Wózkiem inwalidzkim po Budapeszcie
#1
Witam serdecznie,
Wybieram się z rodzinką do tego pięknego miasta po raz pierwszy dlatego mam do Was "Starych bywalców" tego miasta parę pytań.
1. Gdzie najlepiej w centrum się zatrzymać (która dzielnica będzie optymalna) propozycje hoteli, apartamentów mile widziane (co do wejścia to może być trochę schodów, to nie problem bo jadę z synem i damy radę Uśmiech
2. Jak na obecną chwilę wygląda komunikacja miejska (wiem, że metro odpada, a jak sprawa wygląda z autobusami i tramwajami, czy są niskopodłogowe)
3. Co warto zobaczyć, nie mam zielonego pojęcia co jest warte zobaczenia.
4. Jakaś fajna lokalna knajpka z regionalnym jedzeniem - co warto zjeść
5 Jest jakiś fajny basen termalny?

Na razie to chyba wszystkie pytania, pewnie w trakcie dyskusji nasuną się nowe Uśmiech
Nadmieniam, że chcemy spędzić w Budapeszcie 3-4 dni.
Odpowiedz
#2
(10-11-2014, 13:21)Tomek_Poznań napisał(a): - wiem, że metro odpada ...

Skąd ta wiedza?
Przez jeden weekend w 2012 jeździliśmy metrem z koleżanką na wózku. IMO nie było większych utrudnień.
Polecam tę stronę (po angielsku).
Tak jak napisał autor, strona budańska jest pagórkowata, więc raczej polecam Peszt.
O knajpkach i termach masz wątki i trudno coś nowego dodać.
Odpowiedz
#3
Czyli w metrze są windy? Gdzieś wyczytałem, że tylko schody ruchome.
Odpowiedz
#4
(10-11-2014, 17:18)Tomek_Poznań napisał(a): Czyli w metrze są windy? Gdzieś wyczytałem, że tylko schody ruchome.

Z windami na starych trasach jest słabo, pamiętam na Deáku i Mexikói.
Ale jak tylko wjeżdżaliśmy na stację pracownik blokował kółka i sam zjeżdżał na dół pod metro.
Szybko i sprawnie było i Krystyna nie bała się.
Tylko nowa M4 ma windy na wszystkich przystankach - takie info było w TV.
Odpowiedz
#5
http://bkv.hu/en/physically_challenged/. Jest też wersja niemiecka
Odpowiedz
#6
A w której dzielnicy najlepiej szukać noclegu?
Odpowiedz
#7
Nadszedł dzień wyjazdu, gdzie polecacie jeść regionalne potrawy i jak się nazywają Uśmiech
Macie jakiś link na baseny na Wyspie Św. Małgorzaty?
Odpowiedz
#8
(08-08-2015, 11:30)Tomek_Poznań napisał(a): Macie jakiś link na baseny na Wyspie Małgorzaty?

Stary...NOWY OBIEKT
Odpowiedz
#9
Kopaszi Gát és Lágymányosi Öböl ... to nowe i atrakcyjne miejsce w Budapszcie (Újbuda).
Położone ZOBACZ NA MAPIE z wirtualnym spacerem TUTAJ + inne Uśmiech ...
Doskonałe miejsce na odpoczynek, rekreację, przystosowane dla osób niepełnosprawnych (prawie na całym terenie, z niewielkimi wyjątkami). Położone nad niewielką zatoką, jest też i mała "plaża" Oczko. Widziałem ludzi zmoczonych - ale czy wolno się kąpać, tego nie wiem. Następnym razem zapytam. Wolno chodzić po trawie. Psów wprowadzać nie wolno - wyjątek niewielki wybieg.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 252 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,800 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,239 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,478 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości