GRA: Co to za miejsce?
(24-07-2012, 21:51)fvg napisał(a): Można się wepchnąć bez kolejki? Uśmiech Znacie to miejsce?

[Obrazek: v4b8qs.jpg]

Dworzec kolejowy Kőbánya. Obok stacja metra Kőbánya - Kispest.
Odpowiedz
(24-07-2012, 22:03)Tudós napisał(a): (...) gdzie znajduje się taki ciekawy pomnik przed synagogą? Jak będzie trudne (a nie spodziewam się... - naprawdę jesteście łebscyUśmiech to dorzucę drugie zdjęcie z tego miasta dla podpowiedzi!

Wspomogłem się internetem i wyszło mi, że to Pannonhalma.
Miasteczka nie znałem, ale z opisu wynika, że bardzo ciekawy jest tam klasztor benedyktynów, z interesującymi ciekawostkami, m.in. w tamtejszym skarbcu jest kielich Macieja Korwina. Całe opactwo jest wpisane na listę UNESCO.

Daję baaaardzo łatwe, bo jadę na wakacje i nie zabieram laptopa Język , więc dając to zdjęcie mam 100% pewności, że szybko odgadniecie.

[img][Obrazek: dsc01889h.jpg][/img]
Odpowiedz
(24-07-2012, 21:41)Tudós napisał(a): Igazad van Uśmiech Dokładniej nie można tego określić. Swoją drogą zawsze mnie ciekawił ten porozkładany na pozostałościach rzymskich misz-masz.

parę razy mijałem to miejsce i też mnie ten kontrast zawsze uderzał. Uśmiech
moja zagadka:
[Obrazek: ftqz11.jpg]
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
Nie mam wątpliwości co do archanioła Gabriela z placu Bohaterów, natomiast zdjęcie varpho... Na północnej pierzei placu Wolności, po zachodniej stronie jest kamienica z kolumnami między oknami. Myślałem, że to ta, ale moje archiwum fotograficzne nie daje mi tej pewności, a innych skojarzeń nie mam.
Odpowiedz
A nie przypadkiem Deák Ferenc tér/plac?
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Oczywście, że to okolice pl.Deaka, budynek w tle stoi vis a vis Kościoła Kalwińskiego (który nota bene niedawno obchodził 200 rocznicę powstania!). Z tego co czytałem sam budynek kiedyś należał do redakcji jakiegoś dziennika a jeszcze wcześniej do studentów, którzy przyjechali z rejonu Siedmiogrodu i był ufundowany bodajże przez samych Siedmiogrodzian. Ale nie ręczę, bo akurat pamięć mam mglistą ;-) jak mogłem nie poznać, że to stacja Kőbánya! Przecież nie raz uciekałem tam przed cyganami ;-) Pamiętam, że nocowałem na niej w samochodzie, kiedy raz zawoziłem z bratem kilkanaście kartonów z książkami do Polskiej Szkoły. To były czasy...!
Odpowiedz
Spróbuję się przyłączyć do zabawy.

Co to, gdzie to?

[Obrazek: 28v6fd0.jpg]
Odpowiedz
Łatwizna :-) To oczywiście Szentendre i jedyny na Węgrzech pomnik palca ;-) Zresztą Szentendre jest całe w dziwnych pomnikach....
Odpowiedz
No a Zagadki nie dodałes! Mam to zrobić za Ciebie? Czekam do jutra....
Odpowiedz
(25-07-2012, 11:50)Tudós napisał(a): Łatwizna :-) To oczywiście Szentendre i jedyny na Węgrzech pomnik palca ;-) Zresztą Szentendre jest całe w dziwnych pomnikach....

Dla ścisłości, dzieło Isvána Zámbó z 1994 roku nosi tytuł "Dotyk nieskończoności" (A végtelen érintése)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gra w kolory Klimaty Węgierskie 23 22,637 20-06-2017, 14:47
Ostatni post: biler27
  GRA: Co to za osoba? fvg 150 96,752 31-12-2012, 21:21
Ostatni post: Woreczko Jan
  Za co lubisz Węgry? domekurenaty 24 32,553 04-10-2012, 17:22
Ostatni post: Brak



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości