Sóstófürdő - Nyiregyhaza
#41
dziękuję, czy piszesz o tym kempingu?:
http://www.igricecamping.hu/index_pl.html
chcemy wynająć ten apartament:
http://www.igricecamping.hu/kepek/kep_ga...index.html.
Ciekawa jestem, czy na tym kempingu są jakieś baseny, bo na mapie mam wrażenie, że są, ale może to wybieg dla fok Uśmiech pobliskiego ZOO ?Oczko
Odpowiedz
#42
W opisie kempingu, do którego link zamieściła lisia312 wśród środków płatniczych za usługi wymieniony jest oprócz gotówki i kart płatniczych Narodowy kupon wypoczynkowy oraz Kupon żywieniowy.

Zastanawiam mnie co to takiego, czy to może jakaś forma fundowanego przez państwo skierowania na wczasy?
Odpowiedz
#43
To inny camping. Ja byłem na campingu h0telu Sosto, ul Sostoi 76 link: http://maps.google.com/maps?q=sostofurdo...y&t=m&z=15
Na prawo od h0telu na mapce widać Sostogyogyfurdo.
D0mki na tym campingu są bardzo nędzne, nie takie bungalowy jak w Igrice, po prostu budki 3x3m z drzwiami i oknem. Za to kąpieliska są o rzut kamieniem. To niebieskie koło campingu Igrice to jest takie jezioro - widziałem je, ale raczej nikt się tam nie kąpie, szuwary itp., nie wiem, czy jest żeglowne, taka duża kałuża czyli po wojskowemu "mały obszar wodny bez znaczenia strategicznego"...

[Obrazek: 9234dea6cb559f4b.jpg]
Odpowiedz
#44
lisia312, my byliśmy na tym kempingu ładnych parę lat temu, więc nie gwarantuję,że moje info jest aktualne na 100%-mogło się coś zmienić. Nie ma tam żadnych basenów. Na baseny spacer ok. 10 minut.
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#45
(06-01-2013, 20:23)julka napisał(a): W opisie kempingu, do którego link zamieściła lisia312 wśród środków płatniczych za usługi wymieniony jest oprócz gotówki i kart płatniczych Narodowy kupon wypoczynkowy oraz Kupon żywieniowy.

Zastanawiam mnie co to takiego, czy to może jakaś forma fundowanego przez państwo skierowania na wczasy?

I u nas niektóre zakłady pracy wydają takie bony. Szczególnie w okolicach świąt. Na Węgrzech ta instytucja jest znacznie bardziej rozbudowana i pracownicy otrzymują też kupony wypoczynkowe właśnie. Z ich pomocą opłacimy np. kemping.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#46
Fvg, dzięki,
wszystko jasne Uśmiech
Odpowiedz
#47
Wstawiam parę zdjęć, ale nie z basenów, gdyż byłem tam ostatnio w 2010 jeszcze przed połączeniem obu kąpielisk, na pewno dużo się wtedy zmieniło.
Zoo w Sostofurdo:

[Obrazek: 3c19f7b0e63ca515.jpg]

[Obrazek: c25034e65bd06477.jpg]

Skansen:

[Obrazek: 57aad6e332d3800f.jpg]

[Obrazek: 21714f4b19704c31.jpg]

We wnętrzach chat bogate ekspozycje sprzętów, wyposażenia, całe warsztaty rzemieślnicze...

[Obrazek: a1ba79670d87531e.jpg]

... tu np. aparatura do bimbru...

[Obrazek: 34ab2c1c6c45f8ad.jpg]

... i domowy wyrób przetworów:

[Obrazek: 4eef4ae5e8272a9e.jpg]

Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#48
Znalazłam w opisie taki fragment, może ktoś , kto był odniesie się do tego, bo już mię się namięszało Oczko:

W bezpośrednim sąsiedztwie campingu położony jest najatrakcyjniejszy park zwierząt w kraju (można tu zobaczyć fokę, rekina, niedźwiedzia polarnego, nosorożca, żyrafę). Zwiedzanie oznacza całodniowy program, tak samo jak zwiedzanie skansenu, co pozostawia zarówno w dzieciach jak i dorosłych na długo pamiętne wrażenia.
Camping graniczy również z plażą, gdzie istnieje możliwość sporządzania potraw na powietrzu. Poza możliwościami, które zapewnia kąpielisko plażowe goście mogą również korzystać z licznych basenów i możliwości rozrywkowych kąpieliska parkowego.
W razie niesprzyjającej pogody Dom Kąpielowy i Kąpielisko Miejskie zapewniają rozrywkę, gdzie wśród usług znajdzie się masaż, solarium, sauna oraz baseny kryte i otwarte.
Odpowiedz
#49
i co oznacza zdanie o połączeniu obu kąpielisk?
Odpowiedz
#50
(09-01-2013, 23:43)lisia312 napisał(a): i co oznacza zdanie o połączeniu obu kąpielisk?

http://forum.wegierskie.com/S%C3%B3st%C3...t=#pid2483

W zoo są te wszystkie zwierzęta, z tym, że rekin pozostawia lekki niedosyt, bo ma pół metra długości i pływa w akwarium. Może trochę urósł od tamtego czasu, ale podejrzewam raczej, że to taka karłowata odmiana.
Natomiast nigdzie na Węgrzech nie widziałem w zoo dinozaurów, może ktoś wie, gdzie je można zobaczyć, bo dzieci od paru lat mnie męczą... Oczko

[Obrazek: 9852ba891bd21b52.jpg]

Zoo jest duże i chyba ma więcej atrakcji niż to w Lilafured, również skansen jest duży i interesujący, ale w 8 godzin da się na pewno obejść jedno z drugim.
Najlepiej przekonać się samemu Oczko Można też przełączyć mapkę Google na widok z góry [Muh] - północna część akwenu ma kolor trawy, to te szuwary z mojego zdjęcia zrobionego z terenu aquaparku przez płot. Być może południowa część jest bardziej atrakcyjna, ale Igrice to na pewno nie jest główne kąpielisko, które jest na północ od szuwarów - te czerwone okrągłe dachy to Aquarius, jeszcze dalej na północ i wschód - część odkryta połączona z Aquariusem. Zaś na zachód od okrąglaków po drugiej stronie drogi jest H0tel Sosto i jego camping.
Na zachód od Igrice jest Vadaspark, czyli po węgierskiemu zoo. Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 7 3,650 12-10-2022, 14:19
Ostatni post: Aattaa
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 1 1,942 28-04-2021, 13:37
Ostatni post: maj0nez
Wink Jaka alternatywa dla Nyiregyhaza? Damiano88 16 7,508 10-06-2019, 18:30
Ostatni post: Damiano88
  Wyjazd do Nyíregyháza jakali1986 6 3,906 02-08-2018, 11:58
Ostatni post: maj0nez
  Nyiregyhaza czy Eger? viktoria77 1 8,984 15-06-2014, 8:14
Ostatni post: wojti76



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości