Ubezpieczenie na czas pobytu na Węgrzech
#11
Wiecie coUśmiech

w sumie to tak się zastanawiam i mnie chodzi tylko o ubezpiecznie na czas pobytu na Węgrzech czyli jakby nie daj Boże coś nam się stało, assistance itp
więc nie wiem czy banki się tym zajmuja?
Odpowiedz
#12
(27-03-2015, 20:59)PannaMigotka napisał(a): Wiecie coUśmiech

w sumie to tak się zastanawiam i mnie chodzi tylko o ubezpiecznie na czas pobytu na Węgrzech czyli jakby nie daj Boże coś nam się stało, assistance itp
więc nie wiem czy banki się tym zajmuja?

Cytat z Wikipedii: "Ubezpieczenie assistance – dobrowolne ubezpieczenie mające na celu zapewnienie ubezpieczającemu określonej pomocy (np. technicznej, medycznej, informacyjnej) w nieoczekiwanych zdarzeniach losowych, związanych głównie z następującymi obszarami: transport samochodowy, podróże, zdrowie, dom, rodzina. Usługa jest często dodatkiem do produktów bankowych (np. rachunków osobistych, kart kredytowych) lub innych produktów ubezpieczeniowych (np. ubezpieczeń komunikacyjnych, turystycznych oraz mieszkaniowych)".

Wystarczy zatem przejrzeć w sieci oferty największych ubezpieczycieli i np. internetowo obliczyć składkę w zależności od tego kogo, bądź co, chcesz ubezpieczyć. W ubiegłym roku korzystałem z ubezpieczenia turystycznego dla całej rodziny na 7 dni na Węgry, (2 osoby dorosłe, 2 dzieci) w jednym z banków. Zapłaciłem 92 zł. W tym roku skorzystam z oferty ubezpieczenia turystycznego na takie sam okres, ale u jednego z dużych ubezpieczycieli. Składka wyniesie mnie ok, 96 zł.
Odpowiedz
#13
Nie bardzo rozumiem po co Wam dodatkowe ubezpieczenie. Przecież wystarczy wyrobić sobie kartę EKUZ.
Odpowiedz
#14
Ja też się zastanawiam po co ta dyskusja przecież wystarczy karta EKUZ Jeżdżę na Węgry od 18 lat i i do głowy mi nie przyszło aby wykupywać dodatkowe ubezpieczenie .Ale przezorny zawsze ubezpieczony Uśmiech wiec jak ktoś ma się czuć bezpieczniej po wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia to wcale go nie chce od tego odwodzić
Odpowiedz
#15
(27-03-2015, 23:17)wojti76 napisał(a): Ja też się zastanawiam po co ta dyskusja przecież wystarczy karta EKUZ Jeżdżę na Węgry od 18 lat i i do głowy mi nie przyszło aby wykupywać dodatkowe ubezpieczenie .Ale przezorny zawsze ubezpieczony Uśmiech wiec jak ktoś ma się czuć bezpieczniej po wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia to wcale go nie chce od tego odwodzić

Nie we wszystkich sytuacjach wystarczy karta EKUZ. Cytat z informacji dotyczących opieki zdrowotnej na Węgrzech, dołączonych do karty EKUZ: "UWAGA!
EKUZ nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do Polski oraz obowiązujących na Węgrzech opłat za świadczenia medyczne,
dlatego aby uniknąć obciążenia tymi kosztami, wskazane jest wykupienie dodatkowego prywatnego ubezpieczenia".
Odpowiedz
#16
(28-03-2015, 6:56)polijerry napisał(a): Nie we wszystkich sytuacjach wystarczy karta EKUZ. Cytat z informacji dotyczących opieki zdrowotnej na Węgrzech, dołączonych do karty EKUZ: "UWAGA!....
Nigdy dotąd nie wyrabiałem EKUZ, bo nie wierzyłem, że w eurobałaganie takie coś może działać - i widzę, że miałem rację. Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#17
(27-03-2015, 22:53)Ribizli napisał(a): Nie bardzo rozumiem po co Wam dodatkowe ubezpieczenie. Przecież wystarczy wyrobić sobie kartę EKUZ.

Wpisz w wyszukiwarkę "wystarczy EKUZ" i poczytaj w wynikach wyszukiwania.
Może zauważysz jaką bzdurę palnęłaś Oczko
Odpowiedz
#18
Ribizli to dziewczyna.
Odpowiedz
#19
(28-03-2015, 16:43)eplus napisał(a): Ribizli to dziewczyna.
Tak
Oczko
Odpowiedz
#20
Może napiszę tak: dużo podróżuję i ja wyrabiam tylko kartę EKUZ. Mam tę dodatkową przewagę, że mój zawód wyuczony daje mi więcej luzu niż większości podróżnikom. Tym samym, należy pamiętać, że nie jesteście w stanie ubezpieczyć się na wszystkie możliwości. Jeśli daje Wam to większy komfort psychiczny, to ubezpieczajcie się dodatkowo! Jest masę banków i towarzystw ubezpieczeniowych, które na Was czekają! Szerokiej drogi!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,294 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,778 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości