Metro w Budapeszcie - bilety, przesiadki
#1
Wracam jutro tj. 18.08.2014 z Budapesztu do Katowic przez Bratysławę. Mam prośbę do znawców tematu o potwierdzenie tego co ustaliłem:

1. Z hotelu z ulicy Zolyomi mam busa np. 139 z przystanku Feherlo utca do Deli pu.
2. z Deli pu. mogę przesiąść się na metro M2 do Keleti pu. i jadę bezpośrednio do dworca Keleti

Czy jadąc metrem mogę napotkać na jakieś przesiadki np. na busa z różnych powodów? (np. remont odcinka metra)

Wiem, że bilet na busa kosztuje 350 HUF na przejazd, a ile na metro? Gdzie znajdę tę informację?

Będąc na Keleti mam pociąg do Bratysławy o 11.25 (sprawdziłem na rozkładzie MAV) i chyba to pociąg do Pragi - czy rozkłąd internetowy jest dokładny? Bo nie wiem na ile wcześniej jechać na Keleti.


W Bratysławie będę po 14, a Polskiego Busa mam o 23.59 Smutek czy do centrum jest dalego? Może zostawiłbym bagaże na dworcu i pochodził troszkę.
Odpowiedz
#2
Możesz autobusem numer 8 albo 8a ( kierunek Bosnyák tér) dojechać bezpośrednio z Zómolyi út na dworzec Keleti. Wedle rozkładu jazdy zajmie to 16 minut.
Odpowiedz
#3
(17-08-2014, 20:38)Ribizli napisał(a): Możesz autobusem numer 8 albo 8a ( kierunek Bosnyák tér) dojechać bezpośrednio z Zómolyi út na dworzec Keleti. Wedle rozkładu jazdy zajmie to 16 minut.

ooo tego nie wiedziałam bo na przystanku akurat 8 i 8A rozkłady były niewidoczne (spadły z tablicy za rozkład 139)

znalazłem teraz rozkład i skorzystam z 8 Uśmiech tłumacze to wszystko na translatorze ...

Aha czy muszę na walizkę kupować bilet?
Odpowiedz
#4
(17-08-2014, 21:15)kris74 napisał(a): ...

Aha czy muszę na walizkę kupować bilet?

Nie musisz kupowac biletu przy dwoch sztukach bagazu o wymiarach
do 40x50x80 cm.
Odpowiedz
#5
(17-08-2014, 20:05)kris74 napisał(a): W Bratysławie będę po 14, a Polskiego Busa mam o 23.59 Smutek czy do centrum jest dalego? Może zostawiłbym bagaże na dworcu i pochodził troszkę.

Nie jest daleko więc spokojnie możesz a nawet powinieneśOczko - natomiast jest trochę drogi z dworca pkp na dworzec autobusowy tylko cholera nie wiem czy na autobusowym jest przechowalnia bo na pewno lepiej było by z pkp, komunikacją dostać się na autobusowy , zamknąć toboły na autobusowym i stamtąd iść na miasto

Z PKP na dworzec autobusowy dojedziesz trolejbusem 210 aczkolwiek wypadało by się dowiedzieć czy jest tam przechowalnia.
Odpowiedz
#6
Dzięki wielkie Szeroki uśmiech zostawię bagaże na dworcu kolejowym, bo tam są szafki na przechowanie bagażu, potem trolejką na busa pojadę.
Odpowiedz
#7
No, w sumie masz tyle czasu że spokojnie zwiedzisz stare miasto, możesz na zamek się wspiąć(szału nie robi ale widoki jakieś tam są), wrócisz po bagaże, dojedziesz na autobusowy i pewnie się jeszcze nieźle wynudziszOczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 251 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,778 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,233 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 281 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,459 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości