Złotówki, Forinty czy Euro? - Półroczny wyjazd do Budapesztu
#1
Witam Was serdecznie,

Mam pytanie do osób, które mieszkają w Budapeszcie lub mają doświadczenie i wiedzę na temat tego jaką walutą najbardziej opłaca się posługiwać w Budapeszcie. Zastanawiam się intensywnie nad kilkoma rozwiązaniami.

1. Zabrać ze sobą i wymienić złotówki na forinty, w kantorze w Budapeszcie,
2. Zabrać ze sobą i wymienić euro na forinty, w kantorze w Budapeszcie,
3. Używać euro (chyba najmniej opłacalny biznes?).

Z tymi dwoma punktami wiążą się następne pytania:

a) czy używać karty debetowej przy wyciąganiu pieniędzy w bankomacie i czy używać jej tam gdzie się da,

b) otworzyć konto walutowe w EUR i korzystać z tej waluty na terenie Budapesztu.

Od razu chciałbym zaznaczyć, że jestem w posiadaniu obu walut i zastanawiam się nad bardziej opłacalną wersją. Nie mam doświadczeń w podróżach międzynarodowych, a tym bardziej żadnych z mieszkaniem w obcym kraju. Do Budapesztu jadę na wymianę studencką.

Proszę Was bardzo o pomoc w rozwiązaniu tego dylematu, o porady dotyczące pobytu w Budapeszcie i cenne wskazówki jeżeli takich możecie udzielić, nie tylko związanych z zadanym mi pytaniem, na co uważać, gdzie i jak szukać mieszkania. Jeżeli jest gdzieś na forum podobny temat, przepraszam. Poproszę tylko o link.
Odpowiedz
#2
(09-01-2015, 1:37)kamo99 napisał(a): Jeżeli jest gdzieś na forum podobny temat, przepraszam. Poproszę tylko o link.
Jest podobny temat
I też ma w tytule złotówki i forinty
Szkoda prądu i to z dwóch powodów:
1. Już było
2. Nie podajesz praktycznie żadnej informacji umożliwiającej sensowną pomoc
- "mam złotówki" - w jakim banku?
- "mam EUR" - w jakim banku?
- "karta debetowa" - jakiego banku?

Teraz wędka, ale w skrócie. Dobre przeliczniki dają:
- karta debetowa Citibanku przypięta do konta w EUR; ale opłaty dla bankomatów zależą od rodzaju konta
- karta kredytowa dawnego Polbanku obecnie Raifi Polbank; ale nie nadaje się do bankomatów i nowych chyba nie wydają, tzn. wydają ale już nie tak dobre;
- karta debetowa Alior Kantor, ale ta do konta w USD
Odpowiedz
#3
Konto zwykłe i walutowe w mbanku, karta bankowa również z mbanku. Dzięki za odpowiedź, będę przeszukiwał forum..
Odpowiedz
#4
(09-01-2015, 9:11)Slavekk napisał(a): ...Jest podobny temat
I też ma w tytule złotówki i forinty

I też jest w tym samym dziale, na jego pierwszej stronie. Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wymiana waluty [złotówka, forint, euro, itd.] gryfus 673 471,504 21-06-2023, 11:51
Ostatni post: Waldek
  Forinty węgierskie (HUF) - banknoty i monety fvg 79 92,477 24-07-2022, 10:43
Ostatni post: ex-komar
  Winietki - przez Słowację do Budapesztu wiiktor11 29 15,542 20-08-2019, 8:25
Ostatni post: tkoko
  Potrzebuję pomocy - zepsuł nam się samochód, okolice Budapesztu MonikaMonika 3 2,315 27-07-2019, 22:23
Ostatni post: Kamjon
  Tani przelew w EURO na Węgry maciej.h 7 5,641 20-07-2016, 22:06
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości