Książki do nauki
#41
Dobra, wybieram hungarolinguę. Zapytam się koleżanki czy mi kupi w Egerze. Ile to w ogóle kosztuje w forintach? Agi, myślę o tym języku perspektywicznie bo chciałabym kiedyś tam mieszkać.
Odpowiedz
#42
(31-03-2013, 15:32)agi napisał(a): Wady: brak poleceń i objaśnień (w cz. 1 i 2)- to niby ułatwia, bo z podręcznika może się uczyć przedstawiciel każdej nacji, ale z drugiej strony uniemożliwia samodzielną naukę.

A to sorry, mój błąd - wydawało mi się, ze po angielsku to jest Uśmiech
Odpowiedz
#43
Niestety. Książka jest pozbawiona jakichkolwiek poleceń i objaśnień - te pojawiają się dopiero w 3. części i podręczniku do języka handlowego. Gramatyka została objaśniona w oddzielnej książeczce "Hungarolingua - A Practical Hungarian Grammar" - dostępne u żródła, tj. wydawnictwa lub księgarniach węg. po angielsku/niemiecku/włosku/francusku/japońsku/estońsku/węgiersku.
Jeśli kogoś interesuje pełna oferta tych książek, to niech wejdzie na tę stronę http://www.nyariegyetem.hu/bp/tananyag.php a potem kliknie na "Megrendelő letöltése" pod opisem - wyświetli się cała seria tych podręczników. Razem z aktualnymi cenami.
Nie pytajcie, jak jest z zamawianiem! - nie wiem! nigdy nie zamawiałam - zawsze kupowałam w księgarniach w Bp., ale na 100% da się to jakoś rozwiązać
Odpowiedz
#44
Dzięki za pomoc. Uśmiech
Odpowiedz
#45
To ja Was jeszcze trochę pomęczę.Uśmiech Lepiej kupić Hungarolinguę czy Halló itt magyarország? Ile one mają części i ile warto kupić na początek? Czy mają dołączone płyty? W jakim języku najlepiej kupić?Zdziwiony
Odpowiedz
#46
Halló itt magyarország ma dwie części. Płyta jest, ale nie wiem, czy dołączana do podręcznika, czy do książki dla nauczyciela. No i - jak już wspominaliśmy - nie ma ona wersji językowych do wyboru. Opracowana jest w ten sposób, że nie ma tam żadnego innego języka poza węgierskim. Choć może brzmieć strasznie, to da się z tego korzystać. Szczególnie, gdy możemy liczyć na pomoc osoby znającej język.

Wydaje mi się, że do samodzielnej nauki lepsza będzie Hungarolingua. Dodatkowo bardziej przypomina ona podręczniki do nauki innych języków (np. angielskiego). Mam na myśli sposób prezentacji wiedzy.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#47
A hungarolingua ma dołączoną płytkę? No i ile ona kosztuje bo nie wiem ile części na mi kupić koleżanka. Ile cieści warto kupić za pierwszym razem? Przepraszam, że Was tak męczę, ale informacje o tej książce znalazłam tylko na węgierskich stronach, z których nic nie rozumiałam. Oczko
Odpowiedz
#48
W jednej z większych węgierskich księgarni - Libri - cena tego podręcznika wynosi 4.688 Ft (~65 zł). O płycie nic nie piszą.

Proponuję zamówić pierwszą część. Jeśli Ci się spodoba, sięgniesz po następne Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#49
(19-08-2012, 13:09)rrrmaster napisał(a):
(05-06-2012, 16:43)moziba napisał(a): Dużym zdziwieniem dla mnie był fakt, że postacią słownikową czasowników jest 3. osoba liczby pojedynczej. Tymczasem w słowniczku Panamroczkowego samouczka każdy czasownik kończy się na -ni.

Ale „rzeka i jej brzeg” pomogły mi zrozumieć dzierżawczość.

Jeszcze lepsze są "wyniki pracy pracowników" Uśmiech

Pokazałem niedawno Mroczka moim węgierskim znajmomym. Przez chwilę stała się sensacją towarzyską, wszyscy chcieli dostać tekst o przodowniku pracy, który przekracza normę, bo dostał nowe narzędzia od majstra...
Odpowiedz
#50
Ja do całości wymienionej literatury dodałabym "Colloquail Hungarian" The Complete Course for Beginners. Link TU która dla mnie wydała się łatwiejsza do przebrnięcia oraz która ma w sobie również podstawowe informacje gramatyczne. Służę plikiem pdf, który mogę wysłać zainteresowanym (przy czasie spróbuję wrzucić go tu do ściągnięcia). Pozdrawiam słonecznie z Egeru Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  kursy do nauki czelak 2 4,580 11-12-2021, 13:45
Ostatni post: Jakikolwiek
  pytanie na początek nauki emilyana 2 4,603 31-03-2015, 17:55
Ostatni post: poimandres
  skuteczna metoda nauki języka węgierskiego pablosmaximos 22 34,685 13-07-2013, 23:37
Ostatni post: xxx
  inne materiały do nauki języka malika_12 4 7,249 17-07-2012, 21:01
Ostatni post: fvg



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości