POLECAM / ODRADZAM - NOCLEGI
#81
Jeżeli bezpłatna rezygnacja na miesiąc przed pobytem to jak może być bez płatności z góry?
Nadchodzi 29. dzień przed pobytem i jak można nie zapłacić i nie mieć bezpłatnej rezygnacji?
Odpowiedz
#82
W Booking, część ofert, ma możliwość bezpłatnej rezerwacji, jeżeli tylko spełnisz podane warunki jak np. tutaj;
Apartments Villa Mićunović

https://www.booking.com/hotel/me/vila-mi...#hotelTmpl

Tak wiec jeżeli 15 dni przed terminem przyjazdu odwołasz rezerwację, to będzie bezpłatna. Jeżeli 1 - 14 dni odwołasz to zapłacisz 50%. Jeżeli nie odwołasz i nie pojawisz się w apartamencie zapłacisz za cały pobyt.
Oczywiście dla każdego pokoju/apartamentu/hotelu te warunki są różne, i najczęściej jest tak że masz np. dwie oferty na ten sam pokój/apartament, z których jedna (preferencyjna) z obniżoną ceną nie podlega odwołaniu rezerwacji, a druga z wyższą ceną ma taką możliwość. Dlatego każdą ofertę trzeba sprawdzać jakie są faktyczne warunki darmowej odmowy rezerwacji.

Apartments Beleni ma na bezpłatne odwołanie rezerwacji np. 7 dni.
Odpowiedz
#83
Ukłony dla wszystkich użytkowników, to mój pierwszy post tutaj, mam nadzieję, że we właściwym wątku (ponieważ nie znalazłem innego, nawiązującego do turystyki pieszej - jeśli takowy istnieje, mea culpa].

Do rzeczy:

15 marca planuję zacząć Niebieski Szlak [wyposażony w nogi i plecak ;-)] i będzie to moja pierwsza wizyta na Węgrzech. 

https://www.outdooractive.com/en/route/l...5051/#dm=1

Długość urlopu nie pozwoli mi na przejście go w całości, zatem mogę sobie pozwolić na 1 z 2 etapów. Albo Irott-ko -> Budapeszt albo Budapeszt -> Hollohaza. Pytania, na które odpowiedzi nie znalazłem [lub nie były one wystarczająco precyzyjne] to:

- jak wygląda baza noclegowa tego szlaku? Nie spodziewam się czegoś na wzór Camino [zarówna Hiszpania jak i Portugalia] gdzie co 25-35 km są schroniska / domy pielgrzyma / kwatery prywatne ale chciałbym mieć jako taki pogląd. Plus, tak czy tak dzięki możliwość "dzikiego" nocowania, idzie ze mną namiot.

- Czy Szlak jest na tyle popularny [globalnie ;-)], że znajomość ang. / niem. / ros. /  kreatywnego j. migowego ;-) / piktogramów w telefonie poratuje w potrzebie 4 litery? Jakie jest nastawienie Węgrów do osób nie posługujących się ich językiem? Do dla mnie dość ważne, ponieważ nie ukrywam, że włóczyłem się już po krajach, gdzie używanie angielskiego irytowało autochtonów ;-) Pytając o ang. nie mam na myśli naturalnie miejscowości stricte turystycznych czy też dużych ośrodków miejskich.

Z góry dziękuję za poświęcony czas.
Bartosz
Odpowiedz
#84
Angielski może być użyteczny w kontaktach z ludźmi przed 30. Węgrzy są przyjaźnie nastawieni do Polaków, jeśli nienachalnie dasz poznać, skąd pochodzisz, to już masz z górki. Oczywiście, jak wszędzie, warto wkuć "dzień dobry" i "dziękuję" dla ciepłego otwarcia i zakończenia konwersacji. Z n0clegami na prowincji i poza sezonem to słabo może być, nawet w wakacje jadąc tranzytem np. na Chorwację, trudno jest znaleźć n0cleg w  losowo wybranej miejscowości, jeśli nie jest ona atrakcyjna turystycznie.
We Francji, jak pytasz po angielsku, to masz wrażenie, że wszyscy są głusi. Uśmiech
Jak wrócisz - napisz, jak było! Powodzenia!
Odpowiedz
#85
saphyro - wyprawa po trasie Niebieskiego Szlaku to dobry pomysł, ale nie w środku marca. To zbyt wczesny termin, jeszcze w dzień jest dość chłodno, w nocy są przymrozki. W wielu gospodarstwach turystycznych, zwłaszcza tych wiejskich z tradycyjnym piecowym ogrzewaniem niechętnie przyjmują gości na 1-noc. Możesz nie znaleźć miejsca'noclegowego w zaplanowanej na odpoczynek miejscowości. Nie licz na to, że prześpisz się pod chmurką...
Trasa prowadzi po terenach przygranicznych, możesz być kontrolowanym przez patrole ...
Weź też poprawkę ze względu na obecną sytuację związaną z "koronawirusem". (+ grypa). Na Węgry (w chwili obecnej 7 chorych) koronawirus trafił z Iranu, Anglii i Włoch, przywieźli go obcokrajowcy. W ciągu ostatnich 24 godzin odwołano szereg 1-2 dniowych wycieczek, imprez i koncertów, prosi się w miarę potrzeby o ograniczenia związane z bezpodstawnym przemieszczaniem się. 
Poniżej mapki zachorowań:
--- koronawirus >>> https://www.idokep.hu/koronavirus
--- grypa >>> https://www.idokep.hu/influenza
Odpowiedz
#86
Witam  całe forum. Jestem tutaj nowy.  Flaga polska
W tym roku chciałbym odwiedzić Eger. Ineteresują mnie dokładnie campingi. Co byście mogli polecić ? Jakie baseny polecaie w tym mieście. Domki i apartamenty mile widziane. Jadę samochodem z przeczepą. Czy są capingi, na których moża wynająć własną parcelę ?? 
DZiękuję i pozdrawiam .
Odpowiedz
#87
(13-06-2022, 12:24)toomek01 napisał(a): Witam  całe forum. Jestem tutaj nowy.  Flaga polska
W tym roku chciałbym odwiedzić Eger. Ineteresują mnie dokładnie campingi. Co byście mogli polecić ? Jakie baseny polecaie w tym mieście. Domki i apartamenty mile widziane. Jadę samochodem z przeczepą. Czy są capingi, na których moża wynająć własną parcelę ?? 
DZiękuję i pozdrawiam .
Witaj na forumie !
Mam nadzieję że już wcześniej zapytałeś wujka o kampingi w Egerze.
Jakby nie szukać, to  ciągle wyskakuje tylko Tulipan, położony przy wejściu do Doliny Pięknej Pani.
Kiedyś był jeszcze drugi kamping , na peryferiach północnych , ale teraz żadne mapy go nie wykazują.
.............
a jednak nadal zacząłem męczyć wujka i takie mi wyskoczyło
AÉS Winecamping - Eger
-------------
aha , a stronka jet niżej
wygląda na kamping dla winiarzy
https://almagyar.hu/borkemping/
.................
nie mogę rozgryźć tej stronki, może ktoś pomoże ?
Jest oczywiście tylko w najlepszym z języków, znaczy węgierskim
nie mogę znaleźć dokładnej oferty pobytowej (jest zdjęcie namiotu?) a przyczepa ? kamper ?
Jakie są ceny pobytu ???
Odpowiedz
#88
(13-06-2022, 19:31)Mamut napisał(a): wygląda na kamping dla winiarzy
https://almagyar.hu/borkemping/
(...)

Kamper (LAKÓAUTÓ)
Jesteśmy w stanie zabezpieczyć miejsce i infrastrukturę dla 4 kamperów jednocześnie w okolicy tarasu winnego. Jest możliwość podłączenia do prądu i wody. Wodę ciepłą i zimną i toalety znajdziecie w głównym budynku odległym około 20 metrów
Ceny:
Kamper 4500 Ft za dzień plus 3000 Ft za osobę za noc.
Namiot (SÁTOR)
Opłata za namiot 3500 Ft za dzień plus 3000 Ft za osobę za noc.
Jest możliwość podłączenia energii elektrycznej do namiotu. Toalety i prysznice w budynku głównym.
Parking za darmo.
Dzieci do lat 3 za darmo.
Opłata turystyczna 500 Ft d osoby za noc.
Goście do lat 18 nie wnoszą opłaty turystycznej.
Odpowiedz
#89
(14-06-2022, 3:24)Waldek napisał(a):
(13-06-2022, 19:31)Mamut napisał(a): wygląda na kamping dla winiarzy
https://almagyar.hu/borkemping/
(...)

Kamper (LAKÓAUTÓ)
Jesteśmy w stanie zabezpieczyć miejsce i infrastrukturę dla 4 kamperów jednocześnie w okolicy tarasu winnego. Jest możliwość podłączenia do prądu i wody. Wodę ciepłą i zimną i toalety znajdziecie w głównym budynku odległym około 20 metrów
Ceny:
Kamper 4500 Ft za dzień plus 3000 Ft za osobę za noc.
Namiot (SÁTOR)
Opłata za namiot 3500 Ft za dzień  plus 3000 Ft za osobę za noc.
Jest możliwość podłączenia energii elektrycznej do namiotu. Toalety i prysznice w budynku głównym.
Parking za darmo.
Dzieci do lat 3 za darmo.
Opłata turystyczna 500 Ft d osoby za noc.
Goście do lat 18 nie wnoszą opłaty turystycznej.
Dzięki za konkretną odpowiedź.
A tak przy okazji zrobiłem sobie porównanie,
bo tydzień temu opłacałem pobyt kampera (3 osoby+przyłącz) na kampingu w Ciechocinku za 65 zeta
a ile tu by wyszło ...?
4500 +3x300 + 3x500 = 15000 HUF czyli ok 170 zeta
Odpowiedz
#90
Dzień dobry fajny nocleg w niryghazie mozecie polecić 2 dorosłe +2 dzieci ?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  objazdówka po Węgrzech, noclegi lengyel 5 6,637 21-11-2012, 21:32
Ostatni post: Paweł



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości