, 1:38)aron48 napisał(a): ... w dół wyciągiem krzesełkowym ...
Libegő Budapest - Dzieci do lat 3 jeżdżą "gratis", obowiązek rodzica zadbać o bezpieczeństwo meleństwa.
Odpowiedz
#7
A jak tak naprawde wygląda w tygodniu obłożenie tej kolejki dziecięcej? Bez problemu się pod koniec sierpnia uda przejechać? Czy to raczej spora atrakcja i może zabraknąć biletów? Uśmiech Bo nie uśmiecha mi się z córą czekać na następny pociąg godzinę czasu jak na tą co przyjedziemy nie będzie miejsc Uśmiech
Odpowiedz
#8
Najwięcej chętnych jest zwykle w "łykendy".
Pod koniec sierpnia... po 25 sierpnia nie powinno być tłoczno, zwłaszcza w tygodniu.
Odpowiedz
#9
Dobra sprawdzimy Uśmiech a gdzieś czytałem, że podejście ścieżką od stacji kolejki Janoshegy do wieży widokowej jest dość strome i trudne. Prawda to? Czy dla kogoś, kto raczej na spacery po lesie lubi chodzić to poprostu będzie "trochę pod górę"? Uśmiech bo patrze na mapce, że to raptem kilometr....
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Camping Budapeszt rsobka 1 375 08-05-2023, 20:23
Ostatni post: Aattaa
  !5 lipca Budapeszt - "Odzyskaj swoją przyszłość" Waldek 0 363 28-02-2023, 2:04
Ostatni post: Waldek
  Budapeszt w filmie fvg 28 26,299 23-02-2023, 11:48
Ostatni post: alphayash
  Pokaz fajerwerków Budapeszt 27.08.2022 Waldek 0 451 28-08-2022, 0:01
Ostatni post: Waldek
  Kryzys energetyczny zmusza Budapeszt do oszczędności. Waldek 3 616 30-06-2022, 11:50
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości