Eger
(02-07-2020, 21:48)oldman58 napisał(a): Bardzo pozytywne miasteczko, ale tak jak u nas nękane "dziką" w tym roku pogodą. Poniżej fotograficzna relacja z ostatnich dni. Przez Eger płynie sobie potok, który swoje początki ma zapewne gdzieś w Górach Bukowych. I kiedy w górach zaszaleje większa ulewa, to z małego potoku robi się "szalona" woda. 

No pięknie :o 
Rok temu też była woda na tych chodnikach w centrum, ale nie aż tyle. 
Czytałem, że w XVIII wieku Eger zaliczył dużą powódź która zniosła wiele budynków, w tym kościół minorytów (franciszkanów) na Dobo Ter, pewnie tę tabliczkę "powodziową" widziałeś.
Pzdr.
Odpowiedz
Ta tabliczka znajduje się na jednym z zabytkowych budynków przy Kossuth Lajos utca w okolicy hotelu Jednorożec (Unicornis).
Niestety nie zapamiętałem daty  Smutek  .
Odpowiedz
1878
arviz tabla 'tablica powodziowa' jest na ratuszu na dobo ter

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
(13-07-2020, 18:21)oldman58 napisał(a): Ta tabliczka znajduje się na jednym z zabytkowych budynków przy Kossuth Lajos utca w okolicy hotelu Jednorożec (Unicornis).
Niestety nie zapamiętałem daty  Smutek  .

Jest Uśmiech
https://www.google.com/maps/@47.9014791,...384!8i8192 
Ale to inną powódź miałem na myśli. Jak przyjrzeć się topografii to w sumie centrum historyczne Egeru w dość niefortunnym miejscu jest, ten potok musi co kilka lat wylewać.
pzdr.
Odpowiedz
No to kolega ember mnie zaskoczył. Także szacun dla ex-komar - data się zgadza. Tak, o tej tabliczce pisałem. To jest chyba dokumentacja ostatniej w przeszłości wielkiej powodzi. Jednakże potoki górskie mają pewną charakterystyczną cechę - gwałtowność. Błyskawicznie zalewają i po ulewach szybko ustępują. To dlatego utworzono głębokie i zabezpieczone obmurowaniami koryto.
Odpowiedz
Propozycja na węgierski wieczór w Egerszalok. Jedzenie, wino i czardasz
https://m.facebook.com/story.php?story_f...7222878038
Odpowiedz
Super oferta bufetu, szkoda, że tyko trzy godzinki. Nie da się za wiele zdegustować. Choć też dużo taniej, jak impreza sylwestrowa.
Odpowiedz
pomysl kilkugodzinnego ucztowania w scisku z nieznajomymi uwazam za dosc slaby

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
Coś jak nasze wesela, pogrzeby, święcenia kapłańskie...
Odpowiedz
Witam Uśmiech w poniedziałek ruszamy do Egeru, niestety prognozy pogody nie nastrajają pozytywnie, ma lać... a ja rezerwacji niestety przełozyc nie moge Smutek prosze podpowiedzcie co robic w Egerze i okolicach przy takiej pogodzie? Jaka alternatywa? Moze jakies fajne baseny po zadaszeniem z ciepła woda(dodam że jedziemy z roczniakiem) na pewno zrobimy sobie wyjazd do Miskolc tapolca, ale co dalej? Tak bardzo liczyłam na ładna pogodę i na to że bedziemy mogli pozwiedzać i się poopalac ;/

A ten Egerszalok? spoko? warto?
Doczytałam jeszcze że w poblizu jest Demjen z kąpieliskiem Uśmiech

Pomózcie Uśmiech

My pierwszy raz w tamych okolicach, zawsze kierunek Hajduszoboszlo ..
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eger - Hotel Flora Lukrecja05 5 9,728 05-03-2023, 17:09
Ostatni post: chorwat
  Dolina Pięknej Pani (Eger) myszunia290 6 16,432 07-10-2018, 19:39
Ostatni post: eplus
  Nocleg w okol. Eger, Demjen, Egerszalok akimer 48 45,239 08-08-2017, 14:17
Ostatni post: jolanta631
  Eger - apartament w pobliżu basenów madziorka 7 13,045 15-03-2017, 15:10
Ostatni post: marwal
  Nyiregyhaza czy Eger? viktoria77 1 8,985 15-06-2014, 8:14
Ostatni post: wojti76



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości