Bieżące wydarzenia na Węgrzech
Nie wiem czy to już było: wczoraj otwarto 4 linię metra!

budapeszter codziennik
Odpowiedz
Dziś odbył się w Budapeszcie Marsz Pokoju i wiec Fideszu.
Odpowiedz
Zmarł Gyula Szabó, wybitny węgierski aktor, m.in. legendarny głos narratora z telewizyjnej serii Magyar népmesék (węg. bajki ludowe).
Odpowiedz
Sprawa dotyczy pośrednio bieżących wydarzeń, ale chyba nie ma potrzeby zakładania odrębnego wątku.

Dziś usłyszałem w radiowej "Trójce", że chyba w środę (tak mi się wydaje, przeszukałem stronę "Trójki", ale nie znalazłem zapowiedzi) będzie cykl poświęcony sytuacji na Węgrzech po wejściu do Unii Europejskiej, co się zmieniło, jakie są odczucia Węgrów, co ich zdaniem się poprawiło, a co nie. Mają być nadawane relacje reporterów przebywających na Węgrzech.

Gdyby ktoś usłyszał jakieś szczegóły, prośba o info.
Odpowiedz
I ja podłączam się do prośby andrasza.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
(14-04-2014, 18:07)andrasz napisał(a): (...)Dziś usłyszałem w radiowej "Trójce", że chyba w środę (tak mi się wydaje, przeszukałem stronę "Trójki", ale nie znalazłem zapowiedzi) będzie cykl poświęcony sytuacji na Węgrzech po wejściu do Unii Europejskiej, co się zmieniło, jakie są odczucia Węgrów, co ich zdaniem się poprawiło, a co nie. Mają być nadawane relacje reporterów przebywających na Węgrzech.

Potwierdzam, jutro tj. 16.04. po godzinie 12 będzie audycja o Węgrzech i Węgrach w Trójce.
Odpowiedz
No i kicha Smutek

Myślałem, że to będzie na zasadzie relacji z Węgier, tymczasem po krótkim wstępie bodajże Łukasza Walewskiego idzie normalna codzienna audycja "Za a nawet przeciw" Kuby Strzyczkowskiego, czyli dzwonią ludzie ze swoimi opiniami i jak zwykle w tej audycji jest to mieszanka głosów rozsądnych z różnym oszołomstwem, czekam tylko jak się dodzwonią "zawodowi" słuchacze (jakiś pan z Wałbrzycha i jakiś pan Paweł z Gdyni) którzy mają zdanie na każdy temat.

Co kilka wypowiedzi słuchaczy są głosy fachowców, którzy generalnie zauważają to co my już w różnych wpisach pisaliśmy (np. elektrownia w Paks, nacjonalizm Jobbiku, itp.).

PS. No i po audycji. Jak napisałem na początku - bez rewelacji. Jedyne co było dla mnie zaskoczeniem, to informacja (o ile dobrze usłyszałem) że Węgrzy mają obecnie najwyższą w Europie kwotę dotacji z Unii liczoną na głowę mieszkańca.
Odpowiedz
Węgry są coraz bardziej obecne w polskich mediach, także elektronicznych.
Dziś są obecne zarówno na stronie głównej "onet.pl".

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/skrajnie...o-pe/lyql4

(obok informacji o sukcesie wyborczym JOBBIK-u, przedstawiono także skróconą genezę powstania tej partii)

jak i "gazeta.pl"

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...BoxWiadTxt

(ciekawy wątek opisujący dzisiejsze słowa Orbana o konieczności zapewnienia m.in. prawa do samorządności 200 tys. Węgrom mieszkającym na Ukrainie).
Odpowiedz
Putin wprowadza w Rosji wegetarianizm. Nie dla psa kiełbasa.

embargo na węgierską kiełbasę
Odpowiedz
Dodajmy tylko - bo nie pada na ten temat nawet słowo w artykule, a sprawa ważna - że jest to odpowiedź na słowa Viktora Orbana o potrzebie przyznania autonomii i obywatelstwa Węgrom żyjącym na Ukrainie (Zakarpacie).
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 216 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 309 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 164 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 490 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Podsumowanie lutego na portalu Ambasady RP w Budapeszcie. Waldek 1 524 24-03-2023, 13:06
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości