Eger
Już Postanowione - kupuję forinty w PL i biorę jeszcze trochę Euro na mandat w Słowacji Szeroki uśmiech

Chłopaki mam takie pytanie jeszcze, bo mam kilka tras do wyboru, w sumie interesują mnie najbardziej dwie, pytanie która lepsza według Was?

1 - Czadca - Żylina - Zwoleń - Łuczeniec.
2 - Dolny Kubin - Rużomberk - Bańska Bystrzyca - Zwoleń - Łuczeniec.

Drug przebiega chyba w samym środku Tatr i pewnie widoki są piękne ale też za pewne droga kręta - mam rację? Czasowo i kilometrowo całkiem podobnie stąd takie pytanie.

Tak wyglądają przykładowe trasu:

[Obrazek: 8c0d20cc3cc49ca8m.jpg]

Opcja przez Rużomberk:
[Obrazek: 5ead96930107212em.jpg]

Z tego co się zdążyłem dowiedzieć na Słowacje winieta jest potrzebna ale na Węgry nie potrzebuję prawda? Unikać tylko trasy M3 oraz M25 podczas wycieczek w okolicach Egeru tak?

Ktoś może pamięta gdzie na tych trasach przed granicą z Węgrami są stacje paliw z gazem? Ostatni przy trasie przez Poprad - Koszyce przegapiłem stacje z gazem bo była jedna jedyna a reszta była bez gazu niestety.
Odpowiedz
O gazie nic nie wiem :-)
Na Słowację mam zawsze całoroczną ,-)  Na Węgry nigdy.
Dwa razy próbowałem przez Żylinę i dopóki nie połączą autostrady do Ruzomberka więcej nie jadę tą trasą.
Wolimy opcję przez Dolny Kubin, spokojniej.
3/4 tyg temu na powrocie przed samym Zwoleniem jakieś roboty i objazd sobie zrobiliśmy taką boczną trasą rozrywkową aż do Bańskiej B.      ( droga 591)
Odpowiedz
@Damiano88 co do lpg to ja mam u siebie myLPG.eu na androida i mnie nie zawiódł.
Odpowiedz
@maj0nez wielkie dzięki!

@slołmen - Przez Dolny Kubin masz na myśli opcję: Dolny Kubin - Rużomberk - Bańska Bystrzyca - Zwoleń - Łuczeniec ?
W jakim sensie trasa przez Dolny Kubin jest spokojniejsza? Mniejszy ruch?

Jadąc przez Żylinę czy przez Rużomberk i tak spotykamy się w Zwoleniu tylko jadąc przez Rużomberk lepiej nam jechać drogą przez miasto w Zwoleniu z tego co widzę. Te roboty były na tej trasie przez miasto w Zwoleniu czy na "obwodnicy" o ile tak to można nazwać? Uśmiech

Jutro wyjazd i nie wiem na jaką opcję się zdecydować. Trasę do Dolnego Kubina znam dosyć dobrze jeździłem tam swego czasu codziennie ale myślałem, że

Ostatnio najgorzej jechało mi się przez Koszyce, byliśmy tam chyba o 7 rano, ruch był spory, trzeba się było pilnować by zajmować odpowiedni pas, a natężenie to utrudniało.
Odpowiedz
NOOOO ten odcinek  do Rużomberka (  przez D Kubin i wcześniej)
W Zwoleniu raczej te roboty były przed Zwoleniem ( od strony Detvy i autostrady) z tym, że 4 tyg temu ,-)
Koszyce też tylko raz próbowałem haha
Odpowiedz
Nie wiem o co chodzi z Koszycami, przecież do przejechania to jedno z łatwiejszych miast, jedna zmiana pasa ruchu i jedno skrzyżowanie to wszystko co trzeba zrobić.
Odpowiedz
Też jestem zdziwiony bo jechałem wiele razy o różnych porach dnia i roku Uśmiech Nigdy nie było korków szybko się przejeżdżało no może z jednym wyjątkiem jak był remont jednego z większych skrzyżowań pod tą estakadą ale i wtedy tragedii nie było
Odpowiedz
a może chodzi o to, że my jedziemy z innego kierunku ,-))  jeśli Dolny Kubin, Żylina, Rużomberk...  to było nie było kółko.  I np sam początek czy też koniec  ( na razie) autostrady za Rużomberkiem w kierunku na Koszyce tworzą się nie raz mega korki....
Odpowiedz
Ja już jestem na miejscu. Jechałem przez Rużomberk  i powiem tak - Jak ktoś nie jeździ szybciej niż 120k/h to fajna ta trasa, spokojna, mały ruch. Ja jechałem jeszcze do lillafured, tam droga przez wioski ciągnie się i jest w średnim stanie.  Do Egeru z Lillafured wraca się środkiem Parku Bukowego, widoków nie ma za wiele ale za to droga jest mega kręta, ponad 30km zakrętów Uśmiech ZOO w Lillafured bez szału, ale mały był w niebo wzięty. Jaskinia św. Stefana również nie robi mega wrażenia ale dla dzieciaka mega atrakcją, a koszt nie wielki. Z dzieckiem płaciliśmy 3300 forintów.  Ogólnie w lillafured można spędzić fajnie dzień, jest jeziorko, rowerki wodne, fajne widoki. Jak ktoś jest w Egerze to warto wyskoczyć na jeden dzień do lillafured. Zamku w okolicy nie udało się odwiedzić bo przyjechaliśmy ok 10:00 na miejsce a po południu zastał nas deszcz.

Martwi mnie parking koło jaskini, tam przy tych sklepikach / Budkach - nie miałem pojęcia jak opłacić parkomat - jakie z tego będą konsekwencje ktoś wie? ? :/
Odpowiedz
Czy może ktoś pomóc w znalezieniu siłowni w Egerze ? Jutro wyjeżdżam, poćwiczyłbym z raz :-) Wyszukiwarka znajduje mi tylko fitness kluby z aerobikiem, kształtowaniem sylwetki, masażami itp., a mnie chodzi o zwykłą siłownię z ciężarami. Gdyby się komuś chciało znaleźć też niedaleko Sostofurdo, byłoby super :-) Dzięki
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eger - Hotel Flora Lukrecja05 5 9,776 05-03-2023, 17:09
Ostatni post: chorwat
  Dolina Pięknej Pani (Eger) myszunia290 6 16,584 07-10-2018, 19:39
Ostatni post: eplus
  Nocleg w okol. Eger, Demjen, Egerszalok akimer 48 45,619 08-08-2017, 14:17
Ostatni post: jolanta631
  Eger - apartament w pobliżu basenów madziorka 7 13,137 15-03-2017, 15:10
Ostatni post: marwal
  Nyiregyhaza czy Eger? viktoria77 1 9,030 15-06-2014, 8:14
Ostatni post: wojti76



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości