Ubezpieczenie na czas pobytu na Węgrzech
#31
(30-09-2015, 0:04)LuckyLuck napisał(a): EKUZ daje Ci taką ochronę jak obywatelowi kraju, w którym przebywasz. Tak więc jeżeli on musi za coś płacić, Ty również. To akurat dość poważny argument za ubezp. turystycznym.

Karta EKUZ - udając się za granice Polski, przynajmniej ta jedna karta (obowiązkowo) powinna być w kieszeni. Odnośnie pozostałych możliwości ubezpieczniowych, to już każdy indywidualnie niech podejmie decyzję. Wiadomo, dodatkowe ubezpieczenie związane jest z pewnymi kosztami...
Na Węgrzech, na Słowacji, w Austrii miałem "spotkania" ze służbami zdrowotnymi - na samym początku proszono o kartę EKUZ i dowód tożsamości... i było po sprawie.

(30-09-2015, 0:04)LuckyLuck napisał(a): ...jazda autem - bo wtedy masz też zabezpieczony assistance, a tego Ci żaden EKUZ nie załatwi.

Od wielu-wielu lat opłacam OC + zielona karta - dla ubezpieczyciela jestem dobrym, płacącym klientem. Assistance nigdy nie miałem... było kilka awarii auta, ale te drobnostki (groszowe wydatki) naprawił miejscowy serwiz.
Odpowiedz
#32
OC + Zielona Karta + EKUZ (przydaje się tylko w krajach UE) + ISIC/EURO26 z ubezpieczeniem. Chyba jeden z najlepszych zestawów (ISIC planuję wyrobić). Uśmiech
Odpowiedz
#33
Zawsze też mam prywatne ubezpieczenie od zdarzeń losowych, obejmujące wszystkie kraje UE, dzięki czemu spokojna jestem.
Odpowiedz
#34
Koledzy,czy nadal jest potrzebna Zielona Karta przy wyjazdach do krajów Unii Europejskiej,czy tylko poza Unią? Dodgy
Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
Odpowiedz
#35
(09-03-2016, 19:16)Bognar napisał(a): Koledzy,czy nadal jest potrzebna Zielona Karta przy wyjazdach do krajów Unii Europejskiej,czy tylko poza Unią? Dodgy
Pozdrawiam serdecznie Uśmiech

na terenie Unii karta nie jest potrzebna ... wczoraj byłem kontrolowany przy zjeździe z autostrady M6, proszono tylko o dowód rejestraacyjny i prawo jazdy
Odpowiedz
#36
(09-03-2016, 19:16)Bognar napisał(a): Koledzy,czy nadal jest potrzebna Zielona Karta przy wyjazdach do krajów Unii Europejskiej,czy tylko poza Unią? Dodgy
Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
Od dawna niepotrzebna.
W 2016r nadal nie Oczko
Odpowiedz
#37
Serdeczne dzięki Slavekk Oczko jedni twierdzą że potrzebna i biorą a ja wole zasięgnąć informacji z legalnego źródła,czyli od stałych bywalców Oczko
Dzięki - pozdrawiam Wino
Odpowiedz
#38
Wielu udających się do Chorwacji nad Adriatyk w okolice Splitu, Dubrownika skraca drogę jadąc przez Bośnię... bo jest na co popatrzeć Uśmiech ... na taką podróż niezbędną jest "zielona karta" ! .
Odpowiedz
#39
Jadąc na lub przez Ukrainę również trzeba mieć zieloną kartę.
Odpowiedz
#40
my mamy zawsze ZK, nawet jezdzac w krajach UE czy Schengen. (chociaz najczesciej jezdzimy do krajow poza UE. Ale jak np. pojedziemy Polska -> Slowacja -> Wegry -> Rumunia i na miejscu stwierdzimy, ze chcemy wracac Rumunia -> Ukraina -> Polska, to nie ma zadnego problemu, bo ZK odnawiamy sobie co roku [w grudniu])
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,292 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,773 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości