Książki do nauki
#31
za 50-60 zł i z płytą... to chyba jedynie samouczki. Do głowy przychodzą mi teraz dwa: Zsuzsa Pontifex: Język węgierski dla początkujących [kurs z płytą cd] oraz samouczek wydany przez wydawnictwo EDGARD: Węgierski. Kurs podstawowy
jeśli chodzi o podręczniki, to raczej [chyba że na allegro] ich w Polsce nie kupisz
polecam lekturę całego tego wątku!!! myślę, że wiele Ci to wyjaśni/rozjaśni/pomoże
Odpowiedz
#32
Książka Zs. Pontifex - Język węgierski dla początkujących ma płytę, kosztuje 39,99zł i jest do nabycia w warszawskim Empiku, więc jest to propozycja dla Ciebie. Musisz jednak być czujny. Książka jest dobrze skonstruowana, ale ma źle dobrane słownictwo, a płynność mówienia po 18 lekcjach (na 21) jest zerowa, żeby nie powiedzieć ujemna (być może to moja wina, że za mało trenowałem mówienie po węgiersku i nie osłuchiwałem się z językiem). Ponadto brakuje w niej czegoś, co pozwoliłoby na lepsze poznanie wielu skomplikowanych i bliźniaczo podobnych końcówek deklinacji oraz koniugacji (są tylko nieciekawe tabele z przykładami).

Jeżeli ktoś jest uparty, to na pewno nauczy się także z tej książki, ale podejrzewam, że inne mogą być dużo lepsze.

Czy mógłby ktoś wskazać mi te niedociągnięcia językowe w książce? Chciałbym je uzupełnić.
Odpowiedz
#33
W temacie KSIĄŻKI DO NAUKI jak znalazł! Tym razem coś dla zaawansowanych:
Novotny Júlia, Nagy Ágnes: Felsőfokon magyarul
do pobrania w formacie pdf: http://mek.niif.hu/03300/03311/pdf/
Odpowiedz
#34
(28-03-2013, 12:15)agi napisał(a): W temacie KSIĄŻKI DO NAUKI jak znalazł! Tym razem coś dla zaawansowanych:
Novotny Júlia, Nagy Ágnes: Felsőfokon magyarul
do pobrania w formacie pdf: http://mek.niif.hu/03300/03311/pdf/

Polecam! Dobre materiały! Uśmiech
Odpowiedz
#35
Paskin, jestem dziewczyną.Uśmiech Właśnie się zastanawiałam czy wybrać książkę pani Pontifex czy wydawnictwa Edgard. Problem w tym, że ta druga to tylko kurs dla początkujących więc nie wiem z czego uczyłabym się dalej. Myślałam o zakupie któreś z tych+ Zwięzłą gramatykę języka węgierskiego pana Mroczki, ale po przeczytaniu całego wątku sama nie wiem. A są jakieś godne polecenia droższe? Jeśli tak to może uda mi się naciągnąć rodzinkę na ten bardzo praktyczny prezent imieninowy. Uśmiech
Odpowiedz
#36
może hungarolingua? kilka czesci jest.
Odpowiedz
#37
Ale hungarolingua chyba jest po węgiersku, a ja chciałabym coś z tej książki zrozumieć. W tym tygodniu przejdę się po mieście i zobaczę co oferują pobliskie księgarnie. Nie ma co marzyć o książce, której nigdzie nie kupię.
Odpowiedz
#38
eee... z tego, co pamietam, to polecenia sa tam po angielsku. zdaje sie, ze i niemiecka wersja jest. chyba, ze juz zle pamietam :p
Odpowiedz
#39
Jak po angielsku to może się skuszę. Nawet jeśli ja nie zrozumiem poleceń to mama posłuży mi za tłumacza. Dzięki za pomoc Kamjon. Uśmiech Jak coś kupię to podziele się informacją.
Odpowiedz
#40
Wydaje mi się, że w księgarniach na terenie Polski można dostać jedynie samouczki [z definicji tylko na poziom podstawowy] i rozmówki. Osobiście nie spotkałam się z żadnym podręcznikiem.
Jeśli myślisz bardzo perspektywicznie o języku węgierskim, to rób wszystko, by w Twoje ręce trafiła Hungarolingua. Podręcznik ma 3 części, które doprowadzą Cię do poziomu B2. Do tego serię trzech części wzbogaca bliźniacza książka poświęcona językowi handlowemu. Do każdego podręcznika są ćwiczenia. Wady: brak poleceń i objaśnień (w cz. 1 i 2)- to niby ułatwia, bo z podręcznika może się uczyć przedstawiciel każdej nacji, ale z drugiej strony uniemożliwia samodzielną naukę.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  kursy do nauki czelak 2 4,582 11-12-2021, 13:45
Ostatni post: Jakikolwiek
  pytanie na początek nauki emilyana 2 4,606 31-03-2015, 17:55
Ostatni post: poimandres
  skuteczna metoda nauki języka węgierskiego pablosmaximos 22 34,689 13-07-2013, 23:37
Ostatni post: xxx
  inne materiały do nauki języka malika_12 4 7,253 17-07-2012, 21:01
Ostatni post: fvg



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości