Katowice-Balaton pkp
#1
Jak w temacie, czy ktoś orientuje się jak dojechać z Katowic do Balatonu? Na pewnej stronie czytałam, że w sezonie jest bezpośrednie połączenie, jednak nie wiem do jakiej konkretnie stacji to połączenie ma niby jechać... Wiem, że normalnie dojedzie się do Budapesztu, ale co potem Szeroki uśmiech I jeszcze czy ktoś wie jakie są mniej więcej ceny biletów, bo znalazłam tylko informacje na temat cen Warszawa-Budapeszt ew. Kraków-Budapeszt. Jeżeli był już taki wątek to przepraszam, ale szukałam i widziałam tylko porady dotyczące trasy samochodowej, jeśli jednak coś przegapiłam to byłabym wdzięczna za link do wątku Oczko
Odpowiedz
#2
(11-08-2014, 16:46)kasia2511 napisał(a): Jak w temacie, czy ktoś orientuje się jak dojechać z Katowic do Balatonu? Na pewnej stronie czytałam, że w sezonie jest bezpośrednie połączenie, jednak nie wiem do jakiej konkretnie stacji to połączenie ma niby jechać... Wiem, że normalnie dojedzie się do Budapesztu, ale co potem Szeroki uśmiech I jeszcze czy ktoś wie jakie są mniej więcej ceny biletów, bo znalazłam tylko informacje na temat cen Warszawa-Budapeszt ew. Kraków-Budapeszt.

Nie ma takiego bezpośredniego połączenia... należy jechać z przesiadką w Budapeszcie... Pociągi z Warszawy /Katowice, Kraków/ przjeżdżają na dworzec Keleti. Z dworca Keleti masz dwa pociągi pospieszne nad Balaton - 10.2o /do Fonyód/ i 18.15 - jadący wzdłuż Balatonu do Splitu.
Aby dojechać nad Balaton, należy dostać się na dworzec Déli. Od stacji Keleti jest metro, jedziesz do końca - Déli pályaudvar /Déli Pu./ Cena biletu na IC - 2555 Ft, poc pospieszny / 2375 Ft.
Odpowiedz
#3
A Budapest- Kelenföld zamiast Deli? Bo jak wyszukuje połączenia to wychodzi mi ten dworzec i stamtąd chyba częściej jeżdżą
Odpowiedz
#4
Prawie wszystkie pociągi z Budapesztu nad Balaton startują z dworca południowego czyli Déli pu. Następną stacją jest Kelenföld, gdzie można się dosiąść.
Odpowiedz
#5
Okej, dzięki Oczko I z tego co widziałam na innym wątku to dalej można oczekiwać 50% zniżki na polską legitymacje studencką?
Odpowiedz
#6
(11-08-2014, 22:14)kasia2511 napisał(a): ... można oczekiwać 50% zniżki na polską legitymacje studencką?

Jeśli jest ważna, tak. Oprócz tego: od piątku do niedzieli osoby poniżej 26. roku życia maję gwarantowana zniżkę kolejową w wysokości 33%.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Katowice - Szeged Rufik2001 21 6,960 05-08-2021, 19:46
Ostatni post: Rafał
  Dojazd nad Balaton magdasta 2 3,066 16-07-2020, 12:07
Ostatni post: Pudelek
  Z południa Polski nad Balaton wojtekprestige 2 2,776 18-06-2019, 18:38
Ostatni post: Sztasek
  KATOWICE - BALATONLELLE Ona 2 3,261 20-08-2017, 11:45
Ostatni post: Ona
  Trasa: Katowice - Balatonlelle przemekp 3 3,341 08-08-2017, 21:39
Ostatni post: makgajwer



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości