Bieżące wydarzenia na Węgrzech
(12-05-2013, 15:55)rwmagyar napisał(a): Chyba 15 czerwca...

Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech
Odpowiedz
Witam,
Jeśli Orban powołał Urząd Ochrony Konstytucji to powinien zająć się posterunkiem policji dziewiątej dzielnicy w Budapeszcie. Już tłumaczę w czym rzecz: w zeszłym roku, gdy mieszkałem w IX dzielnicy miałem włamanie do samochodu, potem policja, zeznania itp.itd. Miesiąc temu dostałem list polecony z policji z Budapesztu z informacją, że śledztwo zostało umorzone. Pismo zostało napisane w imieniu Republiki Węgierskiej (Magyar Koztarsasag), a przecież zgodnie z nową konstytucją takiego państwa już nie ma, jest tylko Magyarorszag czyli "Węgry". Czyżby urzędowy sabotaż???
Odpowiedz
Cieszę się że Was rozbawiłem, ale nie rozumiem .... czy nie macie w swoim słowniku słowa chyba, czy miesięczny okres jest zbyt krótki na cokolwiek? W języku czeskim i słowackim wyraz ten oznacza wadę, ale my raczej magyarul.
Odpowiedz
Dla mnie miesiąc zupełnie by wystarczył. Nawet 3 dni byłyby OK.
Podejrzewam, że przedmówcy skleiły się dwie kartki w kalendarzu.
Oczko Oczko Oczko
A korzyści z oprowadzenia po polsku byłyby "chyba" znacznie większe, niż z darmowego wstępu, bo sama podróż i tak nie byłaby darmowa przecież.
Odpowiedz
Widzisz - miesiąc to zazwyczaj nie jest zbyt mało ale miesiąc wakacyjny to taki czas, gdzie przeważnie mamy już skonkretyzowane plany i raczej ciężko je zmieniać.... ale oczywiście mogę się mylić...
Odpowiedz
Wciąż mam utrudniony dostęp do Internetu, stąd późna reakcja. Usunąłem posty napisane nieczytelnie.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
PKP Cargo otrzymało certyfikat bezpieczeństwa część „B” od NHK, węgierskiego odpowiednika Urzędu Transportu Kolejowego. Dokument ten umożliwia polskiemu przewoźnikowi samodzielne wykonywanie przewozów towarowych na sieci kolejowej Węgier.
Odpowiedz
W tym roku w sobotę 22 czerwca na Węgrzech będzie zorganizowana noc muzeów.
Organizatorzy zapowiadają wiele tysięcy programów w ponad 300 miejscach.
Szczegółowe informacje po węgiersku i angielsku na stronie: http://muzej.hu/
Odpowiedz
Tak ma wygladać nowy stadion FTC w Budapeszcie.




Prace mają zacząć się w czerwcu tego roku. Termin oddania do użytkowania - jesień 2014. Planowany koszt inwestycji 13,5 miliarda forintów.
Odpowiedz
Największy zakład produkcyjny LEGO powstaje w Nyíregyháza.
Wartość inwestycji polegającej na rozbudowie działającego zakładu wynosi około 60 miliardów forintów.
Duńska firma posiada 5 zakładów produkcyjnych: dwa w Dani, jeden w Czechach, jeden w Meksyku i jeden na Węgrzech.
Nowy komplex produkcyjny zajmie teren około 100 hektarów, z czego powierzchnia części produkcyjnej to 12,2 hektara.
Produkcja w nowym zakładzie ma rozpoczać się w pierwszej połowie 2014 roku. Łączna liczba zatrudnionych po
zakończeniu inwestycji wzrośnie o 250 osób do 1500 pracowników.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 218 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 310 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 166 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 491 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek
  Podsumowanie lutego na portalu Ambasady RP w Budapeszcie. Waldek 1 535 24-03-2023, 13:06
Ostatni post: ember



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 16 gości