GRA: Co to za miejsce?
To jedziemy dalej:

[Obrazek: 5ofo21.jpg]

Mała podpowiedź: bardzo charakterystyczny przeszklony ryneczek. Znacie? Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
VÁC :-)
Odpowiedz
Ano Vác! Wrzucisz coś swojego?
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Jasne, jako że długo nic nie wrzucałem będzie to łatwa i trudna zagadka:

Łatwa: jaki to most i gdzie się znajduje?

[Obrazek: 35lryoo.jpg]



Trudna: w jakiej węgierskiej kawiarni (nawiasem mówiąc moja ulubiona i ukochana) patrzą na nas ze ściany członkowie literackiej grupy Nyugat?

[Obrazek: 15rl353.jpg]

[Obrazek: r9g9d4.jpg]
Odpowiedz
Most łączący słowackie Sturovo i węgierski Esztergom.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
(30-08-2012, 15:20)Tudós napisał(a): Trudna: w jakiej węgierskiej kawiarni (nawiasem mówiąc moja ulubiona i ukochana) patrzą na nas ze ściany członkowie literackiej grupy Nyugat?

[Obrazek: 15rl353.jpg]

[Obrazek: r9g9d4.jpg]

Centrál (moja ulubiona)
Odpowiedz
I kolejne:

[Obrazek: 2ih7441.jpg]

Co to za miejsce?
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Kálvin tér, nie da się ukryć.
Odpowiedz
Halo halo, to nie kawiarnia Central :-) czyli jednak podchwytliwe i trudne hehe... Jako podpowiedź proszę zobaczyć który z autorów siedzi i skojarzyć...może nazwy ulic, placów, może jakiś pomnik? jest całkiem niedaleko...

A most oczywiście zaliczamy, Most Marii Walerii nota bene całkiem nowy bo odsłonięty w 2001. Wcześniej do połowy Dunaju straszył "kikut" mostu zbombardowanego jeszcze w czasach wojny....
Odpowiedz
(30-08-2012, 21:35)Tudós napisał(a): Halo halo, to nie kawiarnia Central :-) czyli jednak podchwytliwe i trudne hehe... Jako podpowiedź proszę zobaczyć który z autorów siedzi i skojarzyć...może nazwy ulic, placów, może jakiś pomnik? jest całkiem niedaleko...

A most oczywiście zaliczamy, Most Marii Walerii nota bene całkiem nowy bo odsłonięty w 2001. Wcześniej do połowy Dunaju straszył "kikut" mostu zbombardowanego jeszcze w czasach wojny....

Czy jest to Hadik Kavehaz na ulicy Beli Bartoka? Nie żebym tam była lub widziała wnętrze ale z uporem maniaka przetrzepałam Internet i wszystkie znaki na ziemi, niebie i w Google wskazują, że jest to właśnie to miejsce...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gra w kolory Klimaty Węgierskie 23 22,631 20-06-2017, 14:47
Ostatni post: biler27
  GRA: Co to za osoba? fvg 150 96,736 31-12-2012, 21:21
Ostatni post: Woreczko Jan
  Za co lubisz Węgry? domekurenaty 24 32,546 04-10-2012, 17:22
Ostatni post: Brak



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 20 gości