GRA: Co to za miejsce?
(18-07-2012, 1:10)fvg napisał(a): Jak nie? Bogács. Po takiej podpowiedzi daliśmy radę Oczko Jeśli chodzi o Twoją - nie mam pojęcia, chciałem tylko sprostować Uśmiech

no tak, nie zauważyłem był, ale jużem poprawił.
co do mojego, to na razie nie będę podpowiadał, w razie potrzeby zacznę. Uśmiech
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
Znalazłem ten minaret, nie ukrywam za pomocą wujka G., bo jakoś tak kojarzyłem, że są dwa minarety w Egerze i Pecs, a tego nie znałem.
To jest Erd.

Już mam swoją zagadkę. Przy jakim obiekcie stoją ci panowie?

[img][Obrazek: dsc01715x.jpg][/img]
Odpowiedz
(18-07-2012, 1:19)andrasz napisał(a): Znalazłem ten minaret, nie ukrywam za pomocą wujka G., bo jakoś tak kojarzyłem, że są dwa minarety w Egerze i Pecs, a tego nie znałem.
To jest Erd.

Otóż to! Minaret w Érd. Punkt dla Ciebie Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
(18-07-2012, 1:21)fvg napisał(a):
(18-07-2012, 1:19)andrasz napisał(a): Znalazłem ten minaret, nie ukrywam za pomocą wujka G., bo jakoś tak kojarzyłem, że są dwa minarety w Egerze i Pecs, a tego nie znałem.
To jest Erd.

Otóż to! Minaret w Érd. Punkt dla Ciebie Uśmiech

Zagadkę juz dałem, a tak na zasadzie OT, to własnie na TVP Kultura jest film "C.K.Dezerterzy" z całą sekwencją węgierską Uśmiech
Odpowiedz
Baszta Rybacka?
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
(18-07-2012, 1:26)fvg napisał(a): Baszta Rybacka?

Jednak po długim namyśle napiszę "nie", co już powinno być podpowiedzią.
Odpowiedz
Aaaaa... pomnik Św. Stefana. Zarumieniony

A ta piękna budowla?

[Obrazek: 2dm6ptz.jpg]
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
(18-07-2012, 1:32)fvg napisał(a): A ta piękna budowla?

Hmmmm, mam pewien problem. Nie znam tak dobrze Budapesztu, jak część z Was, ale raczej nie jest to kościół w B-cie i na pewno w kilku miastach, które znam. Zatem w jakimś innym mieście.
Tymczasem przeszukując internet znalazłem podobny kościół Św. Elżbiety ale w Bratysławie. Z opisu wynika, że jest tam dużo elementów związanych z Węgrami (projektował Węgier, ceramika z Pecs, no i sama Bratysława, to historycznie trochę węgierska) Czy to jest może to?
Odpowiedz
Brawo! To właśnie ten kościół Uśmiech Węgierska secesja.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Udao mi się znaleźć w swoim archiwum kolejne źle zrobione zdjęcie, ale w sam raz na zagadkę. Fotografowałem na prośbę mojego Młodszego wnętrze jakiegoś samochodu (auta to jego hobby) i przypadkiem w tle widac charakterystyczny budynek. Co to jest?

[img][Obrazek: dsc01869wu.jpg][/img]
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gra w kolory Klimaty Węgierskie 23 22,631 20-06-2017, 14:47
Ostatni post: biler27
  GRA: Co to za osoba? fvg 150 96,738 31-12-2012, 21:21
Ostatni post: Woreczko Jan
  Za co lubisz Węgry? domekurenaty 24 32,546 04-10-2012, 17:22
Ostatni post: Brak



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 25 gości